Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj geri dönüşüm tesisinden çıkan duman

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

 1. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,
  ben ambalaj atıklar geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum ve malımız biraz birikti bu sebepten dolayı alt taraftan duman geliyor acaba bu gaz sıkışmasından mı olabilir? yangın değil çünkühiç ateş yok sadece duman var. başka bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
   
 2. ibrahim19

  ibrahim19 CMNet Üyesi

  Ben de benzer bir firmada çalışıyorum da pek bir bilgim de yok ama istersen kepçeniz falan varsa biraz malı yaysın dediğin gibi gaz sıkışması falan varsa sıkıntı olur maazallah...
   
 3. Elif Kütahya Önal

  Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

  Sanırım birhayli birikmiş muhtemelen bir çeşit gaz oluşması söz konusu kepçeyle biraz yayın yada seçilmemiş ise eğer içerisinde farklı bir ürün kalmışsa ondanda kaynaklanabilir ama duman çıkması pek normal birşey değil bi inceleseniz ii olur...
   
 4. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Koku var mı Merve Hanım?Tam olarak nerden çıkıyor duman?Plastiklerdendir sanırım,PP?
  Eğer devam ediyorsa boşaltmanız lazım o bölümü.Mesela lastiklerde de içten yanma (yavaş yanma) denilen bir olay vardır.Aylarca içten içe yanabilirler.
   
 5. snnklnc

  snnklnc CMNet Üyesi

  YIgıntıyı dağıtarak Bence işe başalayabılırısnız.
   
 6. FatihYılmaz

  FatihYılmaz CMNet Üyesi

  Islak kağıt kartondan dolayı çıkıyordur. Yığının altında oluşan anaerobik şartlardan dolayı beyaz duman ve oldukça sert bir koku da çıkar. Yığını ters düz edin, kuru malla karıştırın ve acilen presleyin. yoksa malınız yanar.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  yorumlara baktım da durum gitgide ciddi biri iş güvenliği sorununa dönüşüyor sanki. malınız yanar derken bildiğimiz alev alarak yanma mı olur? yağlı tohumlar fazla nemliyse depolamaya kabul edilmiyor diye duymuştum. tutuşup yanıyorlarmış bakteriyel faaliyetten oluşan ısıyla. onun gibi bir durum mu?
   
 8. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  Arkadaşlar hepinize tesekkur ederim. evet malı ters duz ettık kaldırırken alev alıyor anaerobik ortamdan kaynaklı oksıjenle temas ettıgı an alev aldı ama zarar yok:) hepınıze tesekkur ederım.
   
ambalaj geri dönüşüm tesisinden çıkan duman konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj atığı geri dönüşüm

  Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisinde 2 .kalite ürünleri iyileştirme yani daha kaiteli nasıl yapabiliriz süreç hakkında bilgisi olan bilgilendirir mi ?
 2. plastik ambalaj atığı geri dönüşüm

  plastik ambalaj atığı geri dönüşümü hakkında bilgi verebilecek birileri varmı ? özellikle polietilen ürün den granür oluşumu hakkında ?
 3. AMBALAJ ATIKLARI GERİ DÖNÜŞÜM -REKLAM fİLMİ

  tarsus belediyesinin geri dönüşüm projesiyle ilgili tv reklam çalışması Hotfile.com: One click file hosting: GER? DÖNÜ?ÜM V?DEO.avi
 4. Ambalaj gerİ dÖnÜŞÜm tesİsİ eĞİtİmİ??

  MERHABA; arkadaşalr ben ambalaj geri dönüşüm tesisinde toplama araçlarına bir eğitim düzenleyecem ilk kez böyle bir iş içine girdim nasıl konulara değinmem gerek sizce? yaptıkları iş şu; anlaşmalı olduğumuz yerlere gidip oradaki ambalaj atıklarını alıyorlar ve konteynıra bosaltıyorlar. Giyim, temizlik, nasıl konuşmaları gerekeceği falan bunlardan bahsedecem aklımda olan şeyler olarak başka...