Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliminyum tozu ve Atık Yönetim planı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında ambushderken tarafından paylaşıldı.

1. ambushderken

ambushderken CMNet Üyesi

Selam

Bir sanayi sitesinde Aliminyum curuflarında bulunan %3-4 lük saf aliminyumu geri kazanmak adına her 100kg curufun 97kg lık atık kısmını toz halinde kapısının önüne istifleyen birkaç firma var. Bu toz öyle bir toz ki, çimento kadar ince taneli ve un kadar hafif havada askıda kalabiliyor. Doğrudan akciğerlere nufus edebiliyor. Çevre sakinleri çok şikayetçi.

Firmanın bulunduğu sanayi sitesi OSB değil. Atık yönetim planı yok. Bağlı bulunduğu belediye katı atıkları sanayi sitesi içine bile girmeden dışarıdaki 5-6 konteynerden alıyor. Yani belediye sanayi sitesi içerisine girmiyor.

Sitenin her bir köşesindeki bu çuvallar dolusu toz yüzünden sanayi sitesinin esnafı birbirine düşmüş durumda.

Bu konuda yorumlarınız varsa alabilirmiyim

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

il çevre müdürlüğüne şikayette bulunuldu mu?

3. ambushderken

ambushderken CMNet Üyesi

İl Çevreye şikayetten önce (esnaf yaptırımlara maruz kalmadan) çözüm üretmek adına bizim yapabileceğimiz bir şey varmıdır?

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

ilgili firma danışmanlık alabilir. Yada izin ve lisanslar kapsamında ise çevre mühendisi istihdam ederek gereken tüm çalışmaları yaptırabilir. Eğer ilgili firma buna yanaşmazsa zaten çözüm üretmek amacında değildir ve yaptırım gerekir.

Aliminyum tozu ve Atık Yönetim planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetim planı

Elinde Alüminyum Fabrikasına ya da başka bir fabrikaya ait, hazırlanmış örnek atık yönetim planı olan var mı??? Çok acilll!
  2. Atık yönetim planı

Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?
  3. tat atık yönetim planı

gfb sini yeni almış bir tat firmasıyız. Ambalaj atıkları yönetim planı örneği olan varmı? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Atık yönetim planı

Merhaba Arkadaşlar, Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Ancak Çok acil yardıma ihtiyacım var. Bir Firmada personel müdürü ve evrak takibi olarak çalışıyorum. Atık Yönetim Planı hazırlayıp , Çevre ve Şehircilik il müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla zor bir iş. Fabrikamızda üretilen tehlikeli atıklar ; Bor yağı Borlu Metal Talaşı Madeni yağ- Kompresörden çıkan boya...
  5. Atık yönetim planı

Günaydın arkadaşlar. Endüstriyel atık yönetim planını hazırlayıp bakanlığa sunmanın son tarihi ne zaman? bir de endüstriyel atık yönetim planı her yıl hazırlanmalı mıdır yoksa 3 yılda bir hazırlanmalı mı