• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atık yönetim planı hazırlama

Bahtiyar Karaca

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar herkese kolay gelsin benim belediye de çalışan arkadaşlara bir sorum olacaktı .17500 nüfuslu bi belediyede çevre mühendisi olarak çalışıyorum bu ambalaj atıklarıyla ilgili nasıl bir çalışma yapabilirim çöp toplama işini ihale usulu taşeron firma topluyor bende ambalaj atıkları kontrol yönetmeliğine göre ambalaj atığı yönetim planı hazırlamak istiyorum ama nasıl ve ne şekil yapacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz arkadaşlarr teşekkürler şimdidenn

Lisanslı, lisanssız bisürü TAT var ama satabilir miyiz? İhaleye çıkınca müşteri bulabilir miyiz demek istedim karışık ambalaj atığını.

Tabiki de sonuçta tatlarda bu işten para kazanıyor bence fiyat alın tatlardan muhakkak almak isterler

Bu arada Lisanslı bir tat firmasına vermeniz sizin için daha iyi olacaktır nihayetinde il müd. vs bi yerden geldiklerinde ve sorduklarında faturanızı gösterirsiniz lisanslı firmaya verdik diye hemde lisanslı tatlar ambalaj atıklar bildirim sisteminde sizden aldıkları amb. atıkları girdi olarak gösterir hem sizin işiniz hem tatların iş görülür yani :)

Eyw, yani hastanelere bir ekonomik girdi çevreyi de gereksiz çöplerden kurtarmak adına umarım işe yarar. TAT'larla bir görüşmek lazım

@nur beyzaur karadana araç takip sisteminde bulunur bu ımeı numaraları. eğer varsa araç takip sisteminizin müşteri hizmetlerini arayın yardımcı olurlar.

@hersanlioglu merhaba , pagev sözleşme yolladıysa o sözleşme içeriğinde bu madde var mı bakabılırsınız? Ayrıca pagev i arayıp bu sorumluluk ile ilgili nasıl bir yol izlediklerinizi öğrenebilirsiniz. Benim bildiğim kadarıyla yk lar belgelendirmelerinizi yapar. onun dışında bir işlem yapmıyorlar.Yine de en sağlıklı bilgiyi kendilerinden öğrenebilirsiniz gibi geldi:)

merhaba arkadaşlar tat firmasına işe başlayalı 2 ay oldu daha taze muhendısım gecen hafta ılk defa bağlı olduğumuz belediyeye gıttım gıtmez olaydım bır suru iş yukledıler 1. yk ıle sozlesme yok onu ıstedıler 2. 5 yıllık bır tesıs ve daha hıc gelısım raporu verılmemış eskıye donuk gelısım raporlarını ıstedıler 3. halıyle belgelendırmede yaplmamıs onlarıda ıstıyolar ve daha neler neler.. işin enteresan tarafı bende bunları nasıl yapacağımı bılmıyorum yk hallederim ama gelısım raporu ıcın bana gereklı bılgılerı nerden nasıl temın edıcem daha doğrusu hangı verıler lazım yardımcı olursanız cok sevınırım teşekkürler sımdıden..

Gelişi Raporu İl Müdürlüklerine sunulması üzere istenir Belediyelerden. Anlaşmalı TAT'a yaptırdıysa ve direkt o raporu kullanıyorsa ne kadar dopru sorgulanmalı ama illâ bir şekilde kayıtlar vs. vardır çalıştığınız tesiste.
Belgelendirmelerle ilgili atık ambalaj sisteminden bakılır.

Arkadaşlar merhaba Ambalaj TAT firmamızın anlaşmalı olduğu Belediye için Atık Yönetim Planı örneğine ihtiyacım var.Daha önceki formatlara (2015 yılı paylaşımlarına) baktım ama 2019 yılında değişim gösterir mi emin olmak için sormak istedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Atık yönetim planını belediye kendisi sistem üzerinden hazırlıyor diye biliyorum. Sizden bazı verileri istiyor sadece. Ben de ilk defa deneyimliyorum belediye işini. Benden bazı verileri istediler ve en son sistemden onay isteği geldi plan için. Yanlış ve eksik biliyorsam lütfen düzeltin arkadaşlar ?

Hatta hazır yeri gelmişken bir soru da ben sorayım:

Biz Yk ile anlaşma yapmak istemiyoruz! ancak belediyenin önceki çalıştığı firmadan ötürü bu yıl içinde bitmek üzere olan bir sözleşmesi mevcutmuş. Planda bizim karşımızda o yknın adı yazıyor. Benim birşey yapmam gerekiyor mu yoksa o şekilde onaylayabilir miyim planı?

Evet edindiğim bilgilere göre belediyenin hazırlaması gerekiyormuş ama Belediyedeki Çevre mühendisi benim hazırlamam gerektiğini söyledi bende anlamadım.Cevabınız için teşekkürler.

@gökçenur rica ederim, bir dosya yüklenmiyor anladığım kadarıyla belediyedeki yetkili kişi sisteme giriyor ve sistem üzerinden istenilen yerleri dolduruyor. sizden personel, araç ve işyeri konum bilgilerini istiyor. Varsa daha başka seyler de isteyebilir tabi bilemiyorum ??