Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

 1. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  saygıdeğer arkadaşlarım, meslektaşlarım,

  sizinle başlıkta belirttiğim üzere bir konu hakkında bilgi almak için konuyu açmış bulunmaktayım, konuları göz gezdirdim fakat benim gibi soran pek bulamadım, aşına olmadığım için konu hakkında sizlerden bilgi talep etmekteyim, şimdiden yorumlarını/bilgilerinni esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ederim,

  çalıştığım firmada bir yönetim biri olup, 300 adet irili ufaklı dükkan/mahal bulunmaktadır.
  tabiki ambalaj atık. yön. okudum fakat ambalaj atık üretici hk. pekte bir bilgi bulamadımi,
  300 adet dükkan/mahal olduğu için ve bina 8 katlı olduğunu düşünürsek hemen hemen her kata 10 dan fazla geri dönüşüm kutusu konması gerektiğini düşünmekteyim,
  fakat bunlarıda gönderilmesi gerektiğinnde tek tek katları dolaşmaktadansa bunların bir yerde depolanması (kapalı alan zemin epoksi boyalı vs. ) gerektiği düşüncesindeyim, acaba yanlış mı düşünüyorum? birde yönetmelikte bir çok atık için ambalaj olarak değerlendiriliyor,
  cam/plastik/metal/kagıt(karton) bunlar için ayrı ayrı toplama alanlarımı oluşturmam gerekiyor?ya da sadece yoğunluğa göre ki özellikle kağıt(karton) çıkacağından sadece buna ait geri dönüşüm kutusu almam yeterli olur mu ? tabi bunun temin edilmeside ayrı bir süreç sonuçta min. 80 adet temin etmem gerekki bunu bedelsiz almam mümkünmü acaba? belediyelerde böyle bir hizmet olup olmadığını bilmediğim için sizinle paylaşmak istedim ?
  birde şayet depolama yapabiliyorsam tehlikeli (ampul-floresan,akü,pil) ile tehlikesi atık (ambalaj atıkları) aynı odada fakat karma değilde düzenli olarak depolama yapabilirmiyim?

  umarım derdimi anlatabilmişimdir,
  bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim,

  iyi çalışmalar,
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

   
 3. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  tabiki ambalaj atıkları derken şunu söylemek istedim,
  mağlum 300 dükkanın olması buraya gelecek olan elektronik-mekanik eşyaların koruma amacıyla kutular içinde geliyorlar benim kastım bunlar :)
  zati amabalaj üretimi yok:) sadece gelen parçalar/ürünlerin korunması amacıyla enbaşta kutu ile geliyorlar :) onları söyledim)

  yani Zeynep hnm,
  belediyeyi aradığımda bana kağıt/kargon için geri dönüşüm kutusu verebileceği söylüyorsunuz,
  peki bunları ben düzenli bir şekilde depoladıktan sonra gönderim esnasında ulusal atık taşıma formu gibi bir forum doldurmam gerekir mi? nede olsa tehlikleli/siz atık yönetim planında bunlarıda bahsetmem gerekecek sanırsam?
  birde mağlum ambalaj atık. olarak bir çok atığa açık bu bunların her birini koyarsak ortak alanlara yürüyecek yer kalmaz herhalde:):) özellikle hangisi daha çok çıkıyorsa onu geri dönüşüm/kazanım yapmamız daha mantıklı gibi ? Doğrumu acaba?

  teşekkürler,
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  özelden yazışsak daha iyi olur daha net anlaşırız :) mesaj kalabalığı yapmayalım.