• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı toplama ayırma tesisindeki görevimiz

Ömer Faruk Taş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SELÇEV ÖLÇÜM VE ANALİZ LABORATUVARI
Arkadaşlar bir toplama ayırma tesisinde çalışmaya başladım. Daha önceki tecrübelerim genelde danışmanlık firmalarında oldu. Bu tarz yerlerde çalışanların önerilerine ihtiyacım var.

Genel olarak çevre görevlisi bu tip firmalarda ne tür işler yapar. Aylık beyanlar sisteme nasıl yüklenir. Çevre Görevlisi olarak sisteme kaydı nasıl yapılır vs. vs.. Çalıştıgım yer küçük bir firma olduğu için kimsenin bu tip işlerden haberi yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

GFB ve sonrasında Lisans belgesini almak için belediyelerle anlaşma yapmak zorunlu mu? Yoksa yükümlülüğünü yerine getiren firmalar belediye ile anlasmadan lisans alabilir mi?

GFB ve sonrasında Lisans belgesini almak için belediyelerle anlaşma yapmak zorunlu mu? Böyle bir zorunluluk yok hatta lisan belgesini aldıktan sonrada belediye ile anlaşma zorunluluğu yok size kalmış bir şey.

Merhabalar, bi sorum olacaktı. Örneğin pepsi gibi büyük bi firmanın ambalaj atıklarını alıyorsunuz ve bu alımlarda atığın yanında belli bi ücret de alıyorsunuz. Bu ücretler sıkıntı olur mu bize?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

kolay gelsin arkadaşlar teknik uygunluk raporu hazırlıyorum da hazırlamakta biraz zorluk çekiyorum elinde hazırlanmış örneği olan varsa bana yollayabilme şansı var mı acaba tecrübesizim de.
iyi çalışmalar.

Değerli Meslektaşlarım Merhabalar,

4 tanesi onaylı, 4 tanesi de bakanlığın onayına sunulmuş toplamda 8 tane belediye ile yönetim planım bulunmakta. Her bir belediye için Ambalaj Atığı Alındı Makbuzu düzenledim ve atikambalaj sistemine bu şekilde giriyorum.
Şimdi geleyim soruma;

Belediyeye onaylatıp sisteme girdiğim bu alındı makbuzları benim muhasebedeki gider pusulama eşdeğer midir? Gider pusulası kesmesem olmaz mı kısaca :)

Teşekkürler.

@Gülin Ç.

Alındı makbuzlarında herhangi bir bedel yazmadığı için muhasebe bu bedeli nasıl belirtiyor ki...

Mrb yeni ise başladım ik deneyimim bi geri dönüsüm firmasında çalışıyorum tam olarak yapmam gerekenleri bilmiyorum yardimci olursanız sevinirim

@müge polat

aylık değerlendirme formlarını hazırlayacaksın,
aylık düzenli olarak bildirimlerini yapacaksın,
işe yeni girdiğin için iç tetkik raporu hazırlamalısın,
e-imza ya sahip değilsen e-imza alman gerekecek,
çevre izin lisans a kayıtlı değilsen oraya kayıt olup tesisi üzerine alman gerek ve bunu e-imza yardımıyla yapacaksın
aylık eğitim formu doldurmalısın personel için genelde bu ad soyad imza şeklinde 5 dk da yapılan bir işlem
şimdilik bunlar yeterli.
tesisin belge lisans vs. başvurularında tabiki de sen koşturacağın için seni biraz yorucu bir dönem bekliyor :)

Teşekkür ederim açıklamanız için gfb almışlar ama yeni alınmış 2 hafta olmus benim o konu hakkinda yapmam gereken bişey var mı peki

Süreci geçiktirmeden izin ve lisansa başvurman gerekiyor. Önünde 6 ay gfbnin geçerliliğini kaybetmemesi ve lisansa başvurman için ama ne kadar hızlı olursan bu konuda o kadar iyi olur @müge polat

Yani geçici faaliyet belgesi alındıktan sonra tekrar lisans için başvuru mu yapmam gerekli

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğini iyice okuyun. GFB'nizi Çevre Lisansına çevirmeniz gerekecektir kısıtlı bir süre içerisinde. Bunun nasıl yapılacağı ve hangi belgelerin temin edilmesi gerektiği Yönetmelikte yazar.
Bunun dışında Ambalaj Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'ni iyice okumanız gerekecektir. Çünkü yapacağınız iş anladığım kadarıyla bu sektörde.