Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atık sistemi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında h.meralcicek tarafından paylaşıldı.

1. h.meralcicek

h.meralcicek CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;deneyimli meslektaşlarıma birşey danışmak istiyorum.Atık ambalaj sisteminde Ek7-C bildirimini yaptım fakat onaylanması için firmayı aradım ama gözükmüyor dediler.acaba nerde hata yapmış olabilirim.bu arada ilk kez bildirim yapıyorum

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

firma ambalaj atık sisteminde kayıtlımı eğer kayıtlı değilse onaylayamaz. Ya da siz onlarda kayıtlı gözükmüyorsonuzdur.

3. Olgaç Sürmelihindi

lisanslı firmamı beyan yaptıgınız firma?

4. h.meralcicek

h.meralcicek CMNet Üyesi

evet ambalaj atık sisteminde kayıtlı.ama gözükmüyor diyorlar anlamadım.onaylandığında onaylandı diye mi yazar yoksa hiç bir şey yazmaması onaylandı anlamınamı gelir :)

tabi ki lisanslı firma.ben giriş yaptım ama onlar göremiyoruz diyorlar

5. Olgaç Sürmelihindi

siz beyan yaptıktan sonra onayla kısmı cıkar ve karsı firma onayladıysa hiçbirsey yazmaz yani onaylandı demektir o birde kayıtlı ise sıkıntı olabılır ara sıra sistemi bir güncelleyin. arada sırada:D görmemeleri imkansız şimdi beyan yaptıgınız sag kösede kutucukta ne yazıyor.

6. h.meralcicek

h.meralcicek CMNet Üyesi

evet ozaman kağıt yolladığımız firma onaylamış çünkü yanında hiç birşey yazmıyor.fakat diğer 2 firmanın yanında onaylanmadı yazıyor ve görmüyoruz diyorlar

7. Olgaç Sürmelihindi

birsey yazmıyorsa tamam onaylanmıs dıger ıkı fırmaya gelınce sistemı bır güncellesinler firma güncelle kısmı var onu yaptıktan sonra sistemı kapatıp tekrar acsınlar

8. h.meralcicek

h.meralcicek CMNet Üyesi

bizde bir sorun yoktur yani. tamam teşekkürler çok :)

birde küçücük bir soru daha soracağım.onaylandıktan sonra bildirimleri göndermeliyim değilmi ?

9. Olgaç Sürmelihindi

sorun yoksa tamamdır ozaman bırde butun hepsı yapıldıktan sonra bır kez daha kontrol et fire stok mıktarlarını hesapla alıs satıslarını kontrol et sıkıntı yoksa beyanlarını gönderebılırsın:D acele etme göndermede

10. h.meralcicek

h.meralcicek CMNet Üyesi

2013 için en son ne zamana kadar bildirim yapabilirim peki :)

11. Olgaç Sürmelihindi

şubat ayının sonuna kadar zaman var ve sistem yenılenme aşamasında bende bekletıyorum beyanlarımı o yuzden:d yine yardımcı olabılecegım bırsey varsa yardım ederımD:

12. h.meralcicek

h.meralcicek CMNet Üyesi

tamam benim aklımda zaten çok soru işaretleri var.ben tekrar sorarım mutlaka :)teşekkür ederim :)

13. Olgaç Sürmelihindi

tamam ne zaman istersen sor :D bısey değil kolay gelsinD:

14. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

şubat sonuna kadar mı yoksa şubata kadar mı üstadım ? :)

15. Olgaç Sürmelihindi

üstadım subat sonuna kadar daha var:D birde simdi bı arkadasımla görustum bu lisans basvurularını e ımzayı durdurmuslar en son olaylardan dolayı

16. Abdulkerim Doğam

evet ben bakanlıkla görüştüm bugün müdürlerin imza yetkisini durdurmuşlar 2. emre kadar bize hiçbirşey yok :D

17. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

ben onaylanmasını beklemiyorum , çünkü herkes bildirimleri farklı zamanlarda giriyor ,, ama benm bildirimler onaylanıyor demkki ilgisi yok karşı firmanın onayıyla .

18. Olgaç Sürmelihindi

bu nasıl bır ıs anladım kabak yıne bızlerın basına patladı :D bizlerin sucu ne yıne beklıcez nezzmana kadarsa

19. Abdulkerim Doğam

evet bu konuda haklısnız karşı tarafın onaylamasını beklemenize gerek yok her koyun kendi bacağından asılıyor

Gülin Ç. bunu beğendi.
  20. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

sonuçta o firmayı beklerken siz geç girmiş olursunuz riske atmayın derim ben.

Ambalaj atık sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Ambalaj Sistemi

arkadaşlar kolay gelsin, atık ambalaj sistemine girebileniniz varmı? sisteme giriş yapabiliyoruz fakat ek-8b girişlerini yapamıyoruz
  2. Atık ambalaj sistemi

Yeni mezun bir mühendis olarak soruyorum; işe başladığım firma enzim üretimi yapıyor dolayısıyla piyasaya sürdüğümüz ambalajlar tehlikeli atık sınıfına giriyor. Bu durumda atık ambalaj sistemine piyasaya süren olarak girş yapacak ama belgelendirme yapmayacak mıyım? Belgelendirme yükümlülüğünden muaf olduğumuzu nasıl belirteceğim?
  3. Atık ambalaj sistemi

TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum. http://www.atikambalaj.cevreorman.gov.tr den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı? TAT'da çalışan arkadaşlardan haber...
  4. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  5. Atık ambalaj sistemi tatlar

Merhaba, TAT firması olarak atık ambalaj sisteminde 2013 yılı için Ek 7B bildirimi yaparken,lisanslı firmalardan gelen miktarların bildirimi için 'temin yöntemi' seçeneğinde hangi seçeneği işaretlemeliyim. Seçenekler arasında; Kaynakta Ayrı Toplama, İthalat , Sanayi, Getirme Merkezi, Havaalanı, Mücavir Alan Sınırdışı var.Yani 'Lisanslı Firma' seçeneği yok. Ya da lisanslı firmalardan...