Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Muhammet Akkuş tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammet Akkuş

  Muhammet Akkuş CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,


  Bağlı bulunduğum şirket yurt dışında hemen hemen her bölgeye ihracat yapmaktadır.

  Fakat ingiltere den bugün bir mail geldi ve bugüne kadar ingiltereye yolladığımız paketlemede kullandığımız bütün envanterin miktarını ve cinsini istediler.

  Miktarı belli fakat cinsini istedikleri için size danışma ihtiyacı duydum .

  Bu konuda izlemem gereken yol nedir acaba ? bir üreticiden alıyoruz ambalajları ve kutuları. oradan malzemenin içeriğini gösteren bir döküman mı almam gerekiyor acaba ?

  Bu işlemi daha önce gerçekleştirmiş arkadaşlarıma çok ihtiyacım var.

  En yakın zamanda dönüşünüzü beklerim,

  İyi çalışmalar hepinize,
   
 2. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  Kolay gelsin. ambalajları ve kutuları aldığınız yerden malzemenin cinsini gösteren belge muhakkak vardır ve oradan isteyebilirsiniz. Mesela size streç geldi diyelim bunun cinsi polietilendir bu şekilde yazar. Size çuval geliyormu?
   
 3. Muhammet Akkuş

  Muhammet Akkuş CMNet Üyesi

  Olgaç Bey,

  Hayır, bize çuval gelmiyor. Malzemeyi kutulara ( kağıt karton grubu )koyuyoruz bunlar ebat ebat değişiyor. Bunun dışında poşet cinsi ( PE ve OPP diye geçiyor ). Paketleme şeklimiz bu kadar. Birde paletlerde gönderdiğimiz için büyük koli şeklinde kutlularda gidiyor.

  Yani iki çeşit ambalaj oluyor ;

  1-kağıt ve karton grubu

  2- OPP ve PE şeklindeki ambalajlar.

  Olgaç Bey, benim bu şekilde ambalajları isimlendirip ( gruplandırıp ) , miktarıyla birlikte müşterimize yollamam lazım. Sonuçta uygunluğunu belirteceğiz. Prosedürü bilmediğimden dolayı cinsi ve miktarını yazıp yolladığımda nasıl bir tepki alacağımı bilmiyorum.


  Eğer daha önce yapan var ise yada yöntemi biliyorsanız, yardımcı olmanızı beklerim ,


  İyi çalışmalar,
   
 4. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  Sonuçta malzemeleri sınıflandırmış oluyorsunuz. size ambalaj geliyor cinsi nedir PE. Bu şekilde yazıp gönderebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bize ambalaj atığı geliyor ben bunu sınıflandırırken örneğin naylon tarzı malzemeler gelince polietilen diyerek sınıflandırıyorum.
   
Ambalaj atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ambalaj atıkları

  merhabalar; bir hastanede ambalaj atıkları toplanıyor ve belediye ile anlaşma yapılmış ve belediyede bi ambalaj geri dönüşümcüsü ile anlaşmış ama elimizde sözleşme den başka bişey yok elimizde başka hangi belgelerin olması gerekiyor? ben ambalaj atıkları kon. yön. inceledim ek 4 te yer alan bir önceki yıl üretilen toplam ambalaj atık miktarı diye bi form var bu formu doldurmam imkansız ne...
 2. Ambalaj atıkları

  Ambalaj atıkları piyasa süren sınıfında olan bir işletme veya satış noktası geri kazanım hedefini nasıl gerçekleştirir? prosedür nedir?
 3. Ambalaj atıkları

  mrhb arkadaşlar tesisimizde ambalaj atıkları çıkıyor(cam,plastik,kağıt) ancak bağlı bulunduğumuz ilde geri dönüşüm tesisi tek olduğu için atıklarımızı gelip almıyorlar.Şuanda evsel atıklarla birlikte belediyenın dökum sahasına boşaltıyoruz.Bu durumda ne yapmalıyız..iyi çalışmalar..
 4. Ambalaj atıkları hk.

  Merhaba arkadaşlar, Tesisimizde çıkan atıklar için atık sepetleri yaptırdık. Sepetin ağzının açık olması bir sorun yarıtırmı? Sepetlerin içinde atık poşetleri var. Her vardiyada dolu poşet alınıp yerine temiz poşet tekılıyor. Fakat ağzının açık olması konusunda tereddütlerim var. Yönetmeliklerde de ağız açıklığı yda kapalılığıyla alakalı bir şey bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz acaba?
 5. Ambalaj atıkları

  arkadaşlar benim ambalaj atıklarının Türkiye ve AB ülkelerindeki uygulamaları ile ilgili ödevim var yardımcı olabilir misiniz ?