Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atık sözleşmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında nil_ayy tarafından paylaşıldı.

 1. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  merhabalar, bildiğiniz gibi firmalardaki ambalaj atıklarının lisanslı bir firmaya verilmesi gerekmektedir. benim sormak istediğim, lisansı olmayan bir geri dönüşüm tesisi başka bir firmanın lisansını kullanıyorsa tesisler ambalaj atıklarını lisansı olmayan bu geri dönüşüm tesisine verebilirler mi?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Lisansı olmayan bir geri dönüşüm tesisi! adı üstünde değil mi sanki :) Ne kadar legal ? Atıklarla ilgili arkadaşlara soralım. Bence verilmemesi gerekir. Kendisi neden lisans almıyormuş ?
   
 3. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  bence de verilmemesi gerekir ki ben bunu firmaya söylemiştim. lisansı olmayan bu geri dönüşüm tesisi de lisansını alacakmış.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  O zaman siz her halükarda lisanslı bir firmaya veriyorsunuz. Sizin için kağıt üstünde sıkıntı yaratmaz ama dikkatli olunmasında fayda var. Ama diğer firmanın da lisans almasını sağlayın.
   
 5. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  Lisans kullanma diye birşey olamaz.Ambalaj atıklarınızı lisanssız firmaya vermeyin doğrudan lisanslı firmayla iletişim kurun.

  24 Ağustos 2011 ÇARŞAMBA
  Resmî Gazete
  Sayı : 28035
  YÖNETMELİK

  İKİNCİ BÖLÜM
  Genel İlkeler, Görev, Yetki ve Yükümlülükler
  Genel ilkeler
  MADDE 5 – (1) Ambalaj atıklarının yönetimine ait ilkeler aşağıda belirtilmiştir:
  l) Ambalaj atıklarının geçici faaliyet belgeli ve/veya çevre lisanslı işletmelere verilmesi esastır. Ambalaj atıklarının bunların dışındaki kişi ve/veya kuruluşlar tarafından toplanması yasaktır.
   
 6. Ercan Selvi

  Ercan Selvi CMNet Üyesi

  Genellikle Lisans almamalarının sebebi DEvletın kontrol mekaznımzasından kolayca kurtulabılmek cunku devlet lısnslı fırmanın yerını yurdunu bılıyor lısanssız fırmlar sıkayet edılmedıkce turerler devlette kontrolunu saglıyamaz.sızın ıcın lısanssız fırmaya vermek 3 lıra asagı satmak demektır hurda ambalaj atıgını cunku sonucda sızden aldıgı atıgı her halukarda bır lısanslı fımraya satmak zorunda
   
  nil_ayy bunu beğendi.
 7. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  kesinlikle veremez tabiki de.. lisans olmadan iş yapamaz. zaten bu tür tesislerin en önemli olayı lisanslardır. lisans geçerlilikleri kontrol edilip zamanından önce dosyalar hazırlanmalıdır
   
 8. Cansu KUZEY

  Cansu KUZEY CMNet Üyesi

  Siz lisanslı olan firmayla sözleşme imzalayın. Atıklarınızı lisanslı firmaya gönderiyormuş gibi yapın. Lisanssız firmayı aracı gibi düşünüp, bunu siz bilin.
   
  E.Onur Özçiçekçi bunu beğendi.