Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alt Yapı Projeleri

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Mustafa Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

elimde birçok içme suyu ve kanalizasyon projesi bulunmaktadır bir çoğu orjinal uygulanmış projedir.
    ancak hepsini buraya koymam bildiğiniz üzere çok zor bu yüzden istek durumuna göre bu projeleri paylaşacağım.
    ihtiyacı olanlar ya da fikir edinmek isteyenler buraya yazarlarsa yardımcı olurum..

Şimdiden Teşekkür Ederim

Ekli Dosyalar:

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Şimdilik kanalizasyon, yağmursuyu, ,içme suyu şebeke, isale hattı projelerinden birer tane örnek olarak paylaşsan iyi olur. Sitede birer tane olsun hiç değilse. Tam bir proje iyi olacaktır. Teşekkür ederiz.

3. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

Uygulanmış içme suyu ve kanalizasyon projelerinden birer tane eklerseniz mükemmel olur

4. Mustafa Demir

içme suyu uygulama projesi( keşif ve kontroller dahil)

bu projede hesap kısmı bulunmamaktadır. tanımlar uygulamalar keşif ve yaklaşık maliyet projeye dahildir

Hikmet Özgür ve Selma Akdoğan bunu beğendi.
  5. Cemil Aykut

Cemil Aykut CMNet Üyesi

iyi günler üniversite kampüs alanı için kanalizasyon projesi çizecem bu konuda bana örnek veya benzeri projeler varsa yardımcı olabilirmisiniz

6. Hilal Çetin

Hilal Çetin CMNet Üyesi

Eki Görüntüle ATIKSU.rar

Örnek projemdeki Excel hesapları ve Autocad çizimidir. Ayrıca yağmur suyu hesapları da vardır. Umarım işinize yarar.

7. Selam Bayram

Selam Bayram CMNet Üyesi

mevcut alanın topografik bilgileri önemli,daha sonra projeyi yapacağın nufusu ,kullanacağın boru çapı ve eğim bunları gözönünde bulundurman lazım.en büyük desteği bir harita mühendisinden alırsın

8. Erkan Kutay

Erkan Kutay CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar alt yapı projeleri için köprüye ankraj detayı ( askıda geçiş detayı) na ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim (erkankutay@mynet.com)...

9. Mehmet Sadık AY

Mehmet Sadık AY CMNet Üyesi

Selamlar... Zonguldak Karaelmas Üniversitesi 4. Sınıf öğrencisiyim. Kanalizasyon projesi aldım ve tamamlamak üzere 1 haftam var. Normalde projenin bir kısmını tamamlamıştım fakat çok yetersiz olduğu için 1 hafta ek süre istedim. Bana acil olarak projem için yardım edersen çok sevinirim. Teşekkürler ...

Ayrıca Makale ve teorik kısım gerekli :) kanalizasyon ile ilgili farklı çalışmalar bulmakta zorlanıyorum...

10. Mustafa Demir

Tabiki yardımcı olurum ama nasıl bir yardım istediğini belirtmelisin.

11. Cemil Aykut

Cemil Aykut CMNet Üyesi

Hilal Hanım örneğinizi inceledim... bu excell hesaplamalarınızı anlamadım...acaba bir satırda yapılan işlerinizi hesaplamalarınızı açıklayabilirmiziniz.

Sayın mustafa bey yukarıda Fatih Özcan beyin söylediği projelerden birer örnek ekleyebilirmiziniz. Bu arda kuruköprü güzel bir proje

12. Mustafa Demir

cemil bey hepsinden birer tane örnek ekledim zaten şuanda aynı başlık altında birer örnek var. kontrol edip eksikse tekrar yükleyeceğim

13. Muhlis Çelik

Muhlis Çelik CMNet Üyesi

sayın Mustfa DEMiR
    elimde birçok içme suyu ve kanalizasyon projesi bulunmaktadır bir çoğu orjinal uygulanmış projedir.
    ancak hepsini buraya koymam bildiğiniz üzere çok zor bu yüzden istek durumuna göre bu projeleri paylaşacağım.
    ihtiyacı olanlar ya da fikir edinmek isteyenler buraya yazarlarsa yardımcı olurum..
    bu notunuza istinaden paylaşmak istediklerinizi mümkünse
    muhliscelik@gmail.com gonderirmisiniz

14. Sena Ölçücü

Sena Ölçücü CMNet Üyesi

mustafa bey ; eğer mümkünse elinizde kanalizasyon hattı ile ilgili proje varsa paylaşabilir misiniz?

15. Gunay Oztepe

Gunay Oztepe CMNet Üyesi

mustafa bey sizden ricam iski için kullanılan örnek ve tip projeleri varsa gönderir veya eklerseniz çok sevinirim

16. Seylan Aygün

Seylan Aygün CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Kanalizasyon ve yağmur suyu projelerinde İSKİ hangi programlar ile yapılan çözümleri kabul etmektedir? Bilgisi olan var mı acaba?

17. Fatih Özcan

Hicbir idare su program istiyorum demez. Cozumun dogru olmasi esastir. Sartnamesini yazar buna uygun olup olmadigini kontrol eder.

Hikmet Özgür ve Seylan Aygün bunu beğendi.
  18. Didem Ertürk

Didem Ertürk CMNet Üyesi

Mustafa Bey;

2000-10 000 EN için bir kanalizasyon projesi hazırlamak istiyorum. Elinizde tam bir proje örneği varsa ve paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

19. realastala

realastala CMNet Üyesi

Mustafa Bey Elinizde yagmur sularının toplanması ile alakalı sahanın m2'si ve o ile düşen maximum yada ortalama yağış miktarına göre(kg/m2) çöktürme havuzu hesabı varmı.

20. Fatih Özcan

Arkadaşlar mail adreslerini lütfen paylaşmayınız. Dökümanı buraya ekleyebilir yada özel bir döküman ise Özel Mesaj yoluyla size iletebilir.

Alt Yapı Projeleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. su kirliliği izleme rehberi projeleri

merhaba arkadaşlar;bana su kirliliği izleme rehberi projeleri lazım yardımcı olabılırmısınızz?? şimdiden tesekkurler..
  2. Katı atık projeleri destek

katı atıklar ile ilgili bakanlığın yaptığı destek ve teşvikler hakkında tebliği bulamadım.bilgisi ,ilgisi olan meslektaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Kanalizasyon yapıları ve projeleri

Merhaba arkadaslar, kanalizasyon yapıları ve projeleri ile ilgili ders notları ya da önereceğiniz kitap var mıdır?
  4. Hollanda otoyol projeleri

Otoyollar ekosistemleri bölerler. Canlıların suya ve besine ulaşmalarını önlerler. Biyoçeşitliliği engellerler. Biyoçeşitliliğin yok olması yaşamın yok olması demektir. İşte bu etkileri azaltmak için doğa dostu çözümlere ve bu doğa dostu çözümler için karar alacak yöneticilere ve uygulayacak uygulamacılara ihtiyaç var. Bir karayolu projesi oluşturan mühendis ve yönetici yaşam için çok önemli...