• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj bilgi sistemi hakkında

MevlideSevinç42

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mir Holding
Arkadaşlar merhaba,
yeni açılan ambalaj bilgi sistemi hakkında bilgisi olan var mı aranızda? artık online.cevre.gov.tr adresinden girişi yapılacakmış.

@dilek kaya
eyvahhh :( dilek hanım işin içinde belgelendirme olduğu için ceza yemişsiniz muhtemelen . Çünkü belgelendirme konusunda çok hassaslar.

öncelikle yardımcı olduğunuz için tşk ederim. ikinci bir sorum olacak. ambalaj bilgi sistemi dışında yapmamız gereken bir işlem var mı. tehlikeli atık beyanı veya çevre bilgi sisteminden yapmamız gereken bir işlem varmı?

@dilek kaya bazı faturalarda hurda atık ambalaj yazıyor bazılarında ambalaj atığı. bnların ikisini de sisteme yüklüyor muyuz?

valla biz yüklemiyoruz hurda olanları.İncelemede cıkıyo malesef.
cünkü her ilde farklı uygulama yapılıyor.Tehlikeli atık beyanı içinde cevre bilgi sisteminden beyan verceksiniz.

mrb arkadaşlar.
ambalaj bilgi sistemine göre belediyelerin yeni yönetim planı hazırlamaları gerekir.
yönetim planı hazırlayan var mı ?

@kenanyalcın
Ortalığın durulmasını bekliyorum, piyasada tsunami etkisi var. Tehlikeli günler geçene kadar verileri toparlayıp derlemeye çalışacağım. Sistem tam olarak düzene girince bildirim yapmayı düşünüyorum. Hala sorunlar devam ediyor. Hülya hanım da eminim baya yoğundur hala cevap alamadığım mailler var...

@dilek kaya
Şunu da soyleyeyim bizde ki il cevrede hurda pp. Diye yazılan ambalaj atıklarını girin diye söylemişti. Faturadaki yazımı duzeltmeye calisiyoruz ama ceza yemeniz bana göre yanlış yapmamalari gerekir

@Gülin Ç.
Cezai işlem belgeleme sebebiyle değil, mevzuata aykırı hükümlere istinaden gerçekleştirilir. Belgeleme ile ilgili usülsuzluklerde belge iptali söz konusu olabilir.

DİKKAT DİKKAT
atikambalaj.csb.gov.tr adresine eski kullanıcı kodu ve şifremle (atikambalaj.cevre.gov.tr adresinde kullanılan) giriş yapmaya çalışıyorum ama hatalı diyor. Böyle bir sıkıntı yaşayan var mı?

@dilek kaya dilek hanım, sizin tesisiniz ne tür bir tesis ???
biz ambalaj geri kazanım toplama ve ayırma tesisiyiz, bizde de irsaliye faturalarında hurda plastik, hurda kagıt gibi yazıyor

peki bu zamana kadar yazılan faturaları hurda olarak mı girmek zorunda kalıcam? çünkü, kasım aralık faturalarında hurda ibaresi yer almaktadır. faturasız bildirim mi yapılmalı iki aylıkta olsa girilmeli mi:/?

@Ömer Taşdemir
Biz de bazı firmalarımızda yaşıyoruz aynı sıkıntıyı. İl Çevre'den de sistem düzelene kadar bekleyin diyorlar ama bence çözüm Bakanlıkta yine :(

Arkadaşlar bilgim olmadığı için soruyorum biz piyasa süren sınıfındayız ambalaaj malzemesi karton ve ahşap var bildirim yapacağım sadece bunların miktarlarını ve aldığımız yerleri gireceğim sisteme değilmi fatura irsaliye filan benimle alakası yok heralde