• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıığı alındı belgesi

Ezgi Karabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışamanlık
İyi günler

Bir belediyenin ambalaj atıklarını GFB si olan bir firma olarak topluyoruz şimdi benim ambalaj atığı alındı belgesi hazırlamam gerekiyor. Bu belgeyi kendim mi hazırlamam gerekiyor sağ üst köşede no yazdığı için kafam karıştı. Yoksa fatura gibi matbaacı mı yapıo bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Sanayiden aldığımız amblaj öalzemeleri için fatura kesiliyor.ve üzerinde ambalaj yazıyor örneğin ben karton alıyorum diyelim faturada kağıt karton ambalajı diye yazar.Bunları sanayi olarak ek 7b de bildirim yapıyoruz bu yaptığımız bildirimleri belgelendirme dosyasında kullanabiliyormuyuz bunu sormuştum.

8. sayfayı okudum şimdi....
Belediye sınırı içerisindeki organize sanayi bölgeleri yönetimleri, organize sanayi bölgeleri bünyesinde yer alan sanayi işletmeleri ve diğer sanayi işletmeleri, geri kazanılabilir ambalaj ve ambalaj dışı atıkların üreticisi tarafından getirilip bırakılacağı, teknik ve idari detayları Bakanlık tarafından belirlenecek getirme merkezi oluşturan satış noktaları ve alışveriş merkezleri, belediyenin yönetim sistemi dışında kalan sivil hava ulaşımına açık hava alanları ile bu hava alanları bünyesinde yer alan tüm tesisler ve belediye mücavir alan sınırları dışında kalan ambalaj atığı üreticilerinden toplanan ambalaj atıkları için “ambalaj atığı alındı belgesi” veya “fatura” kullanılır.
Bu yazıya göre faturalı olan sanayi girişleride belgelendirme dosyalarında kullanılabiliyor.(ek 7b kısmında)

belgelendirme yaparken kaynakta ayrı toplanan yada sanayiden alınan böyle ayırmanıza gerek yok kestiğiniz faturalar aldığınız mal miktarını karşılıyorsa ki bunu kantar fişleriyle (belgelendirme dosyasında istenmeyebilir) sağlarsanız.

hiç bir önemi yok ama belgelendirme usul esaslar da belirtilen formata baktıysanız A8 boyutlarında olması daha hoş görünüyor :)

benim kullandığım boyut bu sizin daha önce kullandığınız makbuzlardan elinde hiç yok mu?

bu arada A8 değil A5 yazmak istemiştim :) 8 ve 5 alt alta olduğu için A8 olmuş siz doğrusunuz yani A8 küçük olur tabi :)
kolay gelsin :)

merhaba arkadaşlar. benimkafam sanırım biraz fazla karıştı:( belediye altında belediyeye ait özel bir ambalaj atığı toplama ayırma tesisiyiz.sanayi kuruluşlarından ve diğer ambalaj atığı üreten şahıslardan gider pusulası karşılığında atık alabiliyormuyuz. bu ambalaj atığı alma işlemini nasıl ve ne şekilde yapmamız gerekiyor? yardımlarınızı bekliyorum.

Mrb arkadaşlar bir tat fabrikası olarak belediyeyle anlaşma yaptık ilk ilk ambalaj atığı miz geldi aldığımıza dair bi belge hazırlamam gerekiyor mus elinde örneği olan var mı acaba şimdiden tesekkurler

@müge polat
Kantar fişi olmalı elinizde kac ton getirdiyse araciniz, belediyenin sistem uzerinden kontrolu ve kac ton aylik atik miktari geldiginin sisteme girilmesi gerek.

Hayir normalde prosedur nasil isliyorsa oyle devam edin. Lakin artik belediye ile sozlesme imzaladiginiz icin belediye+sokak toplayicisi = satis yatiginiz miktar( irsaliyeler) kantar fisi ile uyusmayacaktir. Buna cozum bulmaniz gerek. Ben tat ta calistigim zamanlarda bir kac farkli sekilde sakliyordum ;) burda soylemem yersiz olur.