Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj beyanı sorunu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ritimsiz tarafından paylaşıldı.

1. ritimsiz

ritimsiz Misafir

Merhaba; dün (29.04.2015) adana bir firmama bakanlıktan habersiz denetim için gelindi. 27.04.2015 tarihinde firmaya ilk kez gitttim ve ambalaj beyanı yapılması gerektiğinin farkına vardık. ama sitem kapalı olduğundan hiç kurcalamayalım dedik. 3 gün sonra denetim tutanağında ambalaj beyanı yapılması gerektiği yönünde bir madde var.
    ben beyanı nerden nasıl yapacam ki? :ckskc::ckskc::ckskc:

2. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Atık Ambalaj sistemi açık değil mi? Kullanıcı adı şifresi yok mu? Ayrıca firmanın faaliyet konusu ne? Hangi kapsamda ambalaj beyanı yapacak? Ek5b mi 7bmi 8bmi yani, TAT GDT veya atık üreticisi hangisi firma:)

Ferhat Bağaç bunu beğendi.
  3. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Sena Bey'in dediği doğru. İşletmenin faaliyeti ne ise ona göre beyan yapacaksın.
    Ek-4 Ambalaj üreticisi,
    Ek-5 Piyasaya sürenler
    Ek-6 Ambalaj tedarik edenler
    Ek-7 Toplama-ayırma tesisleri
    Ek-8 Geri kazanım tesisleri atık ambalaj sistemine beyan yaparlar.

4. ritimsiz

ritimsiz Misafir

şimdi firma çimento gibi bir inşaat malzemesi üretiyor ve paketleyip satıyor. o kimyasalın ambalajı var, sonra istifledikten sonra kullanılarn jelatin ambalaj var...

5. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Sanırım sizin firmanız EK5 kapsamında beyanda bulunacak o zaman. Piyasaya süren ile ilgili çok bir bilgim yok ama ilgili arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim :) Ben daha çok Ek7-8 üzerine iş yapıyorum :p

6. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

eğer kullanıcı adı ve şifreniz var ise sistemden giriş yapıp beyanı doldurun. Eğer boş olarak beyan yapıldıyusa açılması konusunda il çevreye dilekçe yazabılırsınız. Eğer hiç kullanıcı adı ve şifrenız yoksa il çevreden kullanıcı kodu ve şifresi talep etmelisiniz.

7. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

Atık Ambalaj Sisteminde Ek-7 Ambalaj bildirimlerini Excel olarak yükleyen varmı?