Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aktif karbonla fenol giderimi?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  (Pb), (Zn) ve fenol içerikli atıksudan (bakery industry). Biyolojik proses ardından aktif karbon kullanarak giderim yamayı planlıyorum.

  Aktif karbonla ilgili çok bir bilgim yok ama okuduğum makalede fenol gideriminde çinkoklorür ile aktive edilmiş aktif karbon numunesi daha fazla fenol tutmuştur. Deniyor.

  Şimdi benim suyumda da çinko var, bu materyali kullanmalı mıyım?

  Makale: http://www.belgeler.com/blg/ykb/akr...m-water-by-activated-carbon-and-ion-exchanger
   
 2. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Cevap: Aktif karbonla fenol giderimi?

  bence sizde bir test yapın sonuç olumlu ise deneme yapmanızda kanaatimce sakınca yoktur. tabii diğer parametrelerinizde olumsuz yönde bir değişikliğe sebeb olum olmadıgı da önemli.
   
  Fatma Sena bunu beğendi.
 3. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Cevap: Aktif karbonla fenol giderimi?

  Test derken? Henüz bu tesis yok :)
   
 4. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  Cevap: Aktif karbonla fenol giderimi?

  tesis yok ama gidermeniz gereken parametreler var, aktif karbonun atıksudaki verimini görmeniz açısından deneme şart :) gerçi, aktif karbonla giderim yapmanın pek bir sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum ve genelde de verim gayet iyidir, yinede tesis yok ise, tasarım aşamasında olsa dahi ben olsam sonucu gözümle görmek isterim :)

  tabii eğer kağıt üstünde parametreler belirleyip kağıt üstünde bir tesis kurmak istiyorsanız aktif karbon giderim için yeterlidir.
   
 5. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Cevap: Aktif karbonla fenol giderimi?

  Tamamdır. Tasarım aşamasında zaten tesis. Teşekkür ettim.
   
 6. Aykentk

  Aykentk CMNet Üyesi

  Cevap: Aktif karbonla fenol giderimi?

  benim size tafsiyem fenol için aktif karbon ve zeoliti birlikte kullanmanız sonuçlara hayret edeceksiniz

  Selamlar
   
Aktif karbonla fenol giderimi? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Adsorbsiyon Metoduyla Aktif Karbonla Fenol Giderimi

  ADSORPSİYON METODUYLA AKTİF KARBONLA FENOL GİDERİMİ 1. DENEYİN AMACI Sularda bulunması istenmeyen fenolün aktif karbonun adsorpsiyon özelliği kullanılarak giderilmesini sağlamak, adsorpsiyon ve adsorban (aktif karbon) tanımlarının kavranmasını sağlamak 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Fenoller aromatik bileşikler arasında en önemli organikler olarak bilinir. Benzenden türemiş hidroksi olarak...
 2. Fenol Tayini

  Benzen hidrojenlerinden biri veya birkaçı yerine Hidroksil (OH) gruplarının girmesiyle türeyen bilesiklere fenoller denir. Fenol, karbolik asit veya hidroksil benzen de denilen, çok yönlü organik bir bilesiktir. Benzen molekülünden bir hidrojen çıkarılmasıyla geriye kalan köke (C6H5) alkil ismine izafeten "Fenil" ismi verilir. Fenil kökü, alkil kökünün tersine asitlestirici gruptur....
 3. Fenol giderimi

  http://www.belgeler.com/blg/j0e/atik-sulardan-fenol-ve-turevlerinin-biyolojik-yontemlerle-gideriminin-incelenmesi-the-investigation-of-removal-of-phenol-and-derivatives-from-wastewater-by-biological-methods http://www.belgeler.com/blg/ykb/akrif-karbon-ve-iyon-degistiriciler-kullanilarak-sudan-fenol-giderilmesi-removal-of-phenol-from-water-by-activated-carbon-and-ion-exchanger 2 doküman...