Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antrepo açmak için çed görüşü ve çevre iznine ihtiyaç var mıdır?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ceydakocaman tarafından paylaşıldı.

1. ceydakocaman

ceydakocaman CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar antrepo açmak için çed raporuna ve çevre iznine ihtiyaç var mıdır? şayet varsa nasıl bi yol izlemeliyim.

2. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

hangi tip antrepo açmayı düşünüyorsunuz?

3. ceydakocaman

ceydakocaman CMNet Üyesi

genel antrepo Serkan Bey

4. Murat Uysal

Murat Uysal CMNet Üyesi

"ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ" Ek-1 ve Ek-2 listelerinde depolama ile ilgili birkaç madde var. Eğer depolayacağınız ürünler bu kapsamlara giriyorsa ÇED başvurusu yapmak durumundasınız. Girmiyor yada ekteki maddelerde belirtilen sınır değerlerin altında kalıyorsa ÇED muafiyet başvurusu yapmak durumundasınız. Listeye giriyorsanız izlenen yol aşağıdaki linkte mevcuttur. Linkteki ilk adım olan Proje tanıtım dosyasını yetkili firmalardan birine hazırlatıp başvuruyu yaptıktan sonra sürecin sona ermesini bekleyeceksiniz. Eğer ÇED muafiyet başvurusu yapılacak ise ekteki dosyada yapılacaklar mevcuttur.

http://www.cevreizinler.com/ced--akm-emas.html

Çevre izni için ise bağlı bulunduğunuz Çevre ve şehircilik il müdürlüğünden "Çevre Kanununca alınması gerekli izin ve lisanslar yönetmeliği" kapsamında değerlendirilmesi için görüş yazısı isteyeceksiniz. Görüş yazısı için Antrepolarda kapasite raporu oluyormu bilmiyorum ama kapasite raporu, iş akım şeması ve proses özetini ekleyerek müdürlüğe üstyazıyla başvuracaksınız. Onlarda büyük ihtimalle tesise denetime gelecekler ve çevre iznine tabi olup olmadığınızın görüşünü yazacaklardır.

Ekli Dosyalar:

5. Ali Can Dalgıç

Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

Çed görüşüne ve cevre izni görüşü almanız gerekir çünkü ne depoladığınız onemli.Çok uzun sürmez ama 2günde çıkar :D

Ş.AKGÜL bunu beğendi.
  6. ceydakocaman

ceydakocaman CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Murat Bey ve Ali Can Bey yararlı oldu