Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ankara merkezi atıksu arıtıma tesisi tanıtımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Ülkemizin sayılı büyük tesislerinden biri olan Ankara Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi'nin tanıtımıdır. Bir çok meslektaşımız stajını burada yapmıştır ve yapacak olanlar arkadaşlara hem fikir olması hem de ülkemizdeki arıtma tesislerimizi tanımamız amacıyla ekledim.

Tanıtım dosyası ektedir. Toplam 15 sf.

Ekli Dosyalar:

Ankara merkezi atıksu arıtıma tesisi tanıtımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Antibiyotiklerin konvansiyonel ve ileri atıksu arıtıma tesislerinde giderimi

merhabalar..uludağ üni.çevre mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.bu dönemki proje dersimin konusu antibiyotiklerin konvansiyonel ve ileri atıksu arıtıma tesislerinde giderimi..bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan ve meslekdaşlarımdan yardım bekliyorum..şimdiden ilginize teşekkürler
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Atıksu arıtma tesisi

drI8vnfDWTs 8p5wCjic8k4 oJdWqy3ey3k
  4. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.