Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anaerobik arıtımda hidrojen eldesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Barış Sönmez tarafından paylaşıldı.

1. Barış Sönmez

Barış Sönmez CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;

Anaerobik arıtımda hidrojen gazı eldesi ve bunun kullanılması ile ilgili yerli & yabancı kaynak edinme konusunda problemler yaşıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımız mevcut ise kendilerine çok müteşekkir olurum.

Teşekkür ediyorum...

2. Barış Sönmez

Barış Sönmez CMNet Üyesi

Sanırım bu konuda genel olarak bir problem yaşıyoruz :)

Anaerobik arıtımda hidrojen eldesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hidrojen Enerjisi Teknolojileri

Hidrojen enerjisi kaynakları üzerine hazırlanmış güzel bir döküman. Toplam 146 sf. Yazar : Dr. Mükerrem Şahin Dökümanın tamamına EKTEN ulaşabilirsiniz.
  2. 4- nitrofenol'ün anaerobik hareketli yatak reaktör (ahyr)ve anaerobik perdeli reaktör

Özlem S. KUŞÇU, Delya SPONZA Dokuz EylülÜniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Buca-İZMİR E-Posta: ozlem.selcuk@deu.edu.tr ÖZET: Bu çalışmada, laboratuvar ölçekli kurulan anaerobik hareketli yatak reaktör (AHYR) ve anaerobik perdeli reaktör (APR), sürekli beslemede co-substrat olarak glukoz kullanılarak 4-Nitrofenol’ün arıtılabilirliğini araştırmak için...
  3. Arıtma çamurundan enerji eldesi

Arıtma çamurlarından enerji eldesi ile ilgili makaleye ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim
  4. Katı atık enerji eldesi

bu konu hakkında elinde döküman bulunan var mı ?
  5. Elektroliz ve hidrojen

Arkadaşlar elektroliz olayında hidrojen oluşurken herhangi bir enerji çıkıyor mu? Bir de hidrojenin patlama enerjisi ne kadardır? Hidrojen patladığında birim hidrojende ne kadar enerji açığa çıkar?