• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları için atık yönetim planı

Merve Yeşildağ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm
Merhaba, ambalaj atiklari icin atik yonetim plani hazirlamam gerek. çok kez hazirladim fakat bir dosyam surekli geri geliyor.Formati nasildir nasil bir yol izlemem gerek yeni bir formati mi geldi haberim yok anlamadim. Yardimci olursaniz sevinirm. simdiden tesekkur ederm.

Arama moturundan Atık Yönetim Planı (Güncel) diye aratırsanız bu konu daha önceden forumda tartışmaya açılmıştı.
Size yardımcı olacağını düşünüyorum.

İyi Çalışmalar.

Ambalaj atıkları için atık yönetim planı hazırlamak zorundamıyız arkadaşlar? Bu konu hakkında bilgim yok.. Fabrikamızdan çıkan ambalaj atıklarını lisanslı firmalara veriyoruz. Tehlikeli atıklar için atık yönetim planı hazırlıyoruz fakat ambalaj atıkları için hazırlandığını bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim..

benimde bildiğim kadarıyla ambalaj atıkları yönetim planı hazırlamamız gerekmiyor. Belki TAT tesisleri içindir. Zaten Tehlikeli ve Tehlikesiz atık yönetim planında ambalaj atıklarına yer veriyorum şahsen. Ayrıca eskarem bir dosyasının sürekli geri geldiğinden bahsediyor. Nerden geliyor onu anlamadım.

ambalaj atıkları yönetim planının formatı ekim ayında değişti, o formata göre hazırlamadıysan dosyan geri dönüyordur, bakanlığın sayfasında yeni format yer alıyor.

atık yönetim planındaki tat ne giden ambalaj atıklarını atıkların değerlendirme yöntemleri olarak d ve r kodlarından hangisine yazmalıyız arkadaşlar

merhaba arkadaşlar tat lisanslı firmanın lisansının iptal olması durumunda onaylanmış olan ambalaj atığı yönetim planı iptal olurmu ?
tekrardan tat lisansı alınması durumunda aynı belediyelerle sözleşme ve protokol imzalanması durumunda daha önce ambalaj atığı yönetim planı onaylanmış olan bu belediyelerin tekrardan yönetim planlarının hazırlanması gerekir mi ?

@Mehmet Kavvasoğlu

AMBALAJ ATIKLARI YÖNETİM PLANLARININ HAZIRLANMASINA,
UYGULANMASINA VE İZLENMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
III. PLANDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER
Uygun bulunan planın taraflarından çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli işletmenin sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, belediye tarafından uygun bulunan planın devam ettirilmesi amacıyla diğer bir çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli ambalaj atığı toplama ayırma tesisi ile sözleşme yapılarak bir ay içinde Bakanlığımıza ve sözleşme taraflarına bildirilmesi gerekmektedir.

Atık yönetim planı iptal olmaz.Belediye kendisi yada başka lisanslı firmayla anlaşarak ambalaj atıkları geri kazanım faaliyetlerine devam eder.Lisansınızı aldıktan sonra atık yönetim planına tekrar dahil olabilirsiniz.Eğer 'Uygulama' hususlarında değişiklik olursa plan revize edilerek Bakanlığa sunulur.

@Mehmet Kavvasoğlu
Rica ederim.Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi çalışmalar dilerim.

@Gülay Kudret Birdal

"Eğer 'Uygulama' hususlarında değişiklik olursa plan revize edilerek Bakanlığa sunulur." da geçen uygulamada nasıl bir değişiklik olabilir? Elimde bir belediyenin önceden hazırlanmış yönetim planı mevcut. Bunun revize edilme zorunluluğu olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

@tuba-ak
Plan hazırlandıktan sonra, belediye sınırlarında bir mahalle, yeni yerleşim yeri(toki vs.) oluştuğunu düşünün ambalaj atık miktarları, bırakılan konteyner sayısı, verilen eğitim vs. değişiklikler söz konusu olacaktır.Bu gibi durumlar da revize edilmesi gerekir.Örnekler attırılabilir.

@Gülay Kudret Birdal
bu durumda yeni eklenen bir sanayi kuruluşu, satış noktası vb. olması durumunda revizasyon gerekiyor diye algılıyorum. Yardımınız için teşekkürler.

@tuba-ak
market, satış noktası, sanayi kuruluşu bunlar küçük detaylar aslında, revizeyi gerektirmez.sanayi bölgesi kurulursa atık miktarları ciddi değişikliğe uğrar, küçük şeyler için plan revize etmeye değmez bence.

@Nimet Arar
Nimet hanım,

bu dokuman izin lisan yönetmeliği 3C de istenilen evrak mı?
EK 3 C Ambalaj atıkları yönetim planı uygunluk yazısı