Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Almanya ve norveç'te benzinli araba yasağı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Dystopia tarafından paylaşıldı.

 1. Dystopia

  Dystopia hiç

  Amerika Birleşik Devletleri'nde başlayan dizel motor emisyonlarına yönelik soruşturmalar ve yazılım hilesinden sonra Norveç'ten içten yanmalı motorlara yönelik yeni ve öldürücü darbe geliyor. Çıkan haberlere göre, Norveç'teki dört ana siyasi parti yeni enerji yasası konusunda anlaşmaya vardı. 2025 yılında tüm benzinli otomobiller yasaklanacak. Bu yasanın en ilginç yanı ise Norveç'in dünyanın en büyük petrol ihracatçılarından biri olması. Norveç'in ihracat gelirlerinin yüzde 39'u petrol ve doğalgaz satışından sağlanıyor. Bu satışların büyük bir kısmı başta Almanya olmak üzere, Belçika, Fransa ve İngiltere’ye yapılıyor.

  Yollarda en fazla elektrikli aracın bulunduğu ülke olan Norveç, aynı zamanda sıfır emisyonlu araçların satışına izin veren ilk ülke. Tabii ki bu atılımı yapan tek ülke Norveç değil. Daha önce Hindistan da benzer bir fikirle 2030 yılından sonra elektrikli araç üretimine başlayacağını ve benzinli otomobil üretimini durduracağını duyurmuştu. Hollanda da 2025 yılından sonra benzinli araç satışını durdurma kararı almıştı.

  Almanya da 2030 yılına kadar benzinli otomobillerin kullanımının sıfıra indirileceğini açıkladı. Alman hükümeti, 2030'dan itibaren benzinli araç üretimine izin verilmeyeceğini ve bu tarihe kadar tüm Otomobillerin sıfır emisyon değerine sahip olması gerektiğini duyurdu.

  Kaynak: otomobil.mynet.com/haberler/benzinli-otolara-yasak-geliyor-1198
   

Related Contents

upload_2017-10-12_15-34-55.png
[ATTACH] merhaba ben odadan kaydimin iptalini nasil yapacagimi sordum kendileri bunu yazdılar. zaten çalışmıyorum. bu borcu odemekte bile zorlanacagim fakat bu oda ile ilişkimi kesmek istiyorum....
image.jpg
İyi günler ek 1listesi 8.1 ve ek 2 listesi 8.1 8.2 İçin çevre görevlisi basvuru yapabiliyor mu
20170222_143951.jpg
Arkadaşlar soğuk haddeleme yapılan tesisimizde toza yakın saf metal talaş oluşmaktadır. Tehlikesiz atık olan bu atığı alabilecek firma bilgisi olan paylaşabilir mi?