• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Albul adlı web tabanlı projemiz

Alpino

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mosk Çevre
Merhaba arkadaşlar,
Taytek olarak geliştirdiğimiz albul adlı projemizde, lisanslı atık taşıma araçlarını ve lisanslı atık işleme/bertaraf tesislerini sorgulatabilir, bulunduğunuz şehre ve geri kazanım/bertaraf kodunu seçerek aramayı filtreli hale de getirebilirsiniz.
Görüş, öneri ve geri bildirimlerinizi beklerim. Link aşağıdadır.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Denizli İl Sınırları içerisinde alan yokmuş zaten, şimdi araştırdım. Ama lisanslarında bu atık kodlarını alabildikleri yazıyor. Bu veriler Bakanlık sayfasından çekiliyor Ömer Bey.
Şunu yapabilirsiniz, 60 lt lik kapaklı patolojik atık varilleri var. Onlarda biriktirip taşıtabilirsiniz. Çünkü şehirleraası bir yolculuk yapacak patolojik atığınız.

Merhabalar öncelikle siteyi ilk açtığımız zaman bizi kocaman bir atık taşıma aracı resmi karşılıyor, ilk bunu gördüğümde "yalnız resim var burada, site bozuk sanırım" diye düşündüm fakat aşağı doğru indiğimde anca ana sayfada olduğumu anlayabildim. Resmin altındaki "prev-next komutlarının olduğu resim penceresi resme göre küçük kalmış bu nedenle 2. sayfaya taşıyor. aşağıda kalan yazıları da ortalarsanız daha güzel durabilir. Tesis arama ekranında ise hiçbir şey seçilmeden arama yapıldığında karışık sıralıyor, bunun yerine şehre göre veya alfabetik sıralı olması estetik ve düzen açısından arama yapanlarda daha olumlu bir izlenim bırakır. Bunlar dışında vaktim olduğunda daha kapsamlı bir incelemede bulunacağım fakat genel olarak kullanışlı olmuş, emeğinize sağlık :)

Tanker resminin o şekilde ana sayfada bulunması rahatsız edici. Tanker resmi alttaki resim penceresine eklenebilir. Diğer sekmelerdeki gibi logo ve iletişim bilgileri olsa menü üstündeki alanda daha iyi olur. Alttaki yazının da satır aralıkları daraltılabilir.
Ayrıca izin lisans ve GFB sahibi olarak iki ayrı arama yapmak gerekiyor. Tek aramada her ikisini de sırala seçeneği olabilir.

Adsız.png

@jn6zo , üst tarafı reklam alanı olarak ayırmıştır, bir lisanslı atık taşıma aracının fotoğrafı ve hemen yanında firma unvanı eklendi şimdi. Boyutu küçültülebilir, logolar kabul edilebilir. Yazı satırları arasındaki boşluğu şimdi küçültüyorum. Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Bugün biraz daha bakma fırsatım oldu
Hocam. Dikkatimi çeken hususları paylaşmak isterim.

• Öncelikle reklam için ayırdığınız bölümü düzenlemişsiniz, gayet yerinde olmuş fakat farklı ekran boyutlarında ve farklı çözünürlüklerde resim sola yaslı olarak duruyor, bunu ortalayarak daha kaliteli görseller kullanmanızı tavsiye ederim.​
Ekran Alıntısı3.JPG
  • İlave olarak sadece ana sayfa üzerindeyken reklam görünüyor diğer bölümlerde sizin firma ve iletişim bilgileriniz yer alıyor. Genel olarak dizaynın aşağıdaki şekilde olması daha güzel görünür ama tabi ki takdir sizin.​
Ekran Alıntısı7.JPG
  • Atık Grupları sorgulaması yaparken, grup isimleri ingilizce olarak görüntüleniyor, muhtemelen türkçe bir kaynaktan okuma yaptırırsanız sorun düzelecektir.​
Ekran Alıntısı5.JPG
  • Tesis aramalarında sağ altta yer alan hızlı ve gelişmiş arama seçenekleri güzel düşünülmüş ama sanki tıkladığınızda bir fark olmuyormuş gibi hissettiriyor. Geçişin daha belirgin olması daha güzel olurdu mesela gelişmiş arama tıklayınca direk çoktan seçmeli olarak pencereler gelebilir.
Ekran Alıntısı6.JPG
  • Son olarak lisanslı araçlar kısmında araç bilgilerinde boş ağırlık ve istiap haddi birim olarak (M) kalmış sanırım, onu ton veya kg olarak ifade edebilirsiniz.Ayrıca kimi araçta 25000 yazarken kiminde 25 yazıyor bunlar küçük ayrıntılar ama yine de belirtmek istedim. Çok ufak bir kodlama ise düzeltilebilecek basit hatalar.
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı1.JPG

Aaa evet, haklısınız
çok teşekkür ederim

Arkadaşlar, sistemi geliştirmem açısından sayfama girip önerilerinizi paylaşmanız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

22 sinden sonra bende görüşlerimi iletirim. Umarım ilerleyen zamanlarda online atık satışı/alışıda eklenir. Varsa da ön yargılı yorumum için kusura bakmayın :)

@Fatih Özcan Fatih Bey, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Online atık alım/satımı ile ilgili çalışmalarımız mevcut, inşallah en kısa zamanda devreye alabiliriz :)

Günaydın arkadaşlar,
Albul projemizin ücretsiz reklam bölümü devreye girmiştir. önerileriniz doğrultusunda kendimizi yenilemeye devam ediyoruz.

Acilen kullandım uygulamayı,işimi gördü.Detaylı incelediğimde önerilerim olursa paylaşırım yine.
Birkaç arkadaşa da tavsiye ettim..