Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Olgaç Sürmelihindi tarafından paylaşıldı.

1. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

herkese kolay gelsin bu hurdacılardan ambalaj atığı alındıgı zaman sadece kantar fişi varsa bunu beyan yaptıgımızda herhangi bir sıkıntı cıkarmı birde beyan yapılacaksa eğer temin yöntemi ne seçilmelidir?

2. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Kantar fişi dediğiniz şey sevk irsaliyesi oluyor sanırım? Sevk irsaliyeleri de fatura yerine sayılıyor ama sadece kantar fişini kastediyorsanız zannetmiyorum. Çünkü kimin bunu size yolladığı, firmanın adı, ünvanı gibi bilgiler gerekiyor sisteme girmek için.

3. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Hurdacılardan alım bakanlıkça desteklenmiyor zaten o sebeple gider pusulasının sisteme girilmesi kaldırmışlardı.Bence beyan etmeseniz daha iyi.

4. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

öyle yapıcam bende zaten çıkıs beyanlarındada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. zaten hurdacılarda ısın kolayına kacıo bir firmadan ambalaj atıgını alıo diğer fırmaya satıyor daha yuksek fiyata ve kdv olmasın dıye fatura kesmıyor.

peki sadece benim elimde kantar fişi var kantar fişi sevk irsaliyesi değil kantarda malzemenin nekadar geldiğini gösteriyor sadece ve ben bu ambalaj atıgını sisteme beyan yapmadım ve ben belli bir oran cıkartıcam nekadar atık gelıor diye ayrım yapıcam ve bızım saatıgımız malar ıcerısınde oranlıcam mesela sukadar malzeme geldi ben sukadarını ambalaj olarak dönusturdum dıye bunda sıkıntı olmaz dımı?

Ambalaj atığı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atığı sözleşmesi hk.

Elinde bir ambalaj atığı Gdt Firmasıyla anlaşma yapılmış bir sözleşme örneği olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  2. Ambalaj atığı belgelendirme

Merhabalar, İl sınırları içerisinde yer alan ama belediye sınırları içinde olmayan işletmelerden aldığımız atıkları belediyeye onaylatıp kaynağında ayrı toplama olarak belgelendirme de kullanılabilmesi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Teşekkürler
  3. Ambalaj atığı blgelendlrme

arkadaslar belgelendirme ilmeni aynı ilin sınırları içerisindeki bi firmaya mı yaptırmak zorundayız yoksa türkiyenin herhangi bir yerindeki bir firmaya da yaptırabilir miyiz?
  4. Ambalaj atığı gfb süreci

merhaba arkadaşlar ; ambalaj atığı toplama ayırma için gfb ye başvuracağım ama önceden reddedilen ve eklememi gerektiren tesiste oluşabilecek bakiye atık kodları nelerdir ve oluşacak atıkları bertaraf etme yöntemleri nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim..
  5. Ambalaj atığı gfb

merhaba arkadaşlar ; ambalaj atığı toplama ayırma için gfb ye başvuracağım ama önceden reddedilen ve eklememi gerektiren tesiste oluşabilecek bakiye atık kodları nelerdir ve oluşacak atıkları bertaraf etme yöntemleri nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim..