Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı geri kazanım

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında anlsay tarafından paylaşıldı.

1. anlsay

anlsay CMNet Üyesi

ambalaj atığı geri kazanım tesisine 15 01 03 kodlu ahşap ambalaj atıklarının geri kazanım lisansı alabilmek için gerekli şartlar nelerdir ?

2. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Palet sökme, boylama, takoz kesme ve çivileme için gerekli makina ve ekipmanlara ihtiyacınız var

3. anlsay

anlsay CMNet Üyesi

öncelikle teşekkür ederim. tam olarak gerekliliklerin olduğu bir belge var mı ? @sedefp

4. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Bildiğim kadarıyla yok, zaten ambalaj atığı geri kazanım lisansınız varsa gerekli fiziksel şartları taşıyorsunuzdur. Atık kodu ekletecekseniz de kapasite raporunda kapasite artışını göstermeniz gerek diye biliyorum ve bunun için de gerekli ekipmanlarınızın olması gerek

5. anlsay

anlsay CMNet Üyesi

evet sadece atık kodu ekleteceğim. bu konuda kimle muhatap olmam gerekiyor ekipmanları alıp sadece dilekçe mi yollayacağım ? @sedefp

6. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Bakanlığın sayfasında atık kodu eklenmesi için iş akım şeması ve proses özeti adı altında bir dosya var onunla lisans yenilemeniz gerekecektir bildiğim kadarıyla. yani süreç baştan elden geçecek. il müdürlüğünüzden yetkililerle görüşün. il müdürlükleri böyle süreçlerde farklı belgeler isteyebiliyor, standardı yok malesef.

7. anlsay

anlsay CMNet Üyesi

teşekkür ederim ilginize @sedefp

sedefp bunu beğendi.
  8. mühendis

mühendis CMNet Üyesi

plastik atıklar için ambalaj atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım gfb başvurusu yapıyorum. R kodları ne olmalıdır. yardımcı olabilir misiniz

9. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz CMNet Üyesi

R5 olabilir mi acaba?

10. mühendis

mühendis CMNet Üyesi

ambalaj için R5 düşündum bende ama tehlikesiz atık geri kazanım için karar verememiştim