Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj atığı yönetim planı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Duygu Erit tarafından paylaşıldı.

1. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

belediye ile ambalaj atığı yönetim planı imzalamak için gerekli belgelerin neler olduğunu belediyede çalışan arkadaşlardan öğrenebilirimiyim?

2. Nur Hilal

Nur Hilal CMNet Üyesi

merhaba,
    belediye ile sözleşme yaptıysanız zaten hep beraber bir plan hazırlamanız gerekiyor.belge derken ne kastettiniz?

3. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

belediye ile sözleşme yaparken biz den ne tür belgeler isteyebilir diye sormak istemiştim

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Belediye sizden lisans isteyebilir, onun dışında birşey isteyeceğini sanmıyorum. Yönetmelikte buna ilişkin bir hüküm yok.

5. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

lisansımız var zaten ilçe belediyesi ile yönetim planımız mevcut. bir belde belediyesi ile de yapmak istiyoruz

6. Neslihan Öztürk

Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

ilçe belediyesiyle yapılan prosedürlerin ayınıları belde belediyeleri içinde yapılıyor

7. Göksel Kurtuluş

o zaman o belde ile bir sözleşme yapıp yönetim planı hazırlayın, bakanlığa gönderin. İlçe ile olan durumdan bir farkı yok (tek fark belde bel. ile yapılan anlaşma TAT a lisasn kazandırmaz :))

8. Duygu Erit

Duygu Erit CMNet Üyesi

ilçe belediyesi ile yönetim planı hazırlanırken ben firmada çalışmıyordum. Şimdi belde belediyesi ile yönetim planı hazırlayacağız yani benim ilk deneyimim olacak oyuzden sordum

9. Göksel Kurtuluş

Hazır olan yönetim planından yola çıkarak Belde ile ilgili bilgileri toplayıp, aynı taslak üzerine geçirebilirsiniz. Tabi burda nüfus ve buna bağlı olarak gerçekleştirilecek aşama sayısı önemlidir. Bunları göz önünde bulundurun.
    İlk etapta genel olarak kullanılacak bilgileri toplamaya çalışın.

10. Hüseyin Akburu

Hüseyin Akburu CMNet Üyesi

Belde belediyeleri ile plan hazırlayacak arkadaşlar için; İl belde belediyesi olmakla büyükşehirde belde belediyesi olmak arasında fark var, il belediyesinde belde belediyesi ile yönetim planı yapmak lisanslı firmaya bir artı kazandırmıyor bu iyi biline :) yani belde belediyelerinde mücavir alan zorunlulugu yok.

ambalaj atığı yönetim planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atıgı yönetim planı

herkese selam. Bana ambalaj atığı toplama yönetim planı şablon lazım eger bu konuda çalışan bir arkadaşımız varsa bana yardımcı olabilirse çok sevinirim. herkse iyi çalışmalar...
  2. Ambalaj atıgı yönetim planı acilll

selam arkadaşlar atık yönetim planı hazırlamasını bilen varsa yardımcı olabilirse minnettar olurum gerçekten lisans almamız gerekiyo ve ben henüz nhasıl hazırlayacagımı bilmiyorum gerekli dökümanları inidrdim ama çok karışık tüm o bnilgileri nasıl dolduracagız ki oraya anlamadım ben. Birde bu ambalaj toplama lisansı belde belediyeleri ile çalışan şirketlere verilmiyor mu bu konu hakkında...
  3. Ambalaj Atıkları Yönetim Planı

Arkadaşlar yeni formata göre Ambalaj Atıkları Yönetim Planı hazırlayan var mı? İlçe belediyesi için hazırlamam gerekiyor danışacağım birkaç şey olacaktı...
  4. ambalaj atıkları yönetim planı

merhabalar ben gfb faaliyetini tehlikesiz atıkların bertarafı konusunda aldım bir ambalaj atığı toplama ayırma tesiside çalışıyorum elimde bir belde belediyesi var ve yönetim planını hazırlıyorum benim sormak istediğim formatta yer alan son tabloda oluşan ambalaj atığı miktarı (ton/gün)' ında evsel atıgın % ... si ambalaj atıgıdır. hesabında sabit bir yüzdemi almam gerekiyor. Şimdiden...
  5. [26/09/2013] Ab'de ambalaj atığı yönetim sistemleri

ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı olarak, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayelerinde, 26 Eylül 2013 tarihinde Congresium Ankara Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleyeceğimiz “AB’de Ambalaj Atığı Yönetim Sistemleri” uluslar arası kongremize sizleri davet etmekten onur duyuyoruz. Değişen yaşam standartları ve tüketim alışkanlıkları ile her geçen gün daha çok...