Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları veri sistemi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Betül Kurada tarafından paylaşıldı.

1. Betül Kurada

Betül Kurada CMNet Üyesi

Tat lİsansli fİrmalar ambalaj atiklari verİ sİstemİnİ aylik bİldİrİmlerİ nasil yapar?
    8b ve 8c nedİr?
    Verİler onaylandiktan sonra mi Çiktisi alinip, İl mÜdÜrlÜĞÜne gÖnderİlİr?

2. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

8B Tesise gelen malzeme verileridir. Aylık giriş yapılan atık miktarıdır. Atık alındı makbuzları ve kantar fişleri ile bu verileri girebilirsiniz. 8C Tesisten çıkan malzeme verileridir. Aylık topladığınız malzemenin lisanslı geri dönüşüm tesislerine gönderilen miktarıdır. Firmanıza verilen kullanıcı kodu ve şifre ile sisteme giriş yapıp, buradan 8B verilerini excel olarak veya elle kaydedebilirsiniz. 8C verilerini elle giriş yapıyorsunuz(excel olarak yükleyemiyorsunuz)
    Verileri kaydedip bildirimleri gönderdikten sonra çıktılarını alıp il çevreye gönderiyorsunuz verilerin onayı yapılıyor. umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

3. Yağmur Cengiz

Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

Aylık bildirimlerin valiliğe dosya olarak gönderilmesi kalktı diye biliyorum...

4. Betül Kurada

Betül Kurada CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim :)

5. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit CMNet Üyesi

9-B ve 9-C hakkında ne söylersiniz?

6. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

9b ve 9c lerde ayni yukarida anlatildiĞi gİbİ.aradakİ fark bu bİldİrİmlerİ gerİ dÖnÜŞÜm tesİslerİ dolduyor.yanİ kisaca 9b tesİse gelen,9c tesİsten cikiŞ bİldİrİmlerİ..yİne belİrtİldİĞİ gİbİ son olarak dosya gÖndermeye gerek yok.sadece raporlama kismindakİ 9a dİlekce nİn ciktisi alinip İl Çevre ve ŞehİrcİlİĞe gÖnderİlmesİ yeterlİ.

7. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit CMNet Üyesi

ben şimdi tat ve gdt lisansı olan bir işletmede yeni işe başladım.tat kısmı tamam onu anladım bildirimlerini ama gdt kısmında bazı problemlerim var...Geri dönüşüm tesisimize giren malzemeleri Ek 9-B den mi giriyorum.GDT'den çıkış işlemlerini Ek 9-C den bildiriyor muyum?

8. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

Evet aynen Öyle gİrİŞlerİ 9b den ÇikiŞlari 9c den bİldİrİyosunuz ;)

9. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit CMNet Üyesi

sağolun teşekkürler ;)

10. Tuba Güneşli

Tuba Güneşli CMNet Üyesi

merhaba, tat ve gdt firmalarında şöyle de bir durum var, yanlış yapmanızı istemem..gdt lisansı ile alım yaptığınız malzemeler yani diğer tatların lisaslı firma göndermesi gerekliliğinden dolayı, girişler zaten otomatik olarak ekranda çıkacak siz de onlara onay vereceksiniz. kendi tat lisansınızla topladığınız atıklar yine kendi firmanızda değerlendirilecekse aktarma tutanağı düzenlemeniz gerekecek ve bu aktarma tutanağını tat çıkışınızdan 8-c den göstereceksiniz(makbuz tarihi, makbuz numarası, ve miktarı).zaten ekranda 9-b de otomatik olarak görülecek ve onay vereceksiniz, yani kendi firmanızın tat çıkışı ve gdt girişi olmuş olacak. bu konuda hatırlatma yapmak istedim.

11. yıldırım mustafa

yıldırım mustafa CMNet Üyesi

• tat lisanlı firmada bildirim dosyasında bulunması gereken belgeler
    • 7-B
    • 7-C
    • gider pusulası
    • Bildirimlerin yapıldığına dayir dilekçe örneği dışında herhangi bir belge veya belgeler var mı

12. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Yıldırım bey ambalaj atık sisteminde hepsinin birer çıktısını alarak kaşe ve imza yapıp dilekçe ile il çevre müdürlüğüne götürüyorsunuz.

