Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj ve metal talaş atıklarını yıkamadaki kostik miktarı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında tyrael99 tarafından paylaşıldı.

1. tyrael99

tyrael99 CMNet Üyesi

Merhabalar, firmamız IBC Tank, metal-plastik varil ve metal talaşı geri dönüşümü yapmakta ve IBC Tank, metal-plastik varil için ayrı, metal talaşı için ayrı yıkama ünitelerimiz var ve kostik çözeltisi ile yıkama yapıyoruz. Benim takıldığım nokta şu; bu bahsettiğim ambalaj atıkları ve talaşlar için kullanacağım kostik miktarını neye göre belirlemem gerekiyor. Yani şu kadar talaş için şu kadar kostik, şu kadar ambalaj atığı (IBC Tank, metal-plastik varil) için şu kadar kostik kullanmam gerekiyor diye bir rapor tutmak ve arıtma ünitesine şu kadar yük bindiriyorum diyebilmek istiyorum. Acaba bu miktarı hesaplamam için bir formülasyon varmıdır. Firmada ve sektördeki ilk tecrübem olduğu için sizlere danışmak istedim, umarım saçma bir soru olmamıştır. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Edit : Lütfen sorularınızın cevabını mail adreslerine istemeyiniz.

2. tyrael99

tyrael99 CMNet Üyesi

Arkadaşlar, burada kostik derken herhangi bir temizleme maddesinden bahsediyorum (kostik, solvent vs.)

Ambalaj ve metal talaş atıklarını yıkamadaki kostik miktarı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Talaş geri dönüşümü

merhaba arkadaşlar aradım sitede ama bulamadım konuyu açmaya karar verdim. çalıştığım yerde sürekli mobilya sektörü arıyor ve bu talaşları napabilirim diyor. araştırdım ama nasıl bir başlangıç olur veya nerelere yönlendirebilirim yardımcı olabılır mısınız?bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. iyi çalışmalar
  2. ambalaj atığı metal-çelik belgelendirmesi

merhaba; bakanlıkta metal ve çelik için online belgelendirme yapamıyoruz. firmalara yapmış olduğumuz belgelendirme üst yazısında faturada olan miktarın ne kadarı belgelendirilmiş bunu nasıl görebiliyoruz? nasıl hazırlıyoruz bilgisi olan paylasırsa sevınırım ıyı calısmalar.
  3. Talaş adsorpsiyonu ile boyar madde giderimi ...

Arkadaslar talaş,zeolit gibi adsorbent malzemelerle boyar madde gıderımı yapmak ıstıyorum bu konuda yazılmıs dokumanları arastırmaktayım adsorpsiyon kinetiği,teorisi gibi konularda da yazılmıs kaynakları arastırıyorum ellinde dokuman olan arkadaslar paylasırsa cok guzel olur simdide hepinize cok tesekkür edıyorum.
  4. Ambalaj atıklarını kim toplayacak?

MERHABA ARKADAŞLAR, danışmanı olduğum firmalar ambalaj atıkları kontrol yönt. göre piyasaya süren ve yükümlülükleri arasında da piyasaya sürdükleri ambaljları yöntmelikte verilen mik. kadarını toplattırmak. son günlerde yapılan değişikliğe göre toplama yükümlülüğü kime ait.
  5. Kostik geri kazanım

slm ben tekstil sektorunde dokuma boyahanesinde mekanik bakım sorumlusuyum kostik geri kazanımla ilgili size yardımcı olabilirim bomesi dusuk olan kostik ten istenilen bomede kostik alabliyoruz. bunun yanında arıtma işleminde kostik içindeki suyu 7 ile 10ph arasında geri alıyoruz. arıtma işleminde işletmedeki kullanılan temiz suyu sistemde 70-100 derece ıstabiliyor enerji tasarrufunda...