Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı geri kazanım lisans başvurusu

Konu, 'ARŞİV' kısmında ilayda tarafından paylaşıldı.

 1. ilayda

  ilayda CMNet Üyesi

  arkadaşlar ambalaj atığı toplama ayırma ve palet geri kazanım tesisinde çalışmaktayım. gfb sürecinin ardından lisansa başvuru yapmam gerekiyor. bunun için yüklemem gereken evrak 'Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi' olarak görünmektedir. bu izin belgesini nereden almam gerekiyor bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
   
 2. Ümit Aydın

  Ümit Aydın CMNet Üyesi

  standarda uygun olup olmadığını geri dönüşm sonucunda elde ettiğiniz ürünü analiz ettirerek öğrenebilirsiniz. (tabi standardı varsa) bununla ilgili standardının olup olmadığını TSE den öğrenebilirsiniz. yoksa standardı yoktur diye bir yazı alıyorsunuz. ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesini ise ürün sattığınız yerlerden alıyorsunuz.
   
 3. ilayda

  ilayda CMNet Üyesi

  TSE böyle bi yazının varlığından haberdar değil biz böyle bir yazı vermiyoruz diyorlar ümit bey
   
 4. Ümit Aydın

  Ümit Aydın CMNet Üyesi

  evet aynısını banada söylediler. hatta analiz raporlarımı gönderdim cevap olarak ürünün standarda uyup uymadığını siz belirleyeceksiniz gibi bir yazı gönderdiler bende sisteme onu yükledim. çevre il müdürlüğüyle görüşürseniz belki yardımcı olabilirler çünkü ben de çok uğraştım.
   
 5. Mahmut Konukcu

  Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

  Tübitak'a ürünlerinizin analizini yaptırmanız gerekiyor.