Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atiklari

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında A.samet tarafından paylaşıldı.

1. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar;
    ben tat firmasında yeni işe başladım çevre görevlisinin tat firmalarında neler yapar bunları ögrenebilirmiyim.

2. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

lisansınız var mı ?

varsa eğer aylık ve yıllık raporları hazırlar. İşçilere eğitim verir. Ambalaj atığı sistemine giriş yapar ve aylık tonaj miktarlarını girer. ;) Yönetmelik okumanda fayda var ;) Şimdiden hayırlı olsun :)

Örnek formatlar bakanlığın sitesinde mevcuttur. İndirebilirsin

3. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

evet lisansımız var
    -aylık degerlendirme raporu
    -iç tetkik ve personel egitimi
    -atık yönetimi
    -endüstriyer atık yönetimi planı
    bu raporlarımı hazırlayacaz aylık ve yıllık

4. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

belediye ile antlaşmanız var değil mi ? Evet bu raporlar fakat endüstriyel konusu aldığınız atık cinsine göre değişir bilginize

5. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

belediye ile anlaşmamız yok şimdilik sizde bunları hazırlanmış örnegi mevcut mu acaba gönderebilirmisiniz?

6. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

maalesef bende sizin gibi yeniyim bende ilk defa hazırlayacağım öğrendiklerimi paylaştım sizinle :)

7. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

paylaşırsanız sevinirim :D

8. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

Günaydın bende 3 haftadır Tat çalışanıyım bu bahsedilen iç tetkik ve aylık değerlendirme raporlarını danışmanlık yaparken danışmanı olduğum firmalar için hazırlıyordum ancak kendi tesisim için neler yazmalıyım bi fikrim yok hazırladınız mı daha önce ?

9. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

Bakanlığın sitesinde kayıtlı formatlar var o formatlara uygun olarak hazırlayacaksınız.

Ekli Dosyalar:

10. Serhat Mehmet Kar

Formatları biliyorum çok defa hazırladım ama kendi firmam için neler yazabilirim yani lisansımız zaten var dolayısıyla lisans amaçlı faaliyetlere dair yazacak birşey yok tesis rutin çalışmasına devam ediyor daha öncede hazırlanmamış aylık değerlendirme ve iç tetkikler onun için ne yazabilirim bilmiyorum açıkcası

11. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

o zaman sende işleyen tesisi yazacaksın yönetmeliğe uygun olarak şu faaliyetler yapılıyor herhangi bir eksiklik saptanmadı şeklinde yazabilirsin.

12. Serhat Mehmet Kar

Her ay aynı şeyleri yazacam yani anladım teşekkür ederim :)

13. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

Evet tabi dip not: Eğer yenilenmesi gereken evraklar varsa onlardan da bahsedeceksin yönetmelik kapsamında tabiki :)

14. Serhat Mehmet Kar

Teşekkür ederim, bu arada İSG kapsamında yapmamız gerekenler var mesela ve sonuç olarak her ay muhakkak o deftere birşeyler yazılıyor, yerine getirilenleri aylık değerlendirmeye dahil etmelimiyim

15. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

İsg hakkına bir bilgim yok maalesef ya diğer kısmına yazacaksın yada hiç belirtmeyeceksin. Ama en güvenilir bilgiyi bakanlığı arayarak ulaşabilirsin ;)

16. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

bu İÇ TETKİK RAPORU her ay mı hazırlanacak yoksa tesis açılırken mi yapılması gerikiyor.

17. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

İç tetkik her yıl düzenlenecek bir rapor yani yılda bir kez :)

18. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

İç tetkik raporu ek-1 tesisleri için yılda iki defa, ek-2 tesisleri için yılda 1 defa yapılacak.

Tuğba Çivioğlu bunu beğendi.
  19. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

bizim tesisimiz 4 yıllık bi tesis bu süre içinde 4 adet iç tetkik olması lazım ama yok bunun yaptırımı ne olur denetlemede bilginiz varmı.

20. zeynepmervehan

zeynepmervehan Misafir

lisansı ne zaman aldınız ?