Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj Atıkları Piyasası

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Burak Kasap tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kasap

Burak Kasap CMNet Üyesi

Tat tesisinde çalışan arkadaşlar hangi tat tesisinde bulundukları önemli değil fakat en azından buradan şu anki gönderim yaptıkları hurda karton plastik naylon fiyatlarını paylaşsalar kendi aramızda bir fikir edinsek sizce nasıl olur _? Hurda borsası kendimi bildim bileli kurulacak ama malesef güncel fiyatlara ulaşma gibi bir lüksümüz olmuyor telefon etmeden yada alıcıyla yüzyüze görüşmeden....Hiç olmazsa burda piyasa hakkında genel bir bilgi edinmiş oluruz _?

Ben başlıyorum
    Kırılmamış plastik sınıfı önemli değil 65 krş
    Hurda karton 26 kuruş malesef düşüyor :/
    Ahtapotla Çekilebilen Metal Hurdası 55 krş.

Bu üçü zaten en çok sürümü olan sınıflar , ayrı ayrı spesifik sınıflandırmaya gerek yok....

Ümit Mert bunu beğendi.
  2. Burak Kasap

Burak Kasap CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir kişi yok mu ya piyasa fiyatlarından haberi olan :S
    26 okunma bir cevap yok _?

3. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

yerine ve atığın durumuna göre piyasa çok değişiyor,
    fikrimce atık borsası oluşturmak çok kolay bir iş değil,
    ayrışmış kategorize edilmiş preslenmiş temiz mallar
    için belki böyle bir çalışma yapılabilir başka türlüsü çok zor olacaktır halihazırda

4. Burak Kasap

Burak Kasap CMNet Üyesi

İşin zor olması 2006 dan beri ortalıkta atık borsası söylentilerinin dolaşmasından belli zaten kardes herkes buraya mal verdiği yeri ve fiyatı yazarsan en azından seçim şansımız artar en azından piyasa hakkında bi bilgimiz olup pazarlık yapabiliriz diye düşündüm...

5. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

kağıt 26 kruş çok iyiymiş yaww

Yasemin Karadiş bunu beğendi.
  6. Elif Kütahya Önal

Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

Bu fiyatlar sizin TAT tesisinize alış fiyatlarınız mıdır yoksa işlediğiniz yani toplayıp ayırdığınız ürünün satış fiyatları mıdır?

7. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

Bu fiyatlar fabrikanın bulunduğu yere, ayrıca fabrikanın malı aldığı yere göre de değişiyor. şöyle ki benim bulunduğum yerde kağıt fabrikası oluklu kartonu benden 0.19 TL alırken dışarıdan tır bazında gelen malları 0.30 TL ye kadar alabiliyor. çünkü nakliye işin içine giriyor. bence borsa işi boş. çünkü zaten hurdacılar piyasayı çok iyi biliyor. (hangi malın kaç para olduğunu ne zaman düşeceğini vs. ben gelen hurdacıdan öğreniyorum hurda yükseldiği zaman mesela :D )
    benim aldığım fiyatlar şöyle;
    pet: %5 fire 0.70 TL
    eritmelik çuval: %10 fire 0.25 TL
    plastik kırılmamış : 0.70 TL
    temiz naylon: 0.70 TL- 1.20 TL (geri dönüşümünü kendimiz yaptığımız için kalitesine göre değişiyor :D )

8. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

0.80 den ne kadar petin varsa alayım kardeş:)

çuval ı da çok ucuza alıyormussun .. maşallah..

Ümit Aydın bunu beğendi.
  9. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

:D ben zaten 70 kuruşa piyasadan alıyorum

Kamer Gökboyaoğlu bunu beğendi.
  10. Murat Tosun

Murat Tosun CMNet Üyesi

sizin oralarda pet ucuzmuş:)

1200 e biz piyasadan alıyoz hatta 1300 e

11. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

değil mi hemen insanın neresi orası diye sorası var ama ucuz petleri de gördük

12. doğuçam

doğuçam CMNet Üyesi

bizde yeni tat tesisiyiz ve piyasayı henüz iyi bilmiyoruz bu sebeple size birkaç sorum olacak
    pet şişeyi nereye gönderiyorsun ?
    şu an piyasası nedir ?
    cevaplarsanız sevinirim ii çalışmalar kolay gelsin...

13. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

PAT'i piyasadan 1200-1300'e alan TAT sorumlusu arkadaşlarım satış noktalarınız neresidir merak ettim. Eğer burada açık etmenin mahsuru varsa özelden mesaj yazabilirsiniz.

14. doğuçam

doğuçam CMNet Üyesi

arkadaşlar şu anda GDT ye satış piyasası aşağı yukarı nedir?
    Karton?
    Plastik?
    Beyaz kağıt?
    Pet?
    burda yazmak istemiyorsanız özelden de mesaj yazabilirsiniz yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Kamer Gökboyaoğlu bunu beğendi.
  15. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

PAT ne diye soran yok tabii PET olacak :)

16. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

TAT sahibi bir çevre mühendisi var mı aramızda

17. Yasemin Karadiş

Yasemin Karadiş CMNet Üyesi

bunl
    bunlar satış fiyatların herhalde.

18. Burak Kasap

Burak Kasap CMNet Üyesi

evet malesef daha yüksek satış fiyatlarına sahipseniz yardımlarınızı rica ederim.

19. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

plastik kırılmamış derken hangi cins plastik mesela

20. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar ,

Hurda kağıt / karton geri dönüşüme satış fiyatları şuan ne kadar ?

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
Ambalaj Atıkları Piyasası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atiklari

Amblaj atiklarini beyan sİstemİne yanliŞ gİrİldİ ve Üzerİnden bİr yil geÇtİ ayrica onu takİp eden yildada yİne ayni yanliŞlik yapildi dÜzeltİlme yapilabİlİr mİ? YanliŞlikta kaĞit aĞirlikli kompozİt yerİne plastİk aĞirlikli kompozİt yazildi kodu gİrİldİ...
  2. Ambalaj atıkları

Ambalaj atıkları piyasa süren sınıfında olan bir işletme veya satış noktası geri kazanım hedefini nasıl gerçekleştirir? prosedür nedir?
  3. Ambalaj Atığı Palet Piyasası ?

Merhaba arkadaşlar firmalarımızda oluşan palet atıkları için lisanslı firmalara başvuracaz bu firmalar palet lere ne kadar para ödüyor nelere dikkat ediyor acaba biraz bilgi sahibi olmadan görüşmeyeyim dedim şimdiden teşekkürler yardımlarınız için
  4. Ambalaj atıkları

arkadaşlar benim ambalaj atıklarının Türkiye ve AB ülkelerindeki uygulamaları ile ilgili ödevim var yardımcı olabilir misiniz ?
  5. Ambalaj atıkları

ambalaj atıklarının geri dönüşümüyle ilgili kaynak bulmam lazım. bitirme ödevi için. yardımcı olursanız sevinirim