Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Burcak Bulut tarafından paylaşıldı.

 1. Burcak Bulut

  Burcak Bulut CMNet Üyesi

  Ambalaj atıkları piyasa süren sınıfında olan bir işletme veya satış noktası geri kazanım hedefini nasıl gerçekleştirir? prosedür nedir?
   
 2. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  yetkilendirilmiş kuruluşlar (çevko , tukçev) veya herhangi bir tat firması yardımı ile belgelendirme yaparak
   
 3. Burcak Bulut

  Burcak Bulut CMNet Üyesi

  biraz daha açıklayıcı olabilirmi bilgi nasıl bir belgelendirme olmaası gerekiyor firmayla aramızda nasıl bir anlaşma yapıyoruz maliyeti nedir ve tonaj olarak bir sınır varmı
   
 4. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  tat firması topladığı ambalajların bir kısmını sizin firmanız adına topladım der ve bunun ücretini sizden alır. sözleşme koşulları ve size maliyeti firmalara göre değişir.
   
 5. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  sözleşmede olması gerekenler 3 lü imza (tat, piyasaya süren firma, tat'ın yönetim planı olan belediye), gerisi teferruat. Tonaj olarak tat firmasının belediyeden topladıgı kadarını belgelendırebilirsiniz.. Piyasaya sürdüğünüz ambalaj atıklarının 2011 yılı için %38 geri kazanım hedefi (belgelendirme ) sağlamanız gerekir..
   
Ambalaj atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ambalaj atıkları

  merhabalar; bir hastanede ambalaj atıkları toplanıyor ve belediye ile anlaşma yapılmış ve belediyede bi ambalaj geri dönüşümcüsü ile anlaşmış ama elimizde sözleşme den başka bişey yok elimizde başka hangi belgelerin olması gerekiyor? ben ambalaj atıkları kon. yön. inceledim ek 4 te yer alan bir önceki yıl üretilen toplam ambalaj atık miktarı diye bi form var bu formu doldurmam imkansız ne...
 2. Ambalaj atıkları

  mrhb arkadaşlar tesisimizde ambalaj atıkları çıkıyor(cam,plastik,kağıt) ancak bağlı bulunduğumuz ilde geri dönüşüm tesisi tek olduğu için atıklarımızı gelip almıyorlar.Şuanda evsel atıklarla birlikte belediyenın dökum sahasına boşaltıyoruz.Bu durumda ne yapmalıyız..iyi çalışmalar..
 3. Ambalaj Atıkları

  İçinde bozulmuş gıda maddesi olan ambalajlar nasıl geri kazanılır. Böyle bir tesis varmı ?
 4. Ambalaj atıkları hk.

  Merhaba arkadaşlar, Tesisimizde çıkan atıklar için atık sepetleri yaptırdık. Sepetin ağzının açık olması bir sorun yarıtırmı? Sepetlerin içinde atık poşetleri var. Her vardiyada dolu poşet alınıp yerine temiz poşet tekılıyor. Fakat ağzının açık olması konusunda tereddütlerim var. Yönetmeliklerde de ağız açıklığı yda kapalılığıyla alakalı bir şey bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz acaba?
 5. Ambalaj atıkları

  arkadaşlar benim ambalaj atıklarının Türkiye ve AB ülkelerindeki uygulamaları ile ilgili ödevim var yardımcı olabilir misiniz ?