Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aktif çamur tesisi işletme problem ve nedenleri...

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Enise A. tarafından paylaşıldı.

1. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Aktif çamur tesisi iletme problemi,sebei ve tesise etkilerinin anlatıldığı kısa güzel bir tablo...Faydalanmanız dileğiyle :)

Ekli Dosyalar:

Fatih Özcan ve Gökhan Ş. bunu beğendi.
  2. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

Güzel ancak problemler sadece bir kaç nedene bağlı kalmıyor . Bire bir işletmeden doğan sıkıntılarda olabilir . Mesela köpük oluşumu problemi tesise sadece deterjan girişinden olmayabilir denitrifikasyon ve nitrifikasyonun yeterli olmamasından da olabilir .

3. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

evet Onur Bey biliyorum uzun bir konu zaten ama en yukarıda da yazdığım gibi kısa ve öz olarak tabloyu tek paylaştım onun slaytını da paylaşacağım orada ayrıntıları var.İlginiz için teşekkürler :)

Aktif çamur tesisi işletme problem ve nedenleri... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamur sürecinin tasarımı

AKTİF ÇAMUR SÜRECİNİN TASARIMI Prof.Dr.Hikmet TOPRAK Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü BİYOLOJİK ARITMA BİYOLOJİK ARITIM GEREKSİNİMİ Atıksu Arıtımı Arıtılmış su bir üründür. Bu ürün ya fiziksel-kimyasal ya da biyolojik arıtım sonucu oluşur. Bu iki yöntemin arasındaki fark, belirli oranda organik madde giderme yetenekleridir....
  2. Aktif çamurda işletme problemleri

aktif çamurda işletme problemleri (sunum)
  3. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  4. Aktif Çamur tesislerinde işletme problemleri

Aktif çamur tesislerinde meydana gelebilecek işletim problemleri ile ilgili bir sunum
  5. Aktif çamur mikroorganizmaları(resimli)

Aktif çamur emekçileri mikroorganizmalar(resimli);)