Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı geri kazanım lisans başvurusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ilayda tarafından paylaşıldı.

1. ilayda

ilayda CMNet Üyesi

arkadaşlar ambalaj atığı toplama ayırma ve palet geri kazanım tesisinde çalışmaktayım. gfb sürecinin ardından lisansa başvuru yapmam gerekiyor. bunun için yüklemem gereken evrak 'Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi' olarak görünmektedir. bu izin belgesini nereden almam gerekiyor bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

2. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

standarda uygun olup olmadığını geri dönüşm sonucunda elde ettiğiniz ürünü analiz ettirerek öğrenebilirsiniz. (tabi standardı varsa) bununla ilgili standardının olup olmadığını TSE den öğrenebilirsiniz. yoksa standardı yoktur diye bir yazı alıyorsunuz. ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesini ise ürün sattığınız yerlerden alıyorsunuz.

3. ilayda

ilayda CMNet Üyesi

TSE böyle bi yazının varlığından haberdar değil biz böyle bir yazı vermiyoruz diyorlar ümit bey

4. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

evet aynısını banada söylediler. hatta analiz raporlarımı gönderdim cevap olarak ürünün standarda uyup uymadığını siz belirleyeceksiniz gibi bir yazı gönderdiler bende sisteme onu yükledim. çevre il müdürlüğüyle görüşürseniz belki yardımcı olabilirler çünkü ben de çok uğraştım.

5. Mahmut Konukcu

Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

Tübitak'a ürünlerinizin analizini yaptırmanız gerekiyor.

Ambalaj atığı geri kazanım lisans başvurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj Atığı Geri Kazanım Lisansı

[COLOR=#4f81bd]Mrb. Ambalaj Atığı Geri Kazanım Lisansı ile ilgili işlemlerde Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi için TSE bölge Müdürlüğüne bir dilekçe ile başlamak ve ona göre gerekenleri yapmak yeterlimidir. Bununla ilgili t.siz atık geri kazanım lisansı işlemlerinde standart oluşturmamız istendi başka bir yol izledik bilgisi...
  2. Hava Emisyon, Ambalaj Atığı Toplama, Ayırma Ve Geri Dönüşüm Lisans Işlemleri

Hava Emisyon, Ambalaj atığı toplama, ayırma ve geri dönüşüm konusunda Geçici Faaliyet Belgesi almış bir tesis için Lisansa Çevirmek için izlenmesi gereken yol nedir...geçici faaliyet belgesi alırken ki begeler haricinde neler gerekli
  3. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
  4. Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine Toplama ayırma belgesi alımı

Merhabalar, Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine, il müdürlükleri tarafından verilen Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınabiliyor mu ? Teşekkür ederim...
  5. Ambalaj atığı geri kazanım tesisi

Arkadaşlar, Ambalaj atığı geri kazanımı yapan tesisin bildirim açısından yapması gerekenler nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz? Granül imalatı yapılmaktadır. Sanıyorum ki "Ambalaj Atığı Geri Kazanım Formu" dolduruyor ama form elden mi veriliyor yoksa bir sistem üzerinden mi gönderiliyor. Onun dışında piyasaya süren yükümlülüğünün olduğunu düşünüyorum.