• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine Toplama ayırma belgesi alımı

Neşat Ören

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhabalar,
Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine, il müdürlükleri tarafından verilen Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınabiliyor mu ?
Teşekkür ederim...

evet alınabiliyor
Tehlikesiz atıklarınızın toplanacağı alanın ayrı bir alan da yağmur suyunu tahliye eden (gerektiğinde yağ tutuculu) bir sisteme sahip olması koşuluyla veriyorlar belgeyi

tesis kapalı alana kurulu, yıkama sularının bağlı olduğu kanalisazyon bağlantısı var..
Ben tat lisanslı tesise bu belgeyi aldım..Anladım kadarıyla herhangi bi fark yok..
Teşekkür ederim..

evet problem yok o halde tebliğdeki 12. madde gereklerini yerine getirirseniz belgeyi elinizde bilin atık kodlarını iyi inceleyin radyasyon ölçümü ve radyasyondan korunma eğitimi aldıysanız ve mobil radyasyon cihazınız var ise metalleri de kod listenize ekleyebilirsiniz yoksa elimdeki örnek kod listesini paylaşabilirim de

Ekli dosyalar

• Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği Başvuru Kod Listesi.xlsx
    33.2 KB · Görüntüleme: 72
Mrb Tehlikesiz atık toplama ayırma Belgesi İçin Başvuruyu online sistem üzerinden değil elden direct şekilde yapoıyoruz değil mi arkadaşlar bide gerekli evraklar neler kısakısa sıralayabilirmisiniz.
uygunluk yazısı
çed görüşü
metal olacaksa radyasyon ölçüm cihazı ve kullanıcısı
.
.
gibi...
belediyenin verdiği çalışma ruhsatı gibi bişey gerekli oluyor mu ?

Evet elden tabirini daha açarsak şirket adına ve şirket yetkilileri tarafından onaylı imzalı, yönetmelikteki şartları ve istenen evrakları yerine getirdiğinizi belirten talep dilekçesi ile çevre şehircilik il müdürlüğüne başvurmanız yeterlidir.

Evet ruhsat gerekli

@nazpangal
Çalışma ruhsatı olmadan nasıl alabilirsiniz ki?
Bir işletmenin çalışma ruhsatı olmadan çalışması yasadışı, kaldı ki siz yaptığınız çalışmanın bir bakanlık il müdürlüğü çerçevesinde iznini almış oluyorsunuz.

Evet bencede enteresan, biz hem tat lisansımız hemde tehlikesiz atık belgemiz var. Malesef ruhsatı olmayan bir firmaya bu belgeyi verdiler ve bende kahroldum.defalarca aradım il çevre ve bakanlığı, şaşırmanıza gerek yok istenilmiyor cevabını aldım

@nazpangal
Ben de aldım belgeyi herşeyi eksiksiz verdim ve bu belgede içindeydi demek boşuna uğraşmışız il çevrede uyarmadı açıkçası neden bunu veriyorsun diye.