Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atık sistemi hakkında

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Olgaç Sürmelihindi tarafından paylaşıldı.

1. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. ambalaj atık sisteminde hem ek-7 hem de ek-8 sistemine sahip olan firmalar sıkıntı yaşıyordu. Firma Ek-7'den ek-8'e kendi geri kazanımına çıkış yapıp onayladığında sistem yapılan bu miktarı ek-7'ye atıyordu. Ben sistem problemini çözmüş olup şu şekilde yol izledim; ek-7 B'den ek-7 C'ye temin yöntemine GDT seçip kendi firmam adına çıkış yapıyorum ve bu miktar ek-8 B'de gözküyor ve sağ kutucukta onayla yazısı çıkıyor. Bu onaylama işlemini yapmayıp ek-8 B sistemine girip geri kazanıma ne kadar çıktıysam bu miktarı yazıp temin yöntemine bu sefer TAT olarak seçiyorum ve firma ismini kendim seçtikten sonra kaydet diyorum ve sistem bu miktarı ek-7 B'ye atmıyor. Böylece sıkıntı çözülmüş oluyor. İlgililere duyurulur.

Erol DALKILINÇ bunu beğendi.
  2. Hamza Yıldırım

Hamza Yıldırım CMNet Üyesi

Dğer firmaların 7B veya 8B'YE yapmış oldukları bildirimler 7B ve 8Bnin her ikisine de tonaj olarak yansıyor. bu problem siz de de oluyormu.

3. Olgaç Sürmelihindi

şöyle anlatayım lisanslı firmaların kendi sisteminde ek-7c'de beyan yaptığında bu bizim ek-7B ve ek-8B sisteminde gözüküyor ve onayladığımızda kırmızı olarak sistem atıyor. Bu sıkıntıyı ben de yaşıyorum.

Hamza bey siz kendi geri dönüşüm tesisinize çıkış yapıyor musunuz.

4. Hamza Yıldırım

evet gdt'ye de çıkış yapıyorum. Ama sistem de bi problem var.

5. Olgaç Sürmelihindi

evet sistemde problem var ve yukarıda bazı sıkıntıların nasıl giderileceğini söyledim. Başka ne sıkıntı var?

6. Hamza Yıldırım

8Blere gelen bildirimler 7b dede görünüyor. Kendi firmam dışındaki firmalar bunu onaylma şeklinde yolladığında ve ben onayladığımda 7B' ye de düşüyor.

7. Olgaç Sürmelihindi

o sorun bende de var. Ben bu konuyu görüşmüştüm il çevre ile kimse birşey bulamadı. ama aldığım bir duyuma göre atık ambalaj sistemi 2015 yılında değişecekmiş. Peki onayladığınız beyanlarda miktar bakımından fazlalık oluyor mu?