Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj atığı cezalı belgelendirme işlemi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

 1. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  merhaba;
  belgelendirmesini yapacağım bir firma 2005 yılında itibaren belgelendirme yapmamış ve cezalı olarak işlem yapacam. 2005 yılından itibaren hep %10luk artırmayla işlemi gerçekleştirmem gerekiyor değil mi?Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
  iyi çalışmalar
   
 2. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  siz öyle birşey yapmayın onlar girsin normal kullandıkları ambalajın bildirimini yapsınlar en son çıkan belgeyi size getirsinler sizde belgelendirme işleminizi yapın.

  çünkü sistem ceza işini otomatik kendisi hesaplıyor. yani 2005 girişini yapıyor. sistem bakıyor bunu toplatmamış .%10 fazlasını alıp gelecek yıla ekliyor. en son yıl (2012) da da şu kadar ambalajı belgelendireceksiniz diyor.
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 3. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  merhaba,
  firmanın sorumluluk tablosunda zaten bir önceki seneden devir olarak gösterir. mesela 2011 yılındaki sorumluluğu gösteren tabloda geçmiş yıldan devir sütunu,bu yılki sorumluluk sütunu ve toplam sorumluluk sütunları vardır. siz toplamdaki değere göre yapacaksınız. sistem o cezalı durumları bir sonraki seneye devrederken otomatik geçiyor. yani herzaman son sorumluluk değerlerine göre belgelendirme yaparsanız doğru olacaktır.
  İyi çalışmalar.
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 4. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim :)
   
ambalaj atığı cezalı belgelendirme işlemi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj atığı belgelendirme

  Arkadaşlar belgelendirme konusunda yardımcı olun lütfen,çalıştığım firmaya TAT lisansını aldım ve belgelendirme yapmak istiyorum fakat kafam karıştı, belgelendirme için ne yapmam gerekli?
 2. Ambalaj atığı belgelendirme

  Merhabalar, İl sınırları içerisinde yer alan ama belediye sınırları içinde olmayan işletmelerden aldığımız atıkları belediyeye onaylatıp kaynağında ayrı toplama olarak belgelendirme de kullanılabilmesi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Teşekkürler
 3. Ambalaj Atığı Belgelendirme

  merhaba, tat ve gdt lisansını birlikte bulunduran tesisler için yeni yönetmelikte "belgelendirme için gdt tesisinin çıkış faturası esas alınır"demekte. örneğin plastik geri dönüşümünde tat'tan gdt ye mal gönderiliyor.gdt tesisi topladığı plastiğin tamamını kendisi işleyemiyor. mesela 1000 ton plastik topluyor ama gdt çıkışı 200 ton oluyor. tamamını geri dönüştürdüğünü düşünsek bile...
 4. Ambalaj atığı belgelendirme acil

  arkadaslar toplama ayırma ve gdt lisansı almış bir işletmede işe başladım şuan kaynakta ayırım çalışmaları yapıyoruz..Acaba belgelendirme için yıl sonunda piyasaya sürenlerin ihtiyacını karşılamak içinmi anlaşacağız yoksa önümüzdeki yıl için şimdiden anlaşma yapmamız gerekiyormu?
 5. Ambalaj atığı belgelendirme

  arkadaşlar belgelendirmenin belediyeler tarafından yapılacağı nerede yazıyor.yani bir tebliğ mi var? ekleyebilirseniz çok sevinirim..