Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formu hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tuğçe Kökbaş tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Arkadaşlar

  Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formunu doldururken, piyasaya sürülen ambalajların temin edilen yerlerin bilgilerinin girildiği kısımda temin edilen firmanın ismi olmadığından yeni firma ekledim. Fakat ekleme esnasında adresi yanlış girdim. Adreste güncelleme yapamıyorum. Bu durum nasıl düzeltilebilir. Bu nedenle beyanı da yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Tuğçe hanım EK-5 d yi doldururken eklediğiniz ambalajcıyı yanlış eklediğinizi ifade ettiniz galiba , yanlış anlamıyorumdur umarım. Eklediğiniz firma çıkmıyorsa zaten kendini sisteme kayıt etmemiştir. Bu yüzden silin, doğru bilgilerle tekrar ekleyin sorun yaşamazsınız. Beyanınızı da rahatlıkla yapabilirsiniz.

  kayıt.png
   
 3. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Zeynep Hanım

  Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. O kısımdan sildim. Fakat tekrar firmanın ismini bul diyorum yine aynı firmalar çıkıyor. Onun dışında yeni firma ekleyeyim diyorum. Ama "Seçili ilde girdiğiniz adla aynı firma kaydı vardır. Bilgileri değiştirerek tekrar deneyiniz." yazısı çıkmaktadır. O yüzden sistem kabul etmiyor.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi


  kayıtlı olmayan firmaların kod nosu da çıkmıyor biliyorsunuz. Kayıt yapılırken çoğu firma kısaltmaları bile düzgün yapamayabiliyor. ' A ambalaj ltd. şti.' bazen de ' A Ambalaj LTD. ŞTİ. ' gibi sistemde görünüyor. Çok sorun olacağını sanmıyorum ama böyle denediniz mi? En iyisi konuyla ilgili Alper Bilgin bize yardım isteyelim:) Sistemi kendisi hepimizden iyi biliyor :)
   
 5. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Zeynep Hanım,

  Bana verilen bilgilerde X Plastik firması diye geçiyor. Şu anda Ltd. Şti. ekledim. Yani X Plastik Ltd. Şti. oldu. Bu şekilde olunca sistem kabul etti. Fakat ilerde bir sorun olarak karşıma çıkmasını istemem açıkçası. Bu konuyla ilgili sizin fikriniz nedir? Alper Bey' de konuya yardımcı olursa tabiki çok memnun olurum :)
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Sorun olmaz, o firma sisteme bile girişini yapmamış. Birçok firma da bu şekilde sistemde. Aslında vergi nosunu yazınca bilgileri getiren bi sistem olsaydı herkes kendine özgü kayıt yapmaz bakanlıkta zorlanmazdı. (buda benim fikrim tabi) Alper Bey giriş yapınca yardımcı olacaktır. Kendisi bizim kurtarıcı meleğimiz gibi :) Allah razı olsun Alper Bey, Sedat Bey bu konularda her daim yanımızdalar.
   
 7. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  Evet kesinlikle haklısın. Zamanla bu durum düzeltileceğine inanıyorum. Size de çok teşekkür ederim :) Evet saolsunlar her zaman yanımızdalar :)
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Rica ediyorum yardımcı olabildim ise ne mutlu bana :)
   
 9. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formu hk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj atıkları piyasaya süren

  Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğine göre Piyasaya süren konumundaki bir firma satışlarını yurtışına (büyük bir kısmı) gerçekleştiriyorsa, geri toplatmakla ilgili yükümlülüğünü yerine getirirken sadece yurt içine yapmış olduğu miktarla mı işlem yapar ? yoksa hem yurt içi hemde yurt dışı toplamı ile mi ?
 2. Piyasaya süren ambalaj hk.

  bildirimler için son gün yarın değil mi ?sistem açılmıyorda
 3. Piyasaya süren ve ambalaj üretici kullanım kılavuzu

  Bildirim yaparken izleyeceğiniz yollar kılavuz da sırasıyla anlatılmıştır. Yardımcı olacağını düşünüyorum. (Eski yönetmelik olsa da adımlar nispeten aynıdır)
 4. Ambalaj atığı piyasaya süren müracaatı

  Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım çamaşırhane, yıkadığı ürünleri ambalajlayarak müşteriye teslim ediyor. bu durumda ambalaj atığı piyasaya süren konumunda oluyor. ambalaj atığı piyasaya süren kullanıcı kodu ve şifre için il müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunduk lakin bir cevap gelmedi. şimdi il müdürlüğünün web sitesinde ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI adlı bir dosya...
 5. Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliği-piyasaya süren-tedarikçi

  Merhaba Arkadaşlar; Ambalaj Kod İsteği yapacağım. Piyasaya Süren-Tedarikçi vs. hangi çerçevede başvuru yapmam gerekir. Birbirlerinden farkı nedir?