Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anlatılan bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ayşe Nur Yasemin tarafından paylaşıldı.

 1. Ayşe Nur Yasemin

  Ayşe Nur Yasemin CMNet Üyesi

  Saygı değer Hakim Bey..

  Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak baz ı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Şu günlerde askerliğe çağrılacağım.

  Adım Cafer Keskinbıçak . 24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim.Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye bir kızı var ve babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı
  ile evlendiği için damadım olmuş oldu.

  Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Karımın geçen sene benden hamile kaldı ve bir Kamil adını
  koyduğumuz bir oğlumuz oldu.

  Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye’nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu. Babamın eşi yani üvey kızım Düriye geçen sene kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular.

  Arif’te ta babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de benim torunum oldu.Yani ben de aynı zamanda torunum olan Arif’in erkek kardeşi oldum.Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum.

  Aynı zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum.Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye’nin oğlu Arif’inde büyük babasıyım. Sayın hakim bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.

  Zira şu anda ben…

  Babam Ferit Keskinbıçak’ın oğluyum.Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak’ın büyükbabasıyım.Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak’ın babasıyım.Bu durumda, sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar..

  Saygılarımla.

  Cafer Keskinbıçak.

  Not:Adıyaman ili …. ilçesi … Asliye Hukuk Mahkemesince…
  Adli Tabiplik raporunda belirtilmiş olan psikolojik rahatsızlıklarından ve (!) aile içindeki dengesizliklerden dolayı Cafer Keskinbıçak’ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik şubesindeki dosyasına bu şekilde işlenmesine karar verilmiştir.
   
 2. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

Anlatılan bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ACİL DURUM ve RAMAKKALA OLAY TABLOSU

  merhaba arkadaşlar; özellikle şantiyelerde Acil durumların, kazaların tutanak altına alınması, olayların nedenlerinin araştırılması ve tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması çok önemlidir. çoğu zaman bir çok olayı amirlerimize haber vermeden geçiçtiririz. aslında kendimize en büyük zararı yapmış oluruz farkında olmadan. bu tür acil durum ve kazalarla ilgili örnek bir form ekledim....
 2. Resmî gazete bilgilendirme servisi

  Resmî Gazete'deki mevzuat alanında değişen, yeni çıkan, mülga olan, CMNet Mevzuat Kütüphanesi'nde olması gereken fakat gözden kaçmış, eklenmesini istediğiniz kısaca bilmemiz gerekenleri anında paylaşabileceğiniz bir başlıktır. Mevzuat Grubu dışındaki CMNet üyelerinin katılımını sağlamak amacıyla açılmıştır. Not: Düzenli ve kaliteli bir mevzuat bölümü olması açısından konu açma yetkisi...
 3. Anlaşamalı olduğumuz belediye sınırlarında resmi yerden kaynağında ayrı toplama yapma...

  merhaba; belediyelerle sözleşmelerimiz var ve bu belediye sınırları içerisinde olan resmi kurumlarla firma olarak anlaşma yapmak zorunda mıyım kaynağında ayrı toplama çalışması için? Resmi kurumların bazıları bizi bağlamaz diyor belediye sözleşmeleri böyle bir şey söz konusu mu?