Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları hk.

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

saygıdeğer arkadaşlarım, meslektaşlarım,

sizinle başlıkta belirttiğim üzere bir konu hakkında bilgi almak için konuyu açmış bulunmaktayım, konuları göz gezdirdim fakat benim gibi soran pek bulamadım, aşına olmadığım için konu hakkında sizlerden bilgi talep etmekteyim, şimdiden yorumlarını/bilgilerinni esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ederim,

çalıştığım firmada bir yönetim biri olup, 300 adet irili ufaklı dükkan/mahal bulunmaktadır.
    tabiki ambalaj atık. yön. okudum fakat ambalaj atık üretici hk. pekte bir bilgi bulamadımi,
    300 adet dükkan/mahal olduğu için ve bina 8 katlı olduğunu düşünürsek hemen hemen her kata 10 dan fazla geri dönüşüm kutusu konması gerektiğini düşünmekteyim,
    fakat bunlarıda gönderilmesi gerektiğinnde tek tek katları dolaşmaktadansa bunların bir yerde depolanması (kapalı alan zemin epoksi boyalı vs. ) gerektiği düşüncesindeyim, acaba yanlış mı düşünüyorum? birde yönetmelikte bir çok atık için ambalaj olarak değerlendiriliyor,
    cam/plastik/metal/kagıt(karton) bunlar için ayrı ayrı toplama alanlarımı oluşturmam gerekiyor?ya da sadece yoğunluğa göre ki özellikle kağıt(karton) çıkacağından sadece buna ait geri dönüşüm kutusu almam yeterli olur mu ? tabi bunun temin edilmeside ayrı bir süreç sonuçta min. 80 adet temin etmem gerekki bunu bedelsiz almam mümkünmü acaba? belediyelerde böyle bir hizmet olup olmadığını bilmediğim için sizinle paylaşmak istedim ?
    birde şayet depolama yapabiliyorsam tehlikeli (ampul-floresan,akü,pil) ile tehlikesi atık (ambalaj atıkları) aynı odada fakat karma değilde düzenli olarak depolama yapabilirmiyim?

umarım derdimi anlatabilmişimdir,
    bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim,

iyi çalışmalar,

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

3. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

tabiki ambalaj atıkları derken şunu söylemek istedim,
    mağlum 300 dükkanın olması buraya gelecek olan elektronik-mekanik eşyaların koruma amacıyla kutular içinde geliyorlar benim kastım bunlar :)
    zati amabalaj üretimi yok:) sadece gelen parçalar/ürünlerin korunması amacıyla enbaşta kutu ile geliyorlar :) onları söyledim)

yani Zeynep hnm,
    belediyeyi aradığımda bana kağıt/kargon için geri dönüşüm kutusu verebileceği söylüyorsunuz,
    peki bunları ben düzenli bir şekilde depoladıktan sonra gönderim esnasında ulusal atık taşıma formu gibi bir forum doldurmam gerekir mi? nede olsa tehlikleli/siz atık yönetim planında bunlarıda bahsetmem gerekecek sanırsam?
    birde mağlum ambalaj atık. olarak bir çok atığa açık bu bunların her birini koyarsak ortak alanlara yürüyecek yer kalmaz herhalde:):) özellikle hangisi daha çok çıkıyorsa onu geri dönüşüm/kazanım yapmamız daha mantıklı gibi ? Doğrumu acaba?

teşekkürler,

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

özelden yazışsak daha iyi olur daha net anlaşırız :) mesaj kalabalığı yapmayalım.

Ambalaj atıkları hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atıkları

merhabalar; bir hastanede ambalaj atıkları toplanıyor ve belediye ile anlaşma yapılmış ve belediyede bi ambalaj geri dönüşümcüsü ile anlaşmış ama elimizde sözleşme den başka bişey yok elimizde başka hangi belgelerin olması gerekiyor? ben ambalaj atıkları kon. yön. inceledim ek 4 te yer alan bir önceki yıl üretilen toplam ambalaj atık miktarı diye bi form var bu formu doldurmam imkansız ne...
  2. Ambalaj atıkları

Ambalaj atıkları piyasa süren sınıfında olan bir işletme veya satış noktası geri kazanım hedefini nasıl gerçekleştirir? prosedür nedir?
  3. Ambalaj atıkları

mrhb arkadaşlar tesisimizde ambalaj atıkları çıkıyor(cam,plastik,kağıt) ancak bağlı bulunduğumuz ilde geri dönüşüm tesisi tek olduğu için atıklarımızı gelip almıyorlar.Şuanda evsel atıklarla birlikte belediyenın dökum sahasına boşaltıyoruz.Bu durumda ne yapmalıyız..iyi çalışmalar..
  4. Ambalaj atıkları hk.

Merhaba arkadaşlar, Tesisimizde çıkan atıklar için atık sepetleri yaptırdık. Sepetin ağzının açık olması bir sorun yarıtırmı? Sepetlerin içinde atık poşetleri var. Her vardiyada dolu poşet alınıp yerine temiz poşet tekılıyor. Fakat ağzının açık olması konusunda tereddütlerim var. Yönetmeliklerde de ağız açıklığı yda kapalılığıyla alakalı bir şey bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz acaba?
  5. Ambalaj atıkları

arkadaşlar benim ambalaj atıklarının Türkiye ve AB ülkelerindeki uygulamaları ile ilgili ödevim var yardımcı olabilir misiniz ?