Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj Atıkları

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında fatmaozgun78 tarafından paylaşıldı.

 1. fatmaozgun78

  fatmaozgun78 CMNet Üyesi

  İçinde bozulmuş gıda maddesi olan ambalajlar nasıl geri kazanılır.
  Böyle bir tesis varmı ?
   
 2. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  hangi ambalaj atıgı cınsınde var bu urun
   
 3. fatmaozgun78

  fatmaozgun78 CMNet Üyesi

  polipropilen olabilir
  (ayran ambalajı)
   
 4. Selçuk Küçük

  Selçuk Küçük CMNet Üyesi

  yıkama yapılabilir ancak çok maliyetli eğer atığı üretici verecekse maliyetine katlanıp (yani yıkayıp paklayıp) lisanslı TAT firmasına verecek...ya da temizliği için bedel ödeyecek...
   
Ambalaj Atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ambalaj atıkları

  merhabalar; bir hastanede ambalaj atıkları toplanıyor ve belediye ile anlaşma yapılmış ve belediyede bi ambalaj geri dönüşümcüsü ile anlaşmış ama elimizde sözleşme den başka bişey yok elimizde başka hangi belgelerin olması gerekiyor? ben ambalaj atıkları kon. yön. inceledim ek 4 te yer alan bir önceki yıl üretilen toplam ambalaj atık miktarı diye bi form var bu formu doldurmam imkansız ne...
 2. Ambalaj atıkları

  Ambalaj atıkları piyasa süren sınıfında olan bir işletme veya satış noktası geri kazanım hedefini nasıl gerçekleştirir? prosedür nedir?
 3. Ambalaj atıkları

  mrhb arkadaşlar tesisimizde ambalaj atıkları çıkıyor(cam,plastik,kağıt) ancak bağlı bulunduğumuz ilde geri dönüşüm tesisi tek olduğu için atıklarımızı gelip almıyorlar.Şuanda evsel atıklarla birlikte belediyenın dökum sahasına boşaltıyoruz.Bu durumda ne yapmalıyız..iyi çalışmalar..
 4. Ambalaj atıkları hk.

  Merhaba arkadaşlar, Tesisimizde çıkan atıklar için atık sepetleri yaptırdık. Sepetin ağzının açık olması bir sorun yarıtırmı? Sepetlerin içinde atık poşetleri var. Her vardiyada dolu poşet alınıp yerine temiz poşet tekılıyor. Fakat ağzının açık olması konusunda tereddütlerim var. Yönetmeliklerde de ağız açıklığı yda kapalılığıyla alakalı bir şey bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz acaba?
 5. Ambalaj atıkları

  arkadaşlar benim ambalaj atıklarının Türkiye ve AB ülkelerindeki uygulamaları ile ilgili ödevim var yardımcı olabilir misiniz ?