Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj atığı kapsamında mıdır?

Konu, 'ARŞİV' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

 1. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Pvc profillerin üzerine markalar (egepen , pimapen vb.) yapıştırlmaktadır. bu yapışkan malzemeler ambalaj atığı kapsamındamıdır, kapsamında ise türü nedir ?
   
 2. Fatih Bel

  Fatih Bel CMNet Üyesi

  etiketleri soruyorsanız ambalaj kabul edilmez. Etiket değilse tanımdan faydalanın; Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış der.
   
 3. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  resim olarak ekledim. pvc profilin üzerine yapıştırılan malzeme etiketmidir ambalajmıdır ? piyasaya süren olarak belgeleme yükümlülüğü varmıdır?

  pvc-uretim.png
   
 4. Fatih Bel

  Fatih Bel CMNet Üyesi

  Sayın Katıger,

  sizin bu malzemeyi kullanma amacınız ürününüzü korumak mı? Bu soruyu cevaplamanız gerekir. Prosesi bilen sizsiniz. size yardımı olucaksa yorum yapayım; anladığım kadarıyla tüm yüzeye yapıştırıyorsunuz, koruma amaçlı gibi . bu yüzden ambalaj olmalı. Bildirimi sistem üzerinden yapılmalı.

  Ambalaj konusunda yetkilendirilmiş kuruluşun temsilcisi olarak daha detaylı bilgi verebilmem için lütfen irtibata geçiniz.