Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Altın sektöründe kullanılan mum/parafin

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,

başlıkta belirttiğim üzere altını kalıp haline getirirken alçıdan bir kalıp, mum/parafindende şekil yapılıyor, haliyle burada alçı içindeki mum/parafinin yakarak (elektrik enerjisi kullanılarak) eritiyorlar, ve ortam içinde mum/parafinden kaynaklanan CO emisyonu mevcut, tabiki biz emisyon alırken bacalardan ölçüm alınacak fakat yönetmeliğe göre bu şekilde bir işlem yapılırken kaç olması gerekir hem insan sağlığı açısından hemde emisyona yönelik düşündüğümüzde ? değer verirken mümkün mertebe yönetmelikleri baz almanız benim için yardımcı olacaktır,
    ben SKHKKY 200 ppm olarak gördüm ama sizce 200 ppm yüksek bir değer değil mi CO açısından ;*

yorumlarınız ve bilgileriniz için teşekkürler,

fikri olan yok mu ?

teşekkürler,

Altın sektöründe kullanılan mum/parafin konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Başarının Altın Kuralları

[COLOR=#996600][COLOR=maroon]BAŞARININ ALTIN KURALLARI [COLOR=#996600][COLOR=black]Hedefinizi belirleyin [COLOR=#996600][COLOR=black] Zigzak yapmayın [COLOR=#996600][COLOR=black] Ustanın yanında çırak olun, işi öğrenin [COLOR=#996600][COLOR=black] Tek adam olma devrini kapatın [COLOR=#996600][COLOR=black] Shov yapmayın [COLOR=#996600][COLOR=black] Başarıya ulaşanları inceleyin...
  2. Konya k.- e., m. plent ve asfalt plenti ve çanakkale altın ptd

1. Konya kırma- eleme, mekanik plent ve asfalt plenti tesisi çevresel etki değerlendirme raporu 2. Çanakkale altın ocağı proje tanıtım dosyası http://rapidshare.com/files/444527911/canavsar_ced_ve_ptd.rar
  3. Önlem Dergisi Altın Baret Yarışması

3. Altın Baret Ödülleri Sahiplerini Bekliyor Önlem Dergisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışma ile 3. Altın Baret Ödülleri sahiplerini bulacak. EMLAK PAZARLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş.’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yarışma, İyi Uygulama Örnekleri, Akademik Çalışma, Fotoğraf ve Karikatür dallarında verilecek ödüller, iş sağlığı ve güvenliği ile...
  4. Koza altın durduruldu

Koza Altın'ın 5 altın madeninden biri olan Çukuralan işletmesindeki faaliyetler İzmir İl Özel İdaresi'nce "Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durduruldu. Koza Altın'dan Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada şirketin sahip olduğu 5 altın madeninden biri olan Çukuralan işletmesindeki faaliyetler İzmirİl Özel İdaresi'nce "Çevre...
  5. Otomotiv sektöründe kullanılan filtre kağıtları hakk

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE KULLANILAN FİLTRE KAĞITLARI TEHLİKELİ ATIK MIDIR?