Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aktarma merkezi için gerekenler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sema Erata tarafından paylaşıldı.

1. Sema Erata

Sema Erata CMNet Üyesi

TAT tesisimiz sözleşmeli belediyeye uzak olduğu için belediye sınırlarında bir aktarma merkezi açtık fakat bu merkez için evrak hazırlamam gereklimi acaba, bu şekilde geçici depolama, aktarma merkezi için neler gereklidir?

2. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Cevap: aktarma merkezi için gerekenler

benim bildiğim mevcut yönetmeliğe göre orayada lisans alınması gerektiği yönünde.yürürlükte olan yönetmelikte bununla ilgili bi bilgi yok.aynı işlemleri yapmanız gerekiyor..ama hazırlanan ambalaj atığı yönetmelik taslağında bu konuya değinilmiş..(madde 29) eğer sözleşmenizin olduğu ilde başka bir lisanslı tat tesisi yoksa bazı kriterleri sağlamanız sartıyla lisans gerekmemekte.siz bence durumu kurmamış ama kurmayı düşünüyomuş gibi il çevre ve şehirciliğe bi danışın..

3. Sema Erata

Sema Erata CMNet Üyesi

ama aktarma tesisinde hiçbir işlem yapılmayacak, 2 yada 3 günde bir toplanan ambalaj atıkları lisanslı tesisimize konteynerlerle taşınacak,

4. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

bişey yapılması konusunu bilemem.ben fikrimi,bildiğimi söyledim.sizin söylediğinize istinaden aklıma şöyle bişey gelio.toplama ayırma kısmının biz sadece toplama kısmını yapacağız.prosedürdede toplama lisansı (TT tesisi) die bişey yok o zamn herhangi bi prosedürede gerek yok.neyse ben fazla kafa karıştırmak istemiyorum.:)
    siz beni dinleyin bi telefona bakar sadece.üğer net olarak öğrenip burda paylasırsanız bizimde kafamızdaki soru işaretleri gitmiş olur.;)

5. Sema Erata

Sema Erata CMNet Üyesi

ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliği taslağında; madde 26 (2): bu merkezler, ticaret sicil gazetesinde belirtilmek şartıyla çevre lisanslı toplama ayırma tesislerinin şubeleri olarak kurulur ve il çevre ve orman müdürlüklrince kayıt altına alınır diyor.

6. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

tmm bende onu belirttim.madde 29 da.zaten taslak mevcut yönetmelikte belirtilmeyen eksikliklerin,olumsuzlukların giderilmesi yönünde yapılan bi çalışma.belirttiğim gibi yürürlükte olan yönetmelikte bu konuda bi bilgi yok.benim önceden calıştığım firmada aynı durum vardı ve il çevre lisans istedi.alınması yönünde süre verdi.(aynı ilde olmasına rağmen.) suanda yapılan bazı calışmalar (örneğin belgelendirmede) yüyürlükte olan yönetmeliğe göre değil taslağa göre yapılmakta..hee taslak ta gecen ibareye de dikkat edin eğer o ilde tat tesisi yok ise die bi ibare var..il çevreden özel bi izin alınabilir belki.net bi bilgi edinirseniz bizide bilgilendirirseniz sevinirim.

7. Sema Erata

Sema Erata CMNet Üyesi

il çevreyle görüştüm ve yeni yönetmeliğin çıkıcağını şimdilik sadece bilgi amaçlı bir yazı yollamamızı istediler,

8. Fatih Közen

Fatih Közen CMNet Üyesi

etrafı 3 metre yükseklikte çevrili olması (üstünün kapatılması isteğe bağlı) , orada herhangi bir ayrıştırma yapılmaması sadece depolanması ve taşınması amacıyla lisans gerektirmez

9. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

sema hanım meraba bende tat tesisinde çalışıyorum aktarma istasyonu için taslak yönetmeliğe göre il çevreler izin veriyomu şu anda

10. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

yönetmelik yayınlandı artık aktarma tesisi geçerli oldu

aktarma merkezi için gerekenler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mülakat sırasında yapılmaması gerekenler

Mülakat sırasında çok az bir sürede görüşmeyi yapan kişiye ne kadar akıllı, yetenekli, kendine güvenli olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. Bu kısa sürede hata yapmamalısınız. Peki hata yapmamak için en çok dikkat etmeniz gereken noktaları biliyor musunuz? Konuşma tarzınız önemli Görüşme sırasında sadece ne söylediğinizin değil, nasıl söylediğinizde önemli olduğu unutulamamalısınız. İyi...
  2. İş güvenliği açısından bilinmesi gerekenler

-İşyerinde bir kaza olduğu zaman işverenin; bu kazayı bulunulan yerin yetkili zabıtasına, SSK kurumuna ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne ayrı ayrı kazadan sonraki iki gün içerisinde bildirmek mecburiyetinin olduğunu, - Kaza geçiren işçinin her türlü sağlık yardımının işveren tarafından yapılacağını, İşverenin bu masrafları SSK'dan geri alacağını, - Kaza...
  3. Tat tesisinde yapıması gerekenler

slm arkadaslar tat tesisinde çevre görevlisinin günlük ve aylık yapması gerekenler hakkında bilgi verir misiniz teşekkürler
  4. Atık yağ beyanı gerekenler

Arkadaşlar atık yağ beyanı yapıcam firmanın 2012 yılı aldığı yağların markalarını miktarlarını topladım gönderimini yaptığım atık yağlarında miktarını belirledim 2011 yılında yapılmışta atık yağ analizim var ve 2. kategoride bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim hakkında yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.
  5. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...