Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Altyapı sistemlerine yeraltı suyu girişi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Altyapı sistemlerinde özellikle yer altı suyu yüksek yerlerde su girişleri büyük önem arz etmektedir. Bölgenin hidrojeolojik yapısı iyi analiz edilmeli, infiltrasyon debisi ayrıca tahkik edilmelidir. İyi tahkik edilmeyen infiltrasyon debisinden dolayı altyapı hatları verimli çalışmayacak ve sık sık taşmalara neden olacaktır.

Yeraltı suyu girişininin büyüklüğünü gösteren ekteki video oldukça faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Dilara Merve Yavaş bunu beğendi.
Altyapı sistemlerine yeraltı suyu girişi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeraltı suyu Kimyası ve Sağlığa Etkisinin Tıbbi Jeoloji Açısından Değerlendirilmesi

Yeraltı suyu Kimyası ve Sağlığa Etkisinin Tıbbi Jeoloji Açısından Değerlendirilmesi ÖZET [FONT=TimesNewRomanPSMT][FONT=TimesNewRomanPSMT]En eski bilim dallar[FONT=TimesNewRomanPSMT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ı[FONT=TimesNewRomanPSMT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ndan ikisi olan jeoloji ve t[FONT=TimesNewRomanPSMT][FONT=TimesNewRomanPSMT]ı[FONT=TimesNewRomanPSMT][FONT=TimesNewRomanPSMT]p...
  2. Kimyasal Veri Girişi

Merhaba arkadaşlar, işe yeni başladım ve direk önüme kimyasal veri girişi firma kaydı ve sonrası bildirimler geldi, benim sizden istediğim yardım ben firmanın OTİM, SEVESO, Ömrünü Tamamlamış Araçlar, Kimyasal Madde Envanter ve Güvenlik Bildirim Sistemine dahil olup olmadığını nasıl anlayacağım, sistemleri ilk defa gördüğümden dolayı yabancılık çekiyorum ve klavuzlara baktığım zamanda pek...
  3. e izin girişi

arkadaşlar e izin sistemine giriş yapılmıyor bi sorun var, bilgisi olan varmı acaba?bakanlıktan kimseyede ulaşamadım...
  4. Kimyasallar veri girişi

Kimyasalların envanteri ve kontrolü hakkında yönetmelik ile ilgili sadece kimyasal madde üreten ve ithal edenler mi kimyasal veri girişine bu kimyasalları bildirecek ve bu kimyasalların neler yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim..
  5. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...