• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atiklari

A.samet

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Maray mühendislik maden in. nak. proje taah. tic.. ltd. şti.
merhaba arkadaşlar;
ben tat firmasında yeni işe başladım çevre görevlisinin tat firmalarında neler yapar bunları ögrenebilirmiyim.

lisansınız var mı ?

varsa eğer aylık ve yıllık raporları hazırlar. İşçilere eğitim verir. Ambalaj atığı sistemine giriş yapar ve aylık tonaj miktarlarını girer. ;) Yönetmelik okumanda fayda var ;) Şimdiden hayırlı olsun :)

Örnek formatlar bakanlığın sitesinde mevcuttur. İndirebilirsin

evet lisansımız var
-aylık degerlendirme raporu
-iç tetkik ve personel egitimi
-atık yönetimi
-endüstriyer atık yönetimi planı
bu raporlarımı hazırlayacaz aylık ve yıllık

belediye ile anlaşmamız yok şimdilik sizde bunları hazırlanmış örnegi mevcut mu acaba gönderebilirmisiniz?

Günaydın bende 3 haftadır Tat çalışanıyım bu bahsedilen iç tetkik ve aylık değerlendirme raporlarını danışmanlık yaparken danışmanı olduğum firmalar için hazırlıyordum ancak kendi tesisim için neler yazmalıyım bi fikrim yok hazırladınız mı daha önce ?

Bakanlığın sitesinde kayıtlı formatlar var o formatlara uygun olarak hazırlayacaksınız.

Ekli dosyalar

• AYLIK DEÄ_ERLENDÄ°RME RAPORU FORMATI.docx
    44 KB · Görüntüleme: 41
  • İç Tetkik RAPORU FORMATI.docx
    181.1 KB · Görüntüleme: 37
Formatları biliyorum çok defa hazırladım ama kendi firmam için neler yazabilirim yani lisansımız zaten var dolayısıyla lisans amaçlı faaliyetlere dair yazacak birşey yok tesis rutin çalışmasına devam ediyor daha öncede hazırlanmamış aylık değerlendirme ve iç tetkikler onun için ne yazabilirim bilmiyorum açıkcası

Teşekkür ederim, bu arada İSG kapsamında yapmamız gerekenler var mesela ve sonuç olarak her ay muhakkak o deftere birşeyler yazılıyor, yerine getirilenleri aylık değerlendirmeye dahil etmelimiyim

İsg hakkına bir bilgim yok maalesef ya diğer kısmına yazacaksın yada hiç belirtmeyeceksin. Ama en güvenilir bilgiyi bakanlığı arayarak ulaşabilirsin ;)

bu İÇ TETKİK RAPORU her ay mı hazırlanacak yoksa tesis açılırken mi yapılması gerikiyor.

bizim tesisimiz 4 yıllık bi tesis bu süre içinde 4 adet iç tetkik olması lazım ama yok bunun yaptırımı ne olur denetlemede bilginiz varmı.