13. yıldırım mustafa

yıldırım mustafa CMNet Üyesi

:)teşekkür ettim Olgaç Bey peki bunun dışında herhangi bir şey var mı?

14. Olgaç Sürmelihindi

birde dilekçenin bir nüshasını alın ve evrak kayıttan numara alın. Bazen dilekçeyi kaybedebilirler. birşey değil

15. yıldız34

yıldız34 CMNet Üyesi

GFB si olan firmalar da bu sistemden giriş yapıyor mu acaba?

16. Olgaç Sürmelihindi

GFB'niz varsa ve GFB'nizde ambalaj atık toplama ayırma veya ambalaj atığı geri kazanım ise atık ambalaj sisteminden beyan yapabilirsiniz.

yıldız34 bunu beğendi.
  17. Olgaç Sürmelihindi

tat firması lisansız firmaya malzeme gönderemez. Mesela ambalaj atığı toplama ayırma lisansınız var diyelim. Geri dönüşüm firması sizden ambalaj atığı alacak. Bu firmanın ambalaj atığı geri kazanım lisansı olması gerekir.( gdt tesisleri tat lisansınada sahip olabilir).Ancak lisanstan muaf olan tesisler var mesela çoçuk bezi üreten firma var diyelim ve bu bezi üretirken çoçuk bezlerinin yan kesim fireleri olur yeşil renkli. Bu tür firmalarda lisansa gerek yoktur ve senin tehlikesiz atık toplama ayırma belgen varsa ya da tehlikesiz atık geri kazanım lisansı sen bu atığı alabilirsin.

yıldız34 bunu beğendi.
  18. Olgaç Sürmelihindi

Şunu da eklemek istiyorum; alınan atıkları geri dönüşüm sonucu hammadde haline getirdikten sonra bizden örnek vereyim biz narenciyecilere satıyoruz. Ürünleri sattığınız firmalarda lisans şartı aranmaz yalnızca ürünü satarken faturayı tevkifatlı satmanız gerekli.

yıldız34 bunu beğendi.
  19. mlktas

mlktas CMNet Üyesi

biz geri dönüşüm yapmıyoruz sadece toplama ayırma

20. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

Sistemde sıkıntı mı var? Giriş yapıyorum ardından hata yazısı çıkıyor.

Ambalaj atıkları veri sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atıkları

merhabalar; bir hastanede ambalaj atıkları toplanıyor ve belediye ile anlaşma yapılmış ve belediyede bi ambalaj geri dönüşümcüsü ile anlaşmış ama elimizde sözleşme den başka bişey yok elimizde başka hangi belgelerin olması gerekiyor? ben ambalaj atıkları kon. yön. inceledim ek 4 te yer alan bir önceki yıl üretilen toplam ambalaj atık miktarı diye bi form var bu formu doldurmam imkansız ne...
  2. Ambalaj atığı veri girişi ve çıkışı

arkadaşlar toplama ayırlma ve geri dönüşüm lisansı olan bir firmada yeni işe başladım daha önceki mühendis arkadas sisteme 2011 yılı boyunca hiç giriş yapmamış 1 hafta içinde girişleri yapmam gerekiyor dikkat edeceğim hususları yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
  3. Ambalaj atığı veri giriş sistemi il müdürlüğü onay yazısı

Toplama Ayırma tesisi geçiçi faaliyet belgemiz var, tam lisans alabilmek için önceden yönetmeliğin ek-3c sinde yönetim planı uygunluk yazısı istiyodu artık bu değişmiş, ambalaj atığı veri giriş sistemi il müdürlüğü onay yazısı isteniyor. Bu konuda izlenicek yol nedir ? bilgisi olan ve bu başvuruda bulunmuş arkadaşlarımız var mI ? Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler..
  4. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  5. Ambalaj atıkları hk.

saygıdeğer arkadaşlarım, meslektaşlarım, sizinle başlıkta belirttiğim üzere bir konu hakkında bilgi almak için konuyu açmış bulunmaktayım, konuları göz gezdirdim fakat benim gibi soran pek bulamadım, aşına olmadığım için konu hakkında sizlerden bilgi talep etmekteyim, şimdiden yorumlarını/bilgilerinni esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ederim, çalıştığım firmada bir yönetim biri olup,...