Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı toplama ayırma proje özeti

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında sedefp tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

GFB için iş akım şeması ve proje özeti hazırlıyorum. Ambalaj atığı toplama ayırma, tehlikesiz ambalaj atığı toplama ayırma ve plastik ambalaj geri kazanım yapılacak. tehlikesiz ambalaj atığı toplama ayırmayı ayrı mı yazmalıyım yoksa ambalaj atığı toplama ayırma ana başlığı altında yazsam da olur mu?

2. aras06

aras06 CMNet Üyesi

s.a toplama ayırma lisansı başvurusunu bakanlık şu aralar kabul etmiyormuş doğrumu acaba bilginiz var mı?

3. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Merhaba kolay gelsin. Ben granül firması için yapmıştım.ambalaj atıkları ve tehlikesiz atıklarının toplanıp ayrıştırılması ve preslenip geri kazanımindan granül imalatı diye yazmıştım. Siz de preslenme varsa bu şekilde yazabilirsiniz

As kardeşim öyle bir şey yok diye biliyorum.

aras06 bunu beğendi.
  4. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Merhaba Olgaç bey, tehlikesiz atık toplama ayırma faaliyeti ve ünitesini proje özetinde nasıl belirttiniz örnek var mı acaba elinizde?

5. Olgaç Sürmelihindi

Merhaba, tehlikesiz atıklar-kantar-boşaltma noktası-pres-satış şeklinde yapmıştım.

6. Meryem GÜNGÖR

Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

7. Olgaç Sürmelihindi

Eğer toplama ayırma bandı kullanmıyorsa gerek yoktur.tehlikesiz atıklarda toplama ayırma bandı şartı yok ondan dolayı eklemedim

8. Meryem GÜNGÖR

Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

evet haklısın ama yinede ben eklemiştim :)

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  9. Olgaç Sürmelihindi

Üstadım aynen o da olur.Eline sağlık:)

10. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Açıklama olarak ne yazmıştınız? bunları belirttiğimde çok boş kalıyor tehlikesiz atık kısmı diğer ünitelere göre. biz de plastik granül yapıyoruz. plastik geri kazanım ahşap geri kazanım var.

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  11. Olgaç Sürmelihindi

Açıklama olarak tesise gelen tehlikesiz atıklar ilk olarak kantardan geçmekte olup burada tartım işlemi yapılmaktadır. Tartım işlemi yapıldıktan sonra atıklar cinslerine göre ayrıştırılmak üzere ham madde deposuna alınır ve burada atıklar ayırma personeli tarafından elleriyle türlerine göre ayırmaktadır.Daha sonra atıklar preslenerek satışa sunulur.

12. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Teşekkür ederim benim de yazdığım bu zaten sanırım başka da eklenebilecek bir şey yok. Tekrar teşekkür ederim iyi günler :)

13. Olgaç Sürmelihindi