Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj bilgi sistemi hakkında

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında MevlideSevinç42 tarafından paylaşıldı.

1. MevlideSevinç42

MevlideSevinç42 CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    yeni açılan ambalaj bilgi sistemi hakkında bilgisi olan var mı aranızda? artık online.cevre.gov.tr adresinden girişi yapılacakmış.

2. kenanyalcın

kenanyalcın CMNet Üyesi

online.cevre.gov.tr adresinden giriş yapın. firma işlemleri daha sonra firma bilgilerime girin sağ altta Ek Uygulama Başvuru Formu indirin elle işaretleyin. onunla il çevreye başvurun

3. MevlideSevinç42

merhaba, teşekkürler @kenanyalcın fakat biz ekonomik işletmeyiz. duyuruda ekonomik işletmeler atikambalaj.csb.gov.tr 'den yapacak diyo

4. kenanyalcın

kenanyalcın CMNet Üyesi

5. MevlideSevinç42

:) @kenanyalcın .. ama şuan sistem açılmıyor "atikambalaj.csb.gov.tr". onu soracaktım. herkeste aynı mı yani :)

6. yakamoz_yakamoz

yakamoz_yakamoz CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar. bir tat yeni işe başladım. konuyla ilgili hiç bilgim yok.
    atık ambalaj sistemde hurda olan her şeyi sisteme yüklüyor muyuz. yoksa sadece ambalaj atığı yazanları mı sisteme giriyoruz.

7. Meryem GÜNGÖR

Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

Hurda olanları da gireceksin, tesise ne girip çıktıysa hepsini.

8. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

yakamoz_yakamoz bunu beğendi.
  9. Meryem GÜNGÖR

Doğrudur ama bazı firmalar hurda yazmakta oldukça ısrarcı, bu nedenle eksik beyan yapmaktansa hurda cinsinin açık yazılmasını da mecburen kabul ediyorlar. @Serhat Mehmet Kar

10. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

@M_Gungor Aynı sıkıntıyı çekiyordum bende ama irsaliye de ambalaj atığı yazıyor diye irsaliyeden giriyorum artık

11. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

hurda ambalaj atığı ise ambalaj bilgi sistemine girişi yapılması gereklidir. Sadece hurda yazıyorsa, örneğin hurda plastik o atık toplama ayırma belgesi ile alınmıştır. Ambalaj bilgi sistemine girişi olmayacaktır.

12. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

atikambalaj.csb.gov.tr adresine eski kullanıcı kodu ve şifremle (atikambalaj.cevre.gov.tr adresinde kullanılan) giriş yapmaya çalışıyorum ama hatalı diyor. Böyle bir sıkıntı yaşayan var mı?

13. Ceren Saydam

Ceren Saydam CMNet Üyesi

merhaba hurda muhtelif yazıyorsa sisteme girişi yapılmalımıdır ? sorun olur mu ?

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  14. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Aldığın malzeme cinsine göre belirle ve ona göre giriş yap.Hurda bile yazsa giriş yapmalısın bence.

Ceren Saydam bunu beğendi.
  15. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

bence de yapmalısın , daha sonra firmayla iletişim halinde değiştirebilirsin o tanımı , beyan yapmamak daha yanlış.

16. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

Kesinlikle hurda yazan malzemelerinizi örn hurda cuval ,hurda pp,hurda plastik gibi ifadeler olan faturaları sisteme girmeyin.Biz bu konuda ambalaj beyanı yapan bir firmayız ve ceza yedik.İrsaliyede ambalaj atığı yazmasına ragmen.Bence kesinlikle girmeyin.O artık sizin tehlikesiz atığınız oluyor.Onuda motattan girceksiniz @Gülin Ç. @Olgaç Sürmelihindi @Hüseyin Hanlı @M_Gungor

yakamoz_yakamoz bunu beğendi.
  17. Meryem GÜNGÖR

Teşekkür ederim @dilek kaya o zaman motatı açtırmam gerekiyor.

18. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

@dilek kaya hurda kağıt ambalaj atığı tanımı ambalaj atığına girmiyormu yani?

19. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Aaa inanmıyorum , cezai işlem gerektirecek kadar önemli birşey mi ki bu şaşırdım doğrusu , dikkat edeceğiz öyleyse , teşekkürler .

Ne kadar ceza yediniz bu arada ?

Meryem GÜNGÖR bunu beğendi.
  20. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

evt hurda pp ambalaj atığı yazıyodu bizdede @Hüseyin Hanlı .Soyleki başka şeylerde var bizim 2012 yıllarında belgeleme yapılan firmalarımızın dosyaları onaylandığı halde gider pusulası kullanıldığı için bilgi ve belgeden 150 milyar ceza yedik