• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atiklarinin toplanmasinda bedelsiz şarti yazisi bilgisi olan var mi ? (kocaeli)

Coşkun Demiral

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TEMSAT TEKNİK MÜHENDİSLİK SU ARITMA DANIŞMANLIK VE İNŞAAT LTD. ŞTİ.
AMBALAJ ATIKLARININ TOPLANMASINDA BEDELSİZ ŞARTI YAZISI BİLGİSİ OLAN VAR MI ? (KOCAELİ)

TAT'lar arasındaki rekabet, hep daha fazlasını kazanma hırsı oldukça bedelsiz vermekle yükümlüdür kararını uygulamak imkansız. Mücavir alan içindeki belediyenin sistemine vermesi gereken(sanayi kuruluşu olmayan) işletme bile parayla satmaya kalkıyor, belediye seçim kaygısı oy kaybı vs. bahaneleri, kötü biz olmayalım tavırlarıyla göz yumuyor. Türkiye'nin profili bu(istisnalar kaideyi bozmaz)

@Serhat Mehmet Kar

Mevcut şartlar altında bir şey olmaz gibi görünüyor yorumunu neye istinaden yaptınız bilmiyorum ancak Danıştay kararı düşünüldüğünde bu yorumunuza pek katılmıyorum. Netice itibari ile ortada bir mevzuat var.

@ECK OSB firmalarının neredeyse hiçbirinden bedelsiz alamıyoruz ve belediye çalışması yaparken de market ve avmlerden de bedelsiz alamadık il çevre ve belediye ile defalarca görüşülmesine rağmen durum değişmedi buna dayanarak söylüyorum. Yani böyle olmalı diye demiyorum olan durumu anlatmaya çalıştım. Yanlış anlaşılmak istemem.

@Serhat Mehmet Kar
Aynı zamanda sen bedelsiz alırım diyince arkandan başka bir firma giriyor ve bedelli alabileceğini söylüyor bu durumda olan senin işletmene oluyor.

Arkadaşlar isterseniz her atığı bedelsiz alabilirsiniz bunun için yönetmeliğe gerek yok. Çalışmakta olduğunuz belediyenin tutumuna göre tehlikesiz atıkları dahi bedelsiz alan firmaları ben biliyorum. O yüzden yönetmelikten ziyada belediyede bitiyor olay.

Arkadaşlar 1-2-3 Şubatta gerçekleşen çevre gör. vize eğitiminde danıştay kararı ile firmanın lisanslı firmaya bedelli satışı yapılamayacağını bildirdiler. Ama OSB için durum farklı sanırım. kesin bilgisi olan var mı?

ya bu danıştay kararı ve bakanlık yazısı birisi 2011 birisi 2014 tarihli şu an durum farklı olabilir mi?

Defolu ürünler, fireler, piyasaya sürülmemiş ambalajlar ve benzeri üretim artıkları Ambalaj Atığı değil Tehlikesiz Atık tanıma girmektedirler. Nisan ayı gibi Ambalaj Atıkları ile ilgili yeni bir yönetmelik yayınlanması bekleniyor.