Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alman atv-dvwk standartları (atıksu-atık)

Konu, 'Standartlar' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Alman atv-dvwk standartları (atıksu-atık) ektedir.

Ekli Dosyalar:

Mücahit Topdaş ve A_K Özalp bunu beğendi.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Acaba nerden buldun :)

3. Fatih Özcan

Kısacada bilgi verelim. Tek Aşamalı Aktif Çamur Tesislerinin Boyutlandırılması için hazırlanmış alman standardıdır. Bu işlerle uğraşan yada merakı olan herkesin arşivinde mutlaka olması gerekiyor bence.

Tülin hanımın isteği üzerine bu standardın ingilizce ve türkçe metinlerini ve bilgisayar programını ekten indirebilirsiniz. ilgilenen herkes buradan alabilir.

Ekli Dosyalar:

4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

arşivimde vardı, paylaşmak istedim.. :)

5. Ercan Özcan

Ercan Özcan CMNet Üyesi

dosyaya yüzeysel göz attığımda güzel bilgilerin olduğunu gördüm. Paylaşım için teşekkürler. başka bu şekilde bilgiler varsa paylaşırsanız sevinirim...

6. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim.. paylaşımlarım devam edicek..

7. Ercan Özcan

Ercan Özcan CMNet Üyesi

sabırsızlıkla bekliyorum :D

8. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

gün içerisinde birkaç döküman daha ekledim.. bilginize..

9. Can bey anladığım kadarıyla tesis projelendirmeyi biliyorsunuz. ben mezun olalı 1 sene oldu. ben de tesis projelendirme işinde olmayı çok istiyorum ama iş de bulamıyorum ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. bu Atv standartlarını inceliyorum dökümanınız gerçekten çok yararlı. bu sadece bir bölümü anladığım kadarıyla atv standartlarının değil mi? bunun gibi bir sürü daha var. eğer sizde diğerleri de varsa paylaşabilir misiniz. ben öğrenmeye çalışıyorum belki istediğim gibi bi iş bulabilirim böylece. ve sizce nasıl bi yol izlemeliyim iş bulabilmek için. çevre görevlisi belgesini almam bana yarar sağlar mı? onu da sorayım.

10. Demet Ay

Demet Ay CMNet Üyesi

atv 131 standartının online programı da mevcut. bu sistemle ilgili her bilgi ve program linki http://www.dwa.de/portale/dwa_master/dwa_master.nsf/home?readform&treeid=1 de var.

atv adı altında bir kaç program var. (çamur kurutma...vb) bunlardan sadece atv 131 aerobik arıtma için.

bir de bu sistemi kullanmak isterseniz limit değerlere çok dikkat etmek gerekir ve değer seçimlerini kitaptaki aralıklardan seçmek gerekiyor.

Mücahit Topdaş ve A_K Özalp bunu beğendi.
  11. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Sema hanım, projeyi öğrenmenin tek yolu gerçek bir projeyle uğraşmaktan geçer.. elimde baya bir proje mevcut.. fakat işe girip baştan yapmadığınız sürece çokta faydası olacağına inanmıyorum.. iş yok demeyin mutlaka vardır yakınlarınızda bir çevre firması.. gidin görüşün birkaç ay ücretsiz staj gibisinden çalışın işi kapın derim ben..

Çevre görevlisi belgesi konusundada danışmanlık firmalarında çalışmak veya bir endüstriyel firmada çevre izin/çevre izin lisans konularında çalışma niyetiniz varsa tabiki alınız.. ISO VE OHSAS lar gibi düşünün bunuda.. hangi alanda uzmanlaşmak ister iseniz oraya yönelin.. Tavsiyem genede belgeyi almanızdan yana ;)

A_K Özalp bunu beğendi.
  12. Mustafa Eren Sabuncu

Mustafa Eren Sabuncu CMNet Üyesi

Fatih bey link kırılmış tekrar yükleme şansımız varmı acaba :)

13. M. Çağrı Karabuğa

M. Çağrı Karabuğa CMNet Üyesi

14. Mustafa Eren Sabuncu

Mehmet bey şuan girdim link kırık hala :)

15. Mustafa Eren Sabuncu

mehmet bey teşekkürler ama bu dosyayı indirdim Fatih beyi paylaştığı türkçe ingilizce metinler ve bilgisayar programı indirilemiyor.

16. amirim

amirim CMNet Üyesi

fatih bey, link kırık yeniden yükleyebilirmisiniz?

17. Fatih Özcan

Programı sisteme yükledim. Önceki mesajımın olduğu yerden indirebilirsiniz.

endi bunu beğendi.
  18. emel_84

emel_84 CMNet Üyesi

programda reg key istiyor nasıl kurucam beceremedim sanırım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

19. Fatih Özcan

regkey paylaşmamız doğru olmaz Emel hanım. Deneme yada demo şeklinde kurulum olmuyor mu?

20. emel_84

emel_84 CMNet Üyesi

tamam basardım sanırım demo seklınde oldu. cok tskler:)

Fatih Özcan bunu beğendi.
Alman atv-dvwk standartları (atıksu-atık) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Türkiye 'de Kağıt Sektörü için Çevre Standartları ve Atık Kağıt Geri Kazanımı

Bu çalışmada, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyumu sürecinde kağıt sektörü için getirilen çevre standartları ve atık kağıt geri kazanımı incelenmiştir. Bu amaçla çalışma sunulurken öncelikle AB’ye aday olan ülkemizdeki kağıt sektörü detaylı olarak araştırılmış, AB ile karşılaştırılmış ve kağıt sektörünü ilgilendiren Avrupa Birliği çevre direktifleri incelenerek Türkiye’deki son durum ortaya...
  2. Tehlikeli Atık Sahası Standartları

TEHLİKELİ ATIK SAHASI yapımı aşamasında olan bir fabrikam için standart aranmaktadır. saha yapımı için standart ve şartname aranmaktadır. elinde olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
  3. Yürürlükte Atıksu altyapı ve evsel katı atık bertaraf tesisleri tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak usul ve

[COLOR=#1c283d]ATIKSU ALTYAPI VE EVSEL KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ TARİFELERİNİN BELİRLENMESİNDE UYULACAK USUL VE ESASLARA İLİŞKİN YÖNETMELİK [COLOR=#1c283d] [COLOR=#1c283d] Resmi Gazete Tarihi: 27.10.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27742 [COLOR=#1c283d] [COLOR=#1c283d]Amaç [COLOR=#1c283d]Bu Yönetmeliğin amacı; atıksu altyapı tesisleri ile evsel katı atık bertaraf tesislerinin kurulması,...
  4. Istanbul uluslararası katı atık,su ve atıksu kongresi 2013

Merhaba,22-24 Mayıs 2013'te İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Katı Atık,Suve Atık Su konularında kurs ve bilimsel programlardan oluşan kongre gerçekleşecektir. Detaylı Bilgi:http://istanbul3wcongress.org/anasayfa/
  5. Ikincil ürünlerin standartları

Merhaba arkadaşlar, Tehlikesiz atık geri kazanım lisansı için, teknik uygunluk raporunda elde edilen ikincil ürünlerin(plastik,demir,alüminyum vb.) ilgili kurum/kuruluşlardan alınacak belge ve standartları ile ilgili bilgi isteniyor.İkincil ürünlerin hangi standartlara uygun olması gerektiği konusunda bilgilendirmenizi rica ediyorum.Ayrıca TSE dışında üniversite laboratuvarlarından da bu...