Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj bildirimi hakkında

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Gökhan Kutlu tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Kutlu

Gökhan Kutlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar geri dönüşüm firmasında çalışıyorum ve atık ambalaj sisteminden bildirim yapıcam fakat ambalaj cinsini girerken ben bu şekilde giriyorum;

Folyo - PP

Naylon - PE

Çuval - PP

Plastik - PE

sizce bu girdiğim kodlar doğru mudur veya alternatifler var mıdır ? şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Kardeşim merhaba, naylon, çuval ve folyo doğru. Ama plastik dediğin ne tür plastik detayını açar mısın?

3. Ali Can Dalgıç

Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

Kardeşim kolay gelsin Olgaç Bey'in de dediği gibi plastik ne tür

PS 'de plastiktir mesela.

Bir de faturalara göre girmen gerekiyor diye biliyorum.

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  4. Olgaç Sürmelihindi

Üstadım bilgi için teşekkür ederim☺

5. solpro

solpro CMNet Üyesi

merhabalar,

Çalıştığım yerde atık ambalaj oluyor ve beledeyenin anlaşmalı şirketi topluyor. Çevre il md.lüğünden
    denetime geldiler ve kayıt yaptırmamız gerektiğini söylediler. Biz zaten belediyeye veriyoruz yinede
    çevre md.lüğüne kayıt olmamız gerekiyor mu? Yardımcı olabilir misiniz?

6. Olgaç Sürmelihindi

Merhaba ne iş yapıyorsunuz detaylı aciklar misiniz

7. Ali Can Dalgıç

Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

Yazınızdan anladığım kadarıyla 2 şey söyleyebilirim birincisi atık ambalaj sistemine kayıt olmanız olabilir.
    2.si de belediye ile anlaşan şirketle 2li sözleşme yapmak olabilir

8. Gökhan Kutlu

Gökhan Kutlu CMNet Üyesi

ilginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Plastik konusuna gelince de sattığımız plastiklere moblen deniyormuş onu da PP olarak giricem sisteme.

ayrıca ekim ayının bildirimlerini yaparken sadece 1 aralık a kadar mı yapabiliyoruz yani önceki ayın bildirimleri 30 gün içinde yapılmalı mı yoksa böyle bir kısıtlama mevcut değil mi ?

9. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Gökhan bey bir önceki aya ait bildirimler sonraki ayın 15 ine kadar yapılmalıdır.

10. Meryem GÜNGÖR

Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

@Gökhan Kutlu Bey; bildirimler için süre her ne kadar 15 gün için sınırlandırılmış olsa da eksik fatura olmaması açısından geç girildiğinde müsade edebiliyorlar. Yine de ne kadar erken o kadar iyi.

11. solpro

solpro CMNet Üyesi

Silikon ve kauçuk ithalatı yapıyoruz. Sadece ambalaj atığımız var