• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj belgelendirme ne zamana kadar

Görkem G.

Kayıtlı Kullanıcı
Piyasaya Süren üreticilerin 3 tonun üzerinde ambalaj piyasaya sürmesi durumunda yüzda kaçını belgelendiriyor ve ne zamana kadar belgelendirme dosyasını sisteme yüklemek gerekiyor?

Arkadaşlar atikambalaj.cbs.gov.tr ile onlineçevre.gov.tr bir bağlantısı var mı ben pirinç fab. olarak hazır ürün alıp paketleyip piyasaya sürdüğüm için p.s olarak geçiyorum benim ayrıyetten çevrebilgi sistemine kayıt olmam gerekli mi ?
aynı zamanda yıllık 3.000 Kg altında piyasaya süren oldugum halde önceki sistem belgelendirme çıkartmıştı şimdi yeni sistem muaf gösteriyor kafam karıştı :(

@ceren123
2016 yılı için %52, sadece ahşabın yüzdeliği farkı onunki %7 olabilir emin değilim ama. belgelendirme ile ilgili yetkilendirilmiş kuruluşla anlaştıktan sonra yıl sonuna kadar anlaştığın firma belgelendirme dosyasını sizin adınıza girecektir.

nisana kadar değil de nisan sonuna kadar diyelim.

24.02.2016 - Duyuru İçeriği

Ambalaj Bilgi Sisteminin kapsamlı bir revizyona tabi tutulması ve uygulamaya yeni geçilmesinden dolayı bazı işletmeler tarafından  bildirim ve belgelendirmelerin Şubat ayı sonuna kadar tamamlanamayacağı Bakanlığımıza iletilmiştir. Bildirim ve belgelendirmelerini tamamlayamayan işletmeler 2016 yılı Nisan ayı sonuna kadar sistem üzerinden bildirim ve belgelendirmelerini gönderebilecektir.

@ceren123
Belgelendirme miktarlarını biliyor iseniz Çevko, pagçev, tüçev vs. kuruluşlarla anlaşabilirsiniz. bazen kota dolumuyla sorun olabilileceği söyleniyor. ben bildirimler beklenmeden de yapılacağını düşünüyorum. bu yıl %52 belgelendirme miktarı.