Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj belgelendirme 2013 yılı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Murat Akyüz tarafından paylaşıldı.

1. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

2013 yılı ambalaj belgelendirmesini ÇEVKO ve TÜKÇEV harici yapabilen firma var mıdır? Var ise danışmanlığını yaptığım firmalar için teklif isteyeceğim.

2. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

benim bildiğim yok. sadece ikisi..

3. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

toplama ayırma tesisleri eğer belediye ile atık yönetimi kaynağında ayrı toplama sözleşmesi varsa yapabilir.

4. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Bilgilendirme için teşekkür ederim Dilan hanım. İşte o sözleşmesi olan firmaları bulmaya çalışıyorum.
    Burada forumu takip eden arkadaşlar içinden sözleşme imzalamış TAT firması çalışanı olan var mı ?

5. Didem Şentürk

Didem Şentürk CMNet Üyesi

Merhaba ben TAT lisanslı firmada çalışıyorum ÇEVKO ile çalışıyoruz yardımcı olabilirim.

6. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Özelden mesaj attım Didem hanım.

7. Tijen Canişcioğlu

Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

Murat bey,
    Bende yardımcı olabilirim.:)

Murat Akyüz bunu beğendi.
  8. 1.png 2.png
    Danışmanı olduğunuz tesislerden herhangi birinin ambalaj beyan sistemine girdiğinizde onaylı belediyeler ve anlaşmalı tat firmalarını görmeniz mümkün. iyi çalışmlar

gülay bunu beğendi.
  9. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Cevabınız için Teşekkür ederim Yasemin Hanım. Bunlarla görüşmek lazım tek tek ama ilk gözüme çarpan iki firma burada kayıtlı ancak yapamıyor. Yapmayı bilmiyor muhtemelen.

Tijen Hanım şu anda 2013 belgelendirmesini yapmaya başladınız mı hemen teklif alayım :)

10. size nacizane tavsiyem şudur, TAT firmaların mail adreslerini bulun ve tesisleriniz için teklif isteyin.Tesislerinizin belgelendirme tablolarını göndereceğiniz mail adresine ekleyin hatta ekde verilen örnek tabloyu kullanabilirsinz.

Ekli Dosyalar:

11. Hakkı Akbaş

Hakkı Akbaş CMNet Üyesi

PAGÇEV DİYE BİR FİRMA KURULUŞ AŞAMASINDA.....

Yağmur Cengiz ve Murat Akyüz bunu beğendi.
  12. Tijen Canişcioğlu

Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

Murat bey merhaba,
    Mesajınızı yeni gördüm, kusura bakmayın. Biz yanlızca belediye ile çalışıyoruz.:))))

Murat Akyüz bunu beğendi.
  13. ünzile kahraman1

ünzile kahraman1 CMNet Üyesi

Merhabalar, Muratlı Geri Dönüşüm olarak 2013 yılı ve geçmiş yıllar için belgelendirme yapabiliyoruz irtibata geçip teklif alabilirsiniz 282 361 30 70 (Ünzile Kahraman) Kolay Gelsin..

14. Merhaba arkadaşlar,
    TAT lisanslı bi şirkette çalışyorum belediye gelişim raporu hazırlıcam elinizde hazırlanmış örnek var mı acaba?

15. Çağrı Şahin

Çağrı Şahin CMNet Üyesi

örnek yok fakat bunun atık yönetiminde formatının olması gerek netten çok rahat bulursun, boşluk doldurma kalır sadece.

16. Fahrettin Koşucu

Fahrettin Koşucu CMNet Üyesi

Atık ambalaj sistemine girişleri yaptıktan sonra bu verileri başka yere bildirme zorunluluğu var mı.

17. Yağmur Cengiz

Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Ocak 2014 itibariyle PAGÇEV olarak 3. Yetkilendirilmiş Kuruluş olduk. Çalışmak isteyen TAT'da çalışan arkadaşlar ya da danışmanlığını yaptığı firmalar için teklif almak isteyenler özelden mesaj atabilirler.

İpekszksn ve Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  18. Hakan Aydın

Hakan Aydın CMNet Üyesi

verileri girip onaylanması için gönderdikten sonra başka bir yere bildirme zorunluluğu yok. ancak çıktıları alıp dosyamızda 5 yıl süre ile muhafaza etmemiz gerekiyor.

Fahrettin Koşucu bunu beğendi.
  19. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Danışmanlığını yaptığımız bir firmadan ambalaj kullanım miktarları bilgisi tarafımıza yanlış gelmiş, düzeltip bize tekrar miktarları göndermişler.. Fakat ben Atık Ambalaj Beyanını yapmış bulunmaktayım tesisin ve yanlış-doğru miktarlar arasındaki fark çok fazla. (Hatalı hali ile 60 ton civarı Yurt içine sürdükleri ambalajları mevcut.:ssrtcbya:)

Miktarların tekrar değiştirilip, beyanın yenilenebilmesi için İl Çevre'ye dilekçe vererek sistemi tekrar mı açtırmam gerekmektedir? Düzeltici işlemleri nasıl yapabilirim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi?:uzgnm:

20. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

il çevre müdürlüğüne dilekçe vermeniz gerek ve yapılmamış beyan olup eksik beyanlayı tamamlayıp dolayı bildirimlerin tekrar tarafımıza açılması gerektiğini söyleyin. Bu şekilde diyebilirsiniz. hata yaptığınızı söylemeyin.

İpekszksn ve Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
Ambalaj belgelendirme 2013 yılı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 2013 yılı döner sermaye birim fiyat listesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye Birim Fiyat Listesi
  2. 2013 yılı çevre cezaları(açıklamalı ve 2012 yılı ile karşılaştırmalı)

2013 Yılı Çevre Kanunca Uygulanacak Cezalar Bendler halinde değilde açıklamaları ve karşısında ceza miktarını ayrıyeten 2012 yılıyla karşılaştırmalı halini veren tablo küçük satır kaymaları olmuş olabilir.Bilgi amacıyla elinizde durmasında fayda var. Kolay Gelsin...
  3. Ambalaj atık portralı 2012 yılı açtırımı

arkadaşlar merhaba, bir durum aklıma takıldı. Bir firma 2012 yılı bidirimlerini göndermiş fakat bir kaç eksiğini tespit etmiş.2012 yılı bildirimleri onaylanmış il çevre ve şehircilik müdürlüğü tarafından. Dilekçe verilse tekrar açtırımı için sistemi açarlar mı?
  4. 2014 yılı çevre cezaları(açıklamalı ve 2013 yılı ile karşılaştırmalı)

2014 Yılı Çevre Kanunca Uygulanacak Cezalar Bendler halinde değilde açıklamaları ve karşısında ceza miktarını ayrıyeten 2013 yılıyla karşılaştırmalı halini veren tablo küçük satır kaymaları olmuş olabilir.Bilgi amacıyla elinizde durmasında fayda var. Kolay Gelsin...
  5. Ambalaj belgelendirme

Arkadaşlar, yurtiçinde piyasaya sürdüğümüz miktar 3000kg ın altındaysa ihraçla birlikte 3000i geçiyor olsa bile belgelendirmeyiz değil mi?