Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj atığı kapsamında mıdır?

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

1. katıger

katıger CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Pvc profillerin üzerine markalar (egepen , pimapen vb.) yapıştırlmaktadır. bu yapışkan malzemeler ambalaj atığı kapsamındamıdır, kapsamında ise türü nedir ?

2. Fatih Bel

Fatih Bel CMNet Üyesi

etiketleri soruyorsanız ambalaj kabul edilmez. Etiket değilse tanımdan faydalanın; Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış der.

3. katıger

katıger CMNet Üyesi

resim olarak ekledim. pvc profilin üzerine yapıştırılan malzeme etiketmidir ambalajmıdır ? piyasaya süren olarak belgeleme yükümlülüğü varmıdır?

pvc-uretim.png

4. Fatih Bel

Fatih Bel CMNet Üyesi

Sayın Katıger,

sizin bu malzemeyi kullanma amacınız ürününüzü korumak mı? Bu soruyu cevaplamanız gerekir. Prosesi bilen sizsiniz. size yardımı olucaksa yorum yapayım; anladığım kadarıyla tüm yüzeye yapıştırıyorsunuz, koruma amaçlı gibi . bu yüzden ambalaj olmalı. Bildirimi sistem üzerinden yapılmalı.

Ambalaj konusunda yetkilendirilmiş kuruluşun temsilcisi olarak daha detaylı bilgi verebilmem için lütfen irtibata geçiniz.

ambalaj atığı kapsamında mıdır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atığı belgelendirme

Arkadaşlar belgelendirme konusunda yardımcı olun lütfen,çalıştığım firmaya TAT lisansını aldım ve belgelendirme yapmak istiyorum fakat kafam karıştı, belgelendirme için ne yapmam gerekli?
  2. tasarruflu ampüller tehlikeli atık kapsamında mıdır?

Tasarruflu ampüllerin tehlikeli atık kapsamında olup olmadığı konusunda bilgisi olan var mıdır? Tehlikeli atık kapsamında ise hangi atık kodu ile tanımlanmalıdır? Teşekkürler...
  3. Ambalaj Atığı Belgelendirme

merhaba, tat ve gdt lisansını birlikte bulunduran tesisler için yeni yönetmelikte "belgelendirme için gdt tesisinin çıkış faturası esas alınır"demekte. örneğin plastik geri dönüşümünde tat'tan gdt ye mal gönderiliyor.gdt tesisi topladığı plastiğin tamamını kendisi işleyemiyor. mesela 1000 ton plastik topluyor ama gdt çıkışı 200 ton oluyor. tamamını geri dönüştürdüğünü düşünsek bile...
  4. Ambalaj atığı gfb

merhaba arkadaşlar ; ambalaj atığı toplama ayırma için gfb ye başvuracağım ama önceden reddedilen ve eklememi gerektiren tesiste oluşabilecek bakiye atık kodları nelerdir ve oluşacak atıkları bertaraf etme yöntemleri nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim..
  5. Ambalaj atığı

herkese kolay gelsin bu hurdacılardan ambalaj atığı alındıgı zaman sadece kantar fişi varsa bunu beyan yaptıgımızda herhangi bir sıkıntı cıkarmı birde beyan yapılacaksa eğer temin yöntemi ne seçilmelidir?