• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı bildirim ve belgelendirilmesi hakkında

Fatih ÖZKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ilk defa ambalaj atığı bildirimi yapacağım şimdi sistemde firmalarımızın 2012 yılı bildirimi yapılmış gözüküyor. Bu sene için yapılacak bildirimde hangi yılı göz önüne alacağız 2012 mi 2013 mü? Bu sene için 2013 ü seçeceğiz değil mi?? :(

herkese merhaba atık belgelendirmesi yapacağım ama bir sorum olacak artık yeni kanunla belediyelere bildirim yapacağız onlarda tukçeve bildirecekler sorum şöyle atıyorum ocak 2012 de 7 c den belediyeye belgelendirme yaptık Açıklama verildiği yer kısmında belediyenin ismimi olması lazım

ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliğine baktım ama bir açıklama göremedim. şantiyelerde ambalaj atığı beyanı yapmak gerekmiyor değil mi? ambalaj atığı üretici olarak direkt fabrikadan bahsediyor. yani ben öyle anladım..

tat toplama ve ayrıştırma tesisi midir? şu kısaltmalardan bişe anlamıyorum ben. mesela atık beyan sistemi ile tehlikeli atık beyan sisteminin aynı şey olduğunu anlayana kadar 'siteye alışıyorsun bilmem kaçıncı mesaj ödülünü' aldım :koptum:
osb yi hemen çözmüştüm ama. :cool:

arkadaşlar metrhaba,
Ben bir şey sormuştum ama ne il çevreden bir çalışana ulaşabildim ne buradan cevap bulabildim.
Kendimce doğru olan şeyi de yapmak istemedim:)
Lisansı ekim ayında almış bir firma ekimdenb onceki belgelerini sistemine girmeli mi?
Bu sorunun cevabı çok onemlı sure doluyor cunku:)

@Merve Yeşildağ
lisansını ekim ayında almışsınız ama ondan önce de gfb vardır illaki tesis faaliyete geçtikten sonraki her giriş çıkışı bildirmeniz gerekiyor diye biliyorum zaten ekimde lisans aldıysanız ocak şubat civarı da gfb niz vardır o gfb tarihinden itibaren her giriş çıkışı yapmanız gerekir diye biliyorum

@Can Doğan
Tesekkur ederım. Ben o bıldırımlerı yaptım. Aklıma takılan gfbden oncekılerı gırmenın bır anlamı olmadıgı. bana gore gırılmemesı gerek:) tesekkur ederım.

Bir Bilgi;
Ambalaj Atık Sistemi hala açık durumdadır, beyanlarını yapmamış olanlar veya henüz kod-şifre dahi almamış olanlar varsa bir an evvel il müdürlüklerine başvurup kod-şifrelerini alabilirler veya şifreleri varsa beyanlarını yapıp gönderebilirler.

aTIK.png

Geçmiş yıllardan devir olduğu için belgelendirmesi yapılan miktarda geçmiş yıllarda biriken belgelendirmesi yapılmamış miktarlar da görünmektedir. Ancak mesela ben ekran görüntüsünü eklediğim firmamın belgelendirmesini yaptım ancak YK sisteme henüz girişini yapmadığı için geçmiş yıldan devir görünüyor.(buna dikkat edilmelidir) Bu yüzden ben'Bu Yılki Sorumluluk' kısmına göre belgelendirme yaptıracağım. Gül CAN :)

Merhabalar, Muratlı Geri Dönüşüm olarak 2013 yılı ve geçmiş yıllar için belgelendirme yapabiliyoruz irtibata geçip teklif alabilirsiniz 282 361 30 70 (Ünzile Kahraman). Belgelendirme için il sorunu yok Türkiye genelinde cazip gelen istediğiniz Belediye ye bağlı TAT firmasına yaptırabilirsiniz. Kolay Gelsin..

İyi günler aişey soracaktım arkadaşlar ben bişey soracaktım ya benim bi tane firmamın 2005 ten beri Ambalaj beyanı yapılmamış ben bu sorunu nasıl halledebilirim(ilk defa beyan yapacam.)