Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj bilgi sistemii

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında cagriuldes tarafından paylaşıldı.

1. cagriuldes

cagriuldes CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba size bişi sormak istiyorum. TAT tesisinde işe başladım Ambalaj bilgi sisteminden bildirim yapacagım fatura girişleri çıkışları yani. Firma 4.ayda GFB almış. 4. ve 5. ayda firmanın aldığı fatura kestiği fatura yok giriş ve çıkış ta yok.bu 4. ve 5. ayı boş beyan olarak mı bildircem bildirirsem nasıl bildireceğim?

2. çağlaryurt

çağlaryurt CMNet Üyesi

evet boş beyan gönder. sisteme gir ve formu il müdürlüğüne gönder seçeneğini tıkla.

3. cagriuldes

cagriuldes CMNet Üyesi

@çağlaryurt hata verdi ama sistemde mi bir sıkıntı var?

4. çağlaryurt

çağlaryurt CMNet Üyesi

hata yazan ekran görüntüsünü çek, sorunun ne olduğunu yaz ve ambalaj.atik@csb.gov.tr adresine mail at gün içinde düzeltirler. tabi kullanıcı adınızı ve vergi numaranızı da yazın.

5. cagriuldes

cagriuldes CMNet Üyesi

6. yakamoz_yakamoz

yakamoz_yakamoz CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar. ambalaj bilgi sistemi ek-7c de yükleme yaparken firmanın bir faturasını sisteme yükledim ikinci faturada firmanın ismi çıkmiyor. bakanlığa kaç defa mail attıysak dönüş olmadı. bu konuda bilgi sahibi olan varmı, ne yapılabilir.?

7. Teslime

Teslime CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Afyon Çevre Hizmetler Birliği ile çalışıyoruz ambalaj bilgi sistemine 7b leri girip, alındı makbuzlarını yükleyip Çevre Hizmetler Birliğine gönderiyoruz çevre hizmetler birliği alındı makbuzlarını ve 7b girişlerini görüyor fakat hangi firmadan geldiğini göremediği için belgelendirme onayını yapamıyor aynı zamanda firma bilgileri yazan bölümde gönderilmedi yazıyor.Bu konuda bana bilgi verirmisniz sistemsel bi hatamı yoksa yapmam gereken baska işlem basamağımı bulunmakta.​

8. Ece Çalışkan

Ece Çalışkan CMNet Üyesi

Teslime hanım aynı sıkıntı bizde de olmuştu. Çalıştığımız belediyeye doğrulamaya gönderdiğim evraklar gönderen firma kısmı olmadan gözüküyordu. Sistemsel bir hata sanırım, birkaç gün içinde düzelmişti. Ayrıca sistemde belediyeye onay bekleyen evrakların içinde detaya bakılınca gönderen firma ismi gözüküyor. Belediye çalışanı öyle demişti. Bakanlıkta ambalaj bölümünde Demirhan bey her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Telefonla ulaşmayı deneyin derim. İyi çalışmalar.

9. Teslime

Teslime CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim Ece Hanım. Sizede iyi çalışmalar.

10. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

arkadaşlar ambalaj bilgi sistemine giriş yapabilen var mı? Giriş yapamıyorum. yıl sonu yaklaşıyor her yıl sonu bu şekilde sorun mu olacak. Bir yıl geçti daha bir şey düzeltemediler ya.:mad::acpsnr:

11. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Şuan sistem açık Evrem hanım

12. mervebasak

mervebasak CMNet Üyesi

@Evrem Yeşil bende aynı şekilde bilgisayarımdan giriş yapamıyorum ama cep telefonumdan girebiliyorum neden oluyor..

13. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@L.Nergiz BEN GİRİŞ YAPAMIYORUM neden acaba? telefondan da giriş yapamıyorum

14. Gökhan Kutlu

Gökhan Kutlu CMNet Üyesi

şuan ben de MOTAT a giriş yapabilmeme rağmen ambalaj bilgi sistemine giriş yapamıyorum

15. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Olabiliyor bazen böyle güncelleme var sanırım @Evrem Yeşil, acil yapmanız gereken birşey varsa bakanlığı arayabilirsiniz

16. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

Ben geçen haftadan beri giriş yapamıyorum. Motata hala sorunsuz şekilde girebiliyorum ama ambalaj bilgi sistemine giremiyorum eski siteye yönlendiriyor oraya da zaten giriş yapamıyorum 2 defa mail attım bakanlığa geri dönüş olmadı maalesef.

17. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

ben bakanlığı aradım.sisteme giriş yapılamıyor ne zaman giriş yapılabileceği hakkında da fikirleri yokmuş
    öyle dediler

18. Rukiye arslan1

Rukiye arslan1 CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar. ambalaj bilgi sistemine yükleyeceğiniz faturaları bedelsiz olarak mi kestirdiniz. ne şekilde sisteme yüklüyorsunuz :kötü:

19. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

@Rukiye arslan1 ücret karşılığında aldıklarımıza fatura kesiliyo , ücretsiz alınanlara irsaliye kesiliyo, ben hem faturaları hem irsaliyeleri yüklüyorum

20. Rukiye arslan1

Rukiye arslan1 CMNet Üyesi

@L.Nergiz ambalaj atıkları için çim onay veriyor mu peki bedelli yüklenen aylara?

Ambalaj bilgi sistemii konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık ambalaj bilgi sistemine giremiyorum

arkadaşlar merhaba, atık ambalaj bilgi sistemine girmeye çalışıyorum fakat kullanıcı kodumu yazmaya izin vermiyor sistem şifreyi yazıyorum ama bir türlü kullanıcı kodunu yazamıyorum. bilgisi olan yada daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?
  2. Ambalaj bilgi sistemi hakkında

Arkadaşlar merhaba, yeni açılan ambalaj bilgi sistemi hakkında bilgisi olan var mı aranızda? artık online.cevre.gov.tr adresinden girişi yapılacakmış.
  3. Ambalaj Bilgi Sistemi Hakkında

merhaba arkadaşlar bildirim formu doldururken şu hata ile karşılaşıyorum bilgisi olan var mı ?
  4. YENİ AMBALAJ BİLGİ SİSTEMİ EĞİTİMİ

Arkadaşlar 22 Ocak'ta Ankara'da yeni ambalaj bilgi sistemi ile ilgili eğitim verilecek.Haberi olmayan katılmak isteyen arkadaşlar ek'teki mail adresine katılım bilgilerini göndersin.
  5. Ambalaj bilgi sistemi fatura yükleme hatası

merhaba arkadaşlar. ambalaj bilgi sistemine fatura yüklediğimde resimdeki gibi bir hata ile karşılaşıyorum. fatura yüklemeden bilgileri kaydedebiliyorum fakat dosya seçip taratmış olduğum faturayı yüklerken sol alt köşede % 100 olduktan sonra ekrandaki hatayı veriyor.