Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alüminyum fabrika atıksu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında hsnbec tarafından paylaşıldı.

1. hsnbec

hsnbec CMNet Üyesi

Alüminyum fabrikalarında eloksal (anodik oksidasyon) işlemi sonucu ortaya çıkan atıksuların karakterizasyonu ve ne şekilde arıtıldığı ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum. Arıtma işlemleri ile ilgili bir kaynak varsa önerebilirmisiniz.(Nötralizasyon vb.)
    Şimdiden Teşekkür ederim.bu gibi işletmelerde deneyimi olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum:confused::confused::confused:

Alüminyum fabrika atıksu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Alüminyum folyodan alüminyum eldesi ?

Merhabalar. Sigara fabrikasından gelen tonlarca elimde alüminyum folyo bulunmaktadır. Ben bunlardan nasıl alüminyum elde edebilirim ? Elimdeki alüminyum folyoları değerlendirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Fabrika içi atık alanı

merhaba; fabrika içi atık alanı oluşturuyoruz bunun için görsel birkaç örneğe ihtiyacım var elinde olanlar paylaşabilirse sevinirim herkese iyi çalışmalar.
  3. 130113 hidrolik yağ ve 130208 motor ve şanzıman yağlarının fabrika içinde depolanması

130113 hidrolik yağ ve 130208 motor ve şanzıman yağlarının fabrika içinde depolanması nasıl olmalıdır? İllaki kapalı alanda mı muhafaza edilmeli yönetmelikte variller ve zemin hakkında bilgiler gördüm.Alan nasıl olmalı?
  4. Taşınacak fabrika için gfb süreci

Arkadaşlar, fabrikamız taşınacak. 1-1,5 yıla kadar. Henüz gfb başvurusu yapmadık, uygunluk yazımız geldi. Önerileriniz nelerdir. Başvuruyu geciktirip, 6-7 ay daha beklesem, sonra 1 sene gfb ile beklesek, taşınınca yeni yer için aynı sürece başlasak. Böyle sorun çıkar mı? 6-7 ay bekler mi il çevre zaten 2 ay olmuş yazı geleli. Bilgisi olanları bekliyorum.
  5. Hava kirliliği dersi projesi için fabrika arayışı!

Herkese merhaba, İsmim Hande, Bahçeşehir Üniversitesi çevre mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Bu dönem aldığım Air Pollution Control dersim vize final dışında bir projeyi kapsamakta.Öncelikle bir fabrika seçip, yapılan işe göre belirlediğimiz en uygun prosesden numune alıp bunu raporunu oluşturacağız.Aynı zamanda modelleme yaparak giderilmesine karşı fikirlerimizi sunacağız.Fakat...