• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları kdv'den muaf mı ?

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anel
Arkadaşlar daha öncelerde ambalaj atıklarına KDV uygulanmıyordu. Şimdi mevzuat değişmiş. Yeni mevzuata göre artık ambalaj atıklarına KDV uygulanacak mı?

@Olgaç Sürmelihindi
evet öyle gözüküyor. ama bana yeni değişti dendi. bunun tarihi de 2011 en günceli bu mu

öyle yapacağım. teşekkürler bilgiler için

@İ.Ercan
tamam teşekkür ederim dosya için

@İ.Ercan
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Tevkifat uygulaması.doc
    39.5 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar normalde ambalaj atıkları kdv den muaf fakat firma bunu bir atık ürün olarak çıkarsa % 18 kdv li kesebiliyor veya firmanın vergi dairesinden aldığı bir yazıyla tevkifatlı kesebiliyor bize de bu şekilde gönderen firmalar var.

@Gülin Çağlıyan
evet imalat atığı olunca kdv'li kesiyorlar. ama neden şimdi böyle birşey yaptılar benim anlamadığım bu

Ben bu konuda yetkilendirilmiş kuruluşa danıştım ordan aldığım cevap şu. Hurda ibaresi bulunuyorsa KDV den muaf, mesela Hurda kağıt, diğer türlü hurda ibaresi bulunmayan atıklarda KDV uygulanabiliyor dediler. Kırpılmış Kağıt mesela.

@Can Doğan
evet doğru. zaten o yüzden biz de çalıştığımız firmalara bunu söylüyoruz kdv'li kesilmesin diye.

Biz bir fabrikadan mal alıyoruz 2014 ten itibaren kdv koymaya başladılar. Oysa ki hurda ibaresini belirtiyorlar. Ama yeni düzenlemeye göre kdv koymaları gerekiyormuş, diyorum neye göre koyuyorsunuz, yeni çıkan yönetmeliğe göre, bana gönderin ben de bakayım diyorum, elimde yok diye kıvırıyor, kafalarına göre iş yapıyorlar.

merhaba, ambalaj atıkları kdv den muaf diye biliyorum bende ama acık tebliği inceleyince de HURDA atıklar olarak kdv'den muaf ibaresi var. hurda tanımı da kullanılmayacak şekilde olan atıklar şeklinde.. ama ambalaj atığı geri dönüştürebilen bir atık.. bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? yanlış yorumluyor olabilirim.. işletmem Naylonlardan kdv kesmiyor ama çuvallardan kesiyor??

@esineray
Merhaba, ambalaj atıklarının hepsi kdv den muaf. Sizin dediginiz doğru hurda atiklari kdv den muaf tutulur ve hurfa kelimesini kullanmak yasak olduğundan ambalaj atığı ibaresi kesilir ve altina not yazarlar hurda plastik atiklar kdvden muaftir diye.