Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları için atık yönetim planı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Merhaba, ambalaj atiklari icin atik yonetim plani hazirlamam gerek. çok kez hazirladim fakat bir dosyam surekli geri geliyor.Formati nasildir nasil bir yol izlemem gerek yeni bir formati mi geldi haberim yok anlamadim. Yardimci olursaniz sevinirm. simdiden tesekkur ederm.

2. Nimet Arar

Nimet Arar CMNet Üyesi

en son plandaki tablolar için bir güncelleme yapılmıştı ekte paylaşıyorum

Volkan Azak ve Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  3. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Arama moturundan Atık Yönetim Planı (Güncel) diye aratırsanız bu konu daha önceden forumda tartışmaya açılmıştı.
    Size yardımcı olacağını düşünüyorum.

İyi Çalışmalar.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  4. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Ambalaj atıkları için atık yönetim planı hazırlamak zorundamıyız arkadaşlar? Bu konu hakkında bilgim yok.. Fabrikamızdan çıkan ambalaj atıklarını lisanslı firmalara veriyoruz. Tehlikeli atıklar için atık yönetim planı hazırlıyoruz fakat ambalaj atıkları için hazırlandığını bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim..

5. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

benimde bildiğim kadarıyla ambalaj atıkları yönetim planı hazırlamamız gerekmiyor. Belki TAT tesisleri içindir. Zaten Tehlikeli ve Tehlikesiz atık yönetim planında ambalaj atıklarına yer veriyorum şahsen. Ayrıca eskarem bir dosyasının sürekli geri geldiğinden bahsediyor. Nerden geliyor onu anlamadım.

6. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Cevre ve sehrcilik bakanlıgndan

7. Behran Kankul

Behran Kankul CMNet Üyesi

bakanlığın yayınladığı AAYP formatı var. orda tüm detaylar var.

8. deryaünlü

deryaünlü CMNet Üyesi

ambalaj atıkları yönetim planının formatı ekim ayında değişti, o formata göre hazırlamadıysan dosyan geri dönüyordur, bakanlığın sayfasında yeni format yer alıyor.

9. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

atık yönetim planındaki tat ne giden ambalaj atıklarını atıkların değerlendirme yöntemleri olarak d ve r kodlarından hangisine yazmalıyız arkadaşlar

10. Mehmet Kavvasoğlu

Mehmet Kavvasoğlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar tat lisanslı firmanın lisansının iptal olması durumunda onaylanmış olan ambalaj atığı yönetim planı iptal olurmu ?
    tekrardan tat lisansı alınması durumunda aynı belediyelerle sözleşme ve protokol imzalanması durumunda daha önce ambalaj atığı yönetim planı onaylanmış olan bu belediyelerin tekrardan yönetim planlarının hazırlanması gerekir mi ?

11. gülay

gülay CMNet Üyesi

AMBALAJ ATIKLARI YÖNETİM PLANLARININ HAZIRLANMASINA,
    UYGULANMASINA VE İZLENMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
    III. PLANDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER
    Uygun bulunan planın taraflarından çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli işletmenin sözleşmesinin feshedilmesi durumunda, belediye tarafından uygun bulunan planın devam ettirilmesi amacıyla diğer bir çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli ambalaj atığı toplama ayırma tesisi ile sözleşme yapılarak bir ay içinde Bakanlığımıza ve sözleşme taraflarına bildirilmesi gerekmektedir.

Atık yönetim planı iptal olmaz.Belediye kendisi yada başka lisanslı firmayla anlaşarak ambalaj atıkları geri kazanım faaliyetlerine devam eder.Lisansınızı aldıktan sonra atık yönetim planına tekrar dahil olabilirsiniz.Eğer 'Uygulama' hususlarında değişiklik olursa plan revize edilerek Bakanlığa sunulur.

12. Mehmet Kavvasoğlu

Mehmet Kavvasoğlu CMNet Üyesi

teşekkürler Gülay hanım

13. gülay

gülay CMNet Üyesi

Rica ederim.Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi çalışmalar dilerim.

14. Özlem BAKİ

Özlem BAKİ CMNet Üyesi

havaalanına gelen bir yazıda ambalaj atığı yönetim planı hazırlanması istenmiş bu konuda çalışma yapan var mı acaba?

15. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

"Eğer 'Uygulama' hususlarında değişiklik olursa plan revize edilerek Bakanlığa sunulur." da geçen uygulamada nasıl bir değişiklik olabilir? Elimde bir belediyenin önceden hazırlanmış yönetim planı mevcut. Bunun revize edilme zorunluluğu olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

16. gülay

gülay CMNet Üyesi

Plan hazırlandıktan sonra, belediye sınırlarında bir mahalle, yeni yerleşim yeri(toki vs.) oluştuğunu düşünün ambalaj atık miktarları, bırakılan konteyner sayısı, verilen eğitim vs. değişiklikler söz konusu olacaktır.Bu gibi durumlar da revize edilmesi gerekir.Örnekler attırılabilir.

17. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

bu durumda yeni eklenen bir sanayi kuruluşu, satış noktası vb. olması durumunda revizasyon gerekiyor diye algılıyorum. Yardımınız için teşekkürler.

18. gülay

gülay CMNet Üyesi

market, satış noktası, sanayi kuruluşu bunlar küçük detaylar aslında, revizeyi gerektirmez.sanayi bölgesi kurulursa atık miktarları ciddi değişikliğe uğrar, küçük şeyler için plan revize etmeye değmez bence.

19. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Nimet hanım,

bu dokuman izin lisan yönetmeliği 3C de istenilen evrak mı?
    EK 3 C Ambalaj atıkları yönetim planı uygunluk yazısı

Ambalaj atıkları için atık yönetim planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj Atıkları Yönetim Planı

Arkadaşlar yeni formata göre Ambalaj Atıkları Yönetim Planı hazırlayan var mı? İlçe belediyesi için hazırlamam gerekiyor danışacağım birkaç şey olacaktı...
  2. ambalaj atıkları yönetim planı

merhabalar ben gfb faaliyetini tehlikesiz atıkların bertarafı konusunda aldım bir ambalaj atığı toplama ayırma tesiside çalışıyorum elimde bir belde belediyesi var ve yönetim planını hazırlıyorum benim sormak istediğim formatta yer alan son tabloda oluşan ambalaj atığı miktarı (ton/gün)' ında evsel atıgın % ... si ambalaj atıgıdır. hesabında sabit bir yüzdemi almam gerekiyor. Şimdiden...
  3. Ambalaj atıkları yönetim planı uygunluk yazısı

Mrb Arkadaşlar, TAT lisasnlı bir firmayız ve lisansımızın süresinin dolması nedeniyle gfb aldık.Şuanda da lisans aşamasındayız. İl çevrenin istemiş olduğu Ambalaj Atıkları Yönetim Planı Uygunluk Yazısı ne olduğunu bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz. Onaylanan Ambalaj Atıkları Yönetim Planını mı il çevreye sunacağız yoksa başka birşey mi.Acil yardımlarınızı bekliyorum...Şimdiden...
  4. Hastaneler için atık yönetim planı...

merhaba arkadaşlar elinde hastaneler için atık yönetim planı olan var mı? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  5. Ambalaj atık yönetim planı hazırlama

selam arkadaşlar herkese kolay gelsin benim belediye de çalışan arkadaşlara bir sorum olacaktı .17500 nüfuslu bi belediyede çevre mühendisi olarak çalışıyorum bu ambalaj atıklarıyla ilgili nasıl bir çalışma yapabilirim çöp toplama işini ihale usulu taşeron firma topluyor bende ambalaj atıkları kontrol yönetmeliğine göre ambalaj atığı yönetim planı hazırlamak istiyorum ama nasıl ve ne şekil